Jak dlouho musíte čekat na výplatu půjčky?

Jak dlouho čekat na výplatu nebankovní půjčky - ilustrační foto

Pokud jste se dozvěděli, že byla vaše žádost o půjčku schválena, gratulujeme. Taky se vám ale honí hlavou otázka, kdy vám vlastně budou peníze vyplaceny? Jak dlouho byste měli čekat? A neměli byste už teď danou společnost urgovat? Nebojte, společně tomu přijdeme na kloub a rozlouskneme tento oříšek.

Výplata půjčky se řídí schválením půjčky

Pro vyplacení peněz z půjčky musíte mít nejprve schválenou žádost o půjčku. Pokud je toto váš případ, najděte si, v kolik hodin a který den byla vaše žádost schválena. Bylo to někdy ráno? Dopoledne? Odpoledne? Podle toho si totiž můžete spočítat, kdy vám budou peníze připsány na účet.

Různé časy, různé doby vyplacení půjčky

Pokud vám byla žádost o půjčku schválena hned brzo ráno a peníze poslány na účet ještě do 11:00, můžete je na svém účtu očekávat ještě tentýž den odpoledne.

Pokud vám byla žádost o půjčku schválena někdy během dopoledne a peníze poslány na bankovní účet až po 11:00, můžete je na svém účtu očekávat až zítřejší den během dopoledne.

A stejná situace je i se schválením žádosti a proplacením půjčky odpoledne. I v tomto případě vám budou peníze na účtu připsány až následující den.

Víkend, státní svátky, dovolené, volna, výluky

Čeká nás víkend, státní svátek nebo nějaké volno? Pak se může doba vyplacení půjčky prodloužit. Přes tyto dny se vám totiž peníze na účet nepřipíší, a to ani i kdybyste měli žádost o půjčku schválenou do minuty. V takovém případě se vám totiž peníze připíší až po víkendu nebo volnu. Dříve je nemusíte vyhlížet. A pokud ani po víkendu nebudou na vašem účtu figurovat, můžete kontaktovat danou společnost, která vám půjčku poskytla.

Kdy kontaktovat poskytovatele půjček?

Kdy se tedy připomenout s vyplacením půjčky? Ve chvíli, kdy ani po víkendu nebo po dvou pracovních dnech od schválení žádosti nebudete mít peníze na svém účtu. Pak se totiž muselo něco pokazit a peníze vám buď vůbec zatím nebyly poslány, anebo se někde zasekly v systému a je potřeba to nahlásit. Do té doby se ale nemusíte ničeho bát.

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *