Půjčky se zástavou nemovitostí

Půjčky oproti zástavy

TIP: Až 5 000 000 Kč si můžete půjčit od společnosti ACEMA Credit – Rychlé vyřízení →

Chystáte se stavět rodinný domek? Rádi byste si pořídili byt nebo plánujete jinou vysokou investici, kterou potřebujete pomoci zafinancovat? Využijte půjčku se zástavou. Zastavit můžete movité věci i nemovitosti. Často rovněž máte možnost požádat třetí osobu o ručení. Díky zástavě se stanete pro banku či finanční společnost spolehlivějším klientem a ta se pak nebude zdráhat na základě vaší žádosti o půjčku skutečně peníze vypůjčit.

Nabídka půjček

Název půjčky Půjčka Splatnost Žádost
VitaCredit 50 000 – 2 000 000 1 – 20 let Zažádat →
ACEMA Credit 100 000 – 5 000 000 1 – 20 let Zažádat →
Grand půjčka 10 000 – 200 000 000 1 – 30 let Zažádat →

Nebankovní půjčky se zástavou

Půjčky se zástavou jsou poskytovány ve statisících i v milionech korun. Zástavu téměř vždy vyžadují hypoteční úvěry a další typy půjček, které souvisejí s pořízením, výstavbou nebo rekonstrukcí nemovitostí. U těchto půjček máte na výběr ze dvou základních možností. Buď k zajištění použijete nemovitost, kterou si pořizujete nebo jinou, kterou máte v osobním vlastnictví vy či osoba, co je ochotná ji k zajištění poskytnout. 

Odhad hodnoty nemovitosti

U zástavy nemovitosti je nutné vyhotovit odhad její hodnoty. Čím bude hodnota vyšší, tím lépe pro vás. Umožní vám to získat i více finančních prostředků a také dosáhnout na velmi výhodnou úrokovou sazbu. V případě banky doporučujeme jednat pouze se smluvními odhadci. Jestliže však oslovíte nebankovní finanční společnost, často si můžete odhad zajistit sami a vyjde vás tak mnohem levněji. Zástavní právo většinou máte možnost v průběhu splácení vyvázat. Pokud tedy ručíte jinou než svou vlastní nemovitostí, můžete ji po několika letech řádného splácení pohodlně osvobodit.

Splatnost nebankovní půjčky se zástavou

Splatnost nebankovních půjček se zástavou se pohybuje většinou v letech. Jelikož se jedná o vyšší částky, které jsou poskytovány účelově i neúčelově. To, zda uvedete účel čerpání úvěru, ovlivní výši úrokové sazby. Úrok je často možné fixovat na určitou dobu a získat tak jistotu, že budete například 3 roky splácet stále stejnou částku.