Nebankovní půjčky – Hlavní výhody a nevýhody

Nebankovní půjčky a jejich výhody

Zaujaly vás nebankovní půjčky? Přijdou vám dokonce výhodnější než klasické bankovní úvěry? Chtěli byste si jednu takovou sjednat, ale netušíte, zda se vám vlastně vyplatí? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody nebankovních půjček? Tak právě na tuto otázku si odpovíme v tomto článku. Zda se ale nakonec pro nebankovní půjčku rozhodne bude už jen a jen na vás.

Hlavní výhody nebankovních půjček

A začneme výhodami. Těch mají nebankovní půjčky hned několik. Mezi největší přednost nebankovních půjček patří její rychlé získání. Stačí vyplnit jednoduchou online žádost nebo poslat SMS zprávu a peníze jsou do pár minut na vašem účtu. A tento čas se u nebankovních půjček neustále zkracuje. Podle samotných poskytovatelů nebankovních půjček by měl být tento proces do budoucna ještě rychlejší.

Další obrovskou výhodou je krátká doba splatnosti. Samozřejmě, existují nebankovní půjčky, které budete splácet stejně dlouho, jako ty bankovní, ale pak se mezi nimi nachází i několik produktů, které splácíte maximálně jeden měsíc. Takové půjčky nazýváme půjčky před výplatou a jsou skvělou volbou, pokud se nechcete zadlužit na dlouhé roky.

Nemusíte dokládat svůj měsíční příjem. Soukromé firmy vám totiž poskytnou půjčku i bez doložení příjmů.

Získáte půjčku i se záznamem v registru či s exekucí. Jedná se sice o méně častou službu, ale i s touto možností se u soukromých poskytovatelů setkáte.

Doporučené produkty

 • Hyper půjčka pro všechny

 • Výše půjčky
  do 250 000 Kč

 • Splatnost
  Od 12 do 84 měsíců

 • Žádost

 • Zaplo do 15 minut

 • Výše půjčky
  do 30 000 Kč

 • Splatnost
  Od 5 do 30 dní

 • Žádost

 • Logo od HOME CREDIT

 • Výše půjčky
  do 250 000 Kč

 • Splatnost
  Od 12 do 96 měsíců

 • Žádost

Hlavní nevýhody nebankovních půjček

Výhod nebankovních půjček je celá řada. Mají tyto finanční produkty také nějaké nevýhody? Asi nejvýraznější je vyšší úroková sazba než u bankovních půjček. Bohužel na tomto faktu se nejspíš nikdy nic nezmění. Banky totiž mají mnohem přísnější pravidla pro poskytování půjček, a tak si ani nemohou dovolit dát vám vyšší úrokovou sazbu nebo RPSN jako soukromá společnost.

Další nevýhodou je obrovské množství nabídek nebankovních půjček. Ano, zní to teď možná nesmyslně, ale jen si to představte – bank je na trhu jen několik a tipujeme, že si z hlavy vzpomenete na všechny. Kdežto nebankovních společností jsou stovky a každá poskytuje trochu jinou půjčku nebo trochu jiné služby. Najít mezi nimi tedy nejvýhodnější půjčku mnohdy zabere i několik hodin.

Třetí nevýhodou nebankovních půjček je vyšší přeplacená částka. Za nebankovní půjčky bohužel vždy zaplatíte trochu více, než kolik byste zaplatili za tu samou půjčku v bance.

A v neposlední řadě jsou nevýhodou i samotné smlouvy, které bývají u soukromých subjektů poněkud nepřehledné a příliš složité. S tím se opět u bank nesetkáte, neboť na ty dohlíží Česká národní banka a dbá na to, aby smlouvy byly maximálně transparentní a přehledné. To soukromé subjekty splňovat nemusí.

Zobrazit všechny nebankovní půjčky

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *