Půjčujete si každý měsíc? Na co byste si měli dát pozor?

Zvykli jste si půjčovat před výplatou každý měsíc? Už vám na tom nepřijde nic zvláštního? A víte, na co byste si měli dát pozor? Nebojte, nechceme vás teď strašit, že se na vás chystá nějaká nekalost. Jen vás chceme upozornit na pár věcí, které jste možná o častém půjčování nevěděli. Věnujte nám minutu svého času a dozvíte se vše.

1. Častá půjčka značí finanční problémy

Banky, soukromé společnosti, lichváři jsou taky jenom lidi. I oni mají své problémy a náročnější období. I oni jsou podezřívaví a obezřetní. A časté půjčování peněz mohou považovat za velké finanční problémy. Přesto, že to tak vůbec nemusí být, mohou vás už při otevření dveří považovat za problematického klienta. Sami sebe se proto zeptejte – nemohu teď několik měsíců využívat jiný zdroj peněz, abych si stále nepůjčoval/a?

2. Můžete mít zápis v rejstříku dlužníků

Ač můžete být poctivý člověk a ač jste doposud nikdy neměli žádný finanční škraloup, přesto můžete mít zápis v registru dlužníku. Pokud si totiž půjčujete skutečně hodně často a stále u jedné společnosti, může vás vyhodnotit jako notorického dlužníka a zapíše vás tedy do registru dlužníků. Jak to zjistíte? Zažádejte si o výpis ze SOLUSU a zjistěte, zda v registru dlužníků již v tuto chvíli nefigurujete. Pokud ano, snažte se samozřejmě svou pověst očistit a záznam zrušit.

3. Zbytečně se sami ochuzujete o peníze

Častými půjčkami sami sebe ochuzujete o peníze. I když jste totiž v první chvíli v plusu, po splacení půjčky jste vždy alespoň o pár korun v mínusu. Je tomu tak proto, že musíte zaplatit úroky, poplatky, zřízení úvěru apod. Nebylo by tedy lepší se jeden měsíc uskromnit a dále si již nepůjčovat?

4. Vyzkoušejte půjčky zadarmo

A nakonec zde nemůžeme nezmínit půjčky zadarmo. Přesto, že se jedná o prvotní jednorázovou záležitost, mohou vám krátkodobě velmi pomoci. Společností, které poskytují první půjčku zdarma, je celá řada. Na našem portálu akutnipujcka.cz najdete několik takových firem. Stačí si jen vybrat. Pokud tedy nejste schopni vyřešit situaci uskromněním, o kterém píšeme v předchozím bodu, můžete alespoň vyzkoušet půjčku zdarma.

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *