Jak si vybrat půjčku na míru

Výběr půjčky

Vyberte si tu nejlepší půjčku na trhu.O sjednání půjčky dnes uvažuje mnoho lidí. Jestliže vaše příjmy nestačí na pokrytí běžných výdajů nebo chystáte nějaké větší výdaje mimořádného charakteru, představuje půjčka či úvěr vhodné řešení. Podle jakých parametrů ji ale vybírat? Na současném finančním trhu dnes nabízí své produkty banky i soukromé finanční společnosti. Poradíme vám, jak najít ten nejvhodnější, který bude na míru odpovídat vašim konkrétním přáním a požadavkům.

Náš tip

 • Plus půjčka

 • Výše půjčky
  do 20 000 Kč

 • Splatnost
  Od 1 do 30 dní

 • Žádost

 • Hyperfinance půjčka

 • Výše půjčky
  do 250 000 Kč

 • Splatnost
  Od 12 do 84 měsíců

 • Žádost

Jakou půjčku potřebujete?

Nejprve je potřeba spočítat si, kolik peněz přesně potřebujete a za jak dlouho jste schopni je splatit. Podle toho si sjednáte půjčku krátkodobého, střednědobého nebo dlouhodobého charakteru. Velkou roli při sjednání hraje výše půjčky, doba splatnosti i výše měsíční splátky. Všechny tyto tři parametry do sebe musí perfektně zapadat. Nesjednávejte si půjčku, na jejíž měsíční splátky nebudete mít peníze. Taková půjčka se vám rozhodně nevyplatí, protože s ní budou souviset ještě poplatky za pozdní úhrady a také se kvůli ní snadno dostanete do registru dlužníků.

S doložením nebo bez doložení příjmu

Půjčky bez doložení příjmu jsou flexibilnější a vhodné i pro problémové klienty, kteří pobírají málo peněz nebo mají například zaměstnání pouze na dobu určitou a nemohou tedy prokázat svůj příjem. Půjčka s doložením příjmu má obvykle výhodnější úročení. Navíc pokud si chcete vypůjčit více peněz, může být doložení příjmu u konkrétního poskytovatele podmínkou, které se zkrátka nevyhnete.

S prokazováním účelu čerpání i bez něj

Neúčelové půjčky jsou pro žadatele výhodnější, protože nemusí dokládat účel čerpání finančních prostředků. Jsou ušetřeni předkládání faktur a poskytovatel bez problémů vyplatí celou částku najednou. Účelově je vhodné půjčit si například na výstavbu nebo koupi rodinného domu, na koupi nového vozu nebo na vybavení domácnosti. Jestliže ale sháníte půjčku, která pokryje vaše každodenní výdaje, tak je určitě lepší neúčelové řešení.

Jaké jsou možnosti ručení

Některé půjčky vyžadují ručení, jiné nikoliv. Jedná se opět o informaci, kterou si musíte ověřit až u konkrétního poskytovatele. Zpravidla ručení není nutné u půjček na nižší částku. Jestliže si ale budete chtít ve své bance vypůjčit 500 000 Kč, pravděpodobně budete muset mít spoludlužníka nebo ručitele. Některé půjčky na vyšší částku lze také čerpat jako neúčelový hypoteční úvěr, kdy použijete k zajištění půjčky nemovitost.

Půjčku si samozřejmě vyberte u prověřeného poskytovatele, na kterého na internetu nenaleznete žádné negativní recenze. Zhodnoťte celkové náklady, co se s ní budou pojit a také podmínky sjednání. Ty by měly být co nejjednodušší, aby pro vás bylo vyřízení okamžité. Mnoho bank i nebankovních společností dnes nabízí sjednání půjček online, které šetří váš čas i peníze.

Doporučené půjčky ZDE

5 z 5 - (17 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *