Jaká je průměrná doba pro schválení půjčky?

Na webu akutnipujcka.cz je nejrychlejší Plus půjčka, která vám pošle peníze ihned na účet - ilustrační foto

“Za jak dlouho od odeslání žádosti, mi pošlete peníze na účet?” Tak zní nejčastější otázka, kterou si kladou téměř všichni zákazníci bank i soukromých společností. Jaká je průměrná doba pro schválení půjčky a její následné vyplacení? Hodina, dvě, den, týden, měsíc? Co myslíte? Přesto, že neexistuje žádná statistika ani studie, která by tuto dobu nějak paušalizovala nebo zprůměrovala, zaměřili jsme se na to u všech námi doporučovaných společností na webu akutnipujcka.cz a teď vám přinášíme výsledky.

Průměrná doba schválení půjčky

Začneme schválením žádosti o půjčku. Někdy se můžete setkat s pojmem “schválení půjčky”, ale jedná se o to samé. Toto schválení běžně trvá od několika málo minut až po hodiny. Jedna z nejrychlejších společností je Plus půjčka. Ta se totiž nedívá do žádných registrů, nekontroluje výši vašich příjmů, ani ji nezajímá vaše platební minulost. Půjčku zde máte tedy schválenou okamžitě.

Naopak nejdéle tento proces tradičně trvá v bankách. Zde může zabrat v extrémních případech i týdny. Banky si totiž více než soukromé společnosti hlídají platební morálku daného klienta a také více kontrolují všechny dostupné informace. Některé zprávy dokonce mluví i o kontrole sociálních sítí. To však ještě nebylo nikdy potvrzené.

V průměru se jedná o jeden den.

Průměrná doba vyplacení půjčky

U vyplacení půjčky se bavíme o delším časovém horizontu. Peníze vám totiž jsou v 98 % případů poslány na účet. A to, jak je známo, trvá minimálně několik hodin. Pokud jsou peníze posílány ze stejné banky, připíší se vám na účet ihned. Ovšem pokud jsou posílány z jiné banky, můžete se jich dočkat třeba až za 3 dny, v případě státních svátků nebo víkendu.

V průměru se jedná taktéž o jeden den.

Jak snížit průměrné doby schválení a vyplacení půjčky?

Stopky - ilustrační obrázekA co byste tedy mohli udělat, aby vám byly peníze schváleny a vyplaceny rychleji? Připravte si už při žádosti o půjčku všechny potřebné dokumenty, které byste měli doložit. Sami tak proces schvalování významně urychlíte. Žádost o půjčku pošlete v ideálním případě v pondělí, v úterý nebo ve středu ještě před začátkem obvyklé pracovní doby, tedy před 8. hodinou ranní. Pokud budete mít štěstí, bude vám žádost schválena a peníze poslány ještě před 11:00 téhož dne a tudíž budete mít peníze na účtu ještě ten den odpoledne. Naopak se vyhněte pátkům. Pokud vám totiž nebudou peníze poslány do 11:00, mohou být na váš účet připsány až příští pondělí.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *