• Zonky půjčka

 • Výše půjčky
  5 000 - 1 200 000 Kč

 • Splatnost
  Od 12 do 120 měsíců

 • Úrok od
  4,99 % p.a.

 • Získat půjčku

V současné digitální éře se mění mnoho tradičních způsobů, jak děláme věci, včetně způsobu, jak si půjčujeme peníze. Jednou z nových a inovativních možností, které překračují hranice tradičního bankovnictví, je Zonky – platforma pro peer-to-peer půjčování nabízející svou Zonky půjčku.

O Zonky půjčku je možné požádat online a peníze lze mít v některých případech na účtu během několika minut. Zonky poskytuje půjčky téměř na cokoliv až do výše 1 200 000 Kč s nízkým úrokem od 4,99 % – výše úroku se samozřejmě odvíjí od účelu půjčky a bonity klienta. Mezi další výhody patří absence vysokých poplatků a skrytých plateb. Bez poplatků jsou i možnosti předčasného splacení nebo mimořádné splátky.

Při podání žádosti o půjčku na Zonky, si můžete tradičně zvolit výši půjčky, dobu splácení – na základě těchto parametrů vám bude posléze vypočtena i přibližná výše měsíční splátky (finální RPSN se dozvíte až po zhodnocení vaší bonity).

Pro výpočet celkové částky, kterou budete muset zaplatit, pak Zonky připočítá 2% odměnu z celkové výše půjčky za jejich služby. Tato částka je zahrnuta v RPSN (roční procentní sazba nákladů), který ukazuje celkové náklady na půjčku.

Zonky také nabízí možnost volno od splátek až na 2 měsíce ročně a mimořádné splátky zdarma. Kromě toho můžete zřídit i pojištění schopnosti splácet pomocí „Zonky záchranné vesty“ za 192 Kč měsíčně.

Postup žádosti o půjčku

Peer-to-peer (P2P) půjčka od Zonky funguje tak, že jednotlivci poskytují peníze jiným jednotlivcům přes tuto platformu. Toto odlišuje Zonky půjčku od tradičních finančních produktů, jako jsou bankovní nebo nebankovní úvěry, kdy jsou půjčky financovány těmito institucemi.

Zde je několik klíčových bodů k pochopení, jak funguje půjčka Zonky:

 1. Žadatel o půjčku musí vyplnit online žádost, ve které uvede částku, kterou chce půjčit, a účel půjčky.
 2. Zonky pak zhodnotí žádost a určí úrokovou sazbu na základě rizikovosti žadatele.
 3. Pokud je žádost schválena, je následně financována penězi investorů.
 4. Jakmile je půjčka plně financována, jsou peníze převedeny na účet žadatele.
 5. Žadatel pak splácí půjčku na měsíční bázi po určitý časový horizont, který byl stanoven ve smlouvě o půjčce. Tyto platby jsou pak distribuovány zpět investorům.

 

Reprezentativní příklad: Půjčka ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 6,99 % p.a., s RPSN 8,11 %, se splatností 60 měsíců, se splátkou 3 032 Kč/měsíc, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky. Celkem zákazník zaplatí 181 899 Kč.

Výhody a nevýhody Zonky půjčky

Výhody Zonky půjčky:

 • Peer-to-peer model: Zonky je platforma pro poskytování spotřebitelských úvěrů založená na principu peer-to-peer (P2P). Tento model spojuje žadatele o půjčku přímo s investory z řad široké veřejnosti, což umožňuje vyhnutí se tradičním bankovním institucím.
 • Nižší úrokové sazby: Zonky nabízí výhodné úrokové sazby, které jsou často nižší než u tradičních bankovních a nebankovních půjček.
 • Flexibilita výše půjčky: Půjčky Zonky nabízí široké rozpětí půjček, od 5 000 Kč do 1 200 000 Kč, což poskytuje velkou flexibilitu při plnění potřeb žadatelů o půjčku.
 • Transparentnost: Zonky je známé svými transparentními podmínkami, což je pro klienty výhodné a snižuje riziko nejasností a nedorozumění.
 • Online proces: Zonky půjčka je kompletně online a proces žádosti o půjčku je jednoduchý a intuitivní. Celý proces je možné absolvovat z mobilu nebo počítače.

Nevýhody Zonky půjčky:

 • Přísnější požadavky na bonitu: Pokud hledáte rychlou nebankovní půjčku na pokrytí nízkých výdajů nebo půjčku do výplaty, Zonky nemusí být ideální volba. Proces prověřování bonity klienta je poměrně přísný – odpovídají tomu však i nižší úrokové sazby, pokud vám je půjčka schválena.
 • Možnost vyšších úroků: Přestože Zonky inzeruje úrok od 4 99 %, skutečný úrok může být v některých případech výrazně vyšší – záleží na účelu půjčky a vaší bonitě.

Ačkoliv vás mohla nabídka Zonky půjčky oslovit, mějte prosím na paměti, že přestože se Zonky snaží minimalizovat rizika spojená s půjčkou, stále můžete čelit riziku nesplacení půjčky. Proto je důležité pochopit všechny podmínky půjčky před jejím přijetím.

 

Vaše hodnocení:
5 z 5 - (175 hlasů)