Jak řešit nedostatek peněz před výplatou

Řešení financí do výplatyTrápí vás nedostatek finančních prostředků na vašem běžném účtě a do výplaty ještě zbývá několik dní? Pokud si říkáte, že nevíte, jak tyto dny překlenete, máme pro vás tip na zajímavé řešení. Je jím půjčka před výplatou, která dnes vede v nabídce nebankovních půjček. Jedná se o rychlou půjčku, kterou si můžete sjednat hned teď a peníze získat obratem na svůj účet. Jestliže si půjčovat nechcete, jsou samozřejmě i jiné možnosti, jak celou situaci vyřešit.

Sáhněte do svých úspor

Každý pracující člověk by si měl vytvářet finanční rezervu, která pokryje jeho výdaje, pokud dostane například výpověď ze zaměstnání. Tato rezerva by měla být přibližně ve výšce třech měsíčních platů. V nečekané situaci tedy můžete využít své úspory, pokud nějaké máte. Naspořené peníze je možné využít i místo půjčky, což je výhodnější, protože nemusíte platit žádný úrok ani poplatky. Pokud ale tyto úspory nemáte k dispozici, může být půjčka před výplatou vaším jediným přijatelným řešením.

Požádejte o půjčku

Dostáváme se tedy ke druhé možnosti, kterou představuje právě žádost o půjčku. Půjčky do výplaty bývají nebankovního charakteru. Jejich výše je velmi individuální. Obvykle se pohybují od 1 000 do 20 000 Kč. Doporučujeme vám dobře si spočítat, jak vysokou částku potřebujete, abyste nečerpali zbytečně více peněz. Alternativou je najít si půjčku s možností předčasného splacení zdarma, pak je celkem jedno, na jak dlouho a za kolik si půjčku sjednáte (půjčky zdarma najdete zde).

Půjčky před výplatou jsou velmi rychlé a vy tak slíbené peníze na svůj účet obdržíte ještě v dnes žádosti nebo do druhého dne. To už závisí na podmínkách společnosti. Některé půjčky se poskytují i nonstop, takže můžete bez obav požádat i během víkendu a máte jistotu, že peníze rychle dostanete.

Půjčky se vyplácejí na bankovní účet, což je nejrychlejší možný způsob, jak peníze obdržet. Pokud při první půjčce nebudete podepisovat úvěrovou smlouvu, připravte se, že při druhé žádosti již bude podpis nutný a vaše žádost tak bude vyžadovat více času při schválení.

Čtěte také:
Máte malou výplatu? I tak si můžete půjčit statisíce.

Včasné vrácení půjčky

Micropůjčky mají tu výhodu, že se nestane, že byste neměli peníze z čeho splatit. Jakmile svou výplatu získáte, tak by půjčka měla být tím prvním, co uhradíte. Zbytek peněz pak můžete rozdělit na své pravidelné výdaje, a pokud vám zase nevyjdou, požádejte o půjčku další. Je to určitě vhodnější než čerpat jeden úvěr a neustále jeho splatnost odkládat.

Podmínky pro získání půjčky

Pokud vás trápí nedostatek peněz do výplaty a chcete požádat o půjčku, musíte být starší než 18 let a mít i trvalý pobyt v ČR. Většina poskytovatelů vyžaduje předložení občanského průkazu. Pokud si sjednáváte svou půjčku online, což je aktuálně velmi populární, většinou stačí jen doložit číslo OP nebo jeho kopii.

5 z 5 - (2 hlasy)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *