Nepřeceňte své síly! Utáhnete splácení půjčky?

Počítání drobných - ilustrační foto

Váš soused se opět pyšní novým automobilem a značkovým oblečením a vy si říkáte, kde na to pořád bere? Můžete si být téměř jistí, že za vším stojí půjčka. Nebuďte překvapení, když vám řekneme, že každý druhý člověk má v současnosti sjednaný určitý druh půjčky.

V dnešní době se zřizuje úvěr téměř na vše, bydlení je na hypotéku, auta jsou na leasing, elektronika na splátkový kalendář. Většina lidí si sjednává půjčku i na naprosté drobnosti. Nejsou trpěliví a než by si na danou věc našetřili, tak si raději sjednají další půjčku. Jak tedy nepřecenit své síly při splácení? Dáme vám pár osvědčených tipů.

Nepůjčujte si na každou hloupost

Líbí se vám ta krásná kabelka, která je horkým hitem tohoto roku, ale je neuvěřitelně drahá? Co se tak pro jednou překonat a říct si, že ji nepotřebujete. Módní trendy se mění lusknutím prstů a příští sezónu bude vaše vysněná kabelka out.

Nepůjčujte si peníze na věci, které nutně nepotřebujete. Můžete si koupit kabelku stejného stylu, jen jí bude chybět značka, za kterou se platí ty pekelné peníze.

Spočítejte si měsíční splátky

Pokud už týden před výplatou marně hledáte v peněžence peníze a váš bankovní účet ukazuje částku, která vám vystačí leda tak na malý nákup, raději si to s půjčkou dobře rozmyslete. Nikoho nezajímá, že zrovna teď máte nečekané výdaje a vše splatíte o týden později. Odpovědí jsou penále, které naskakují vesmírnou rychlostí. Pokud víte, že s výplatou začnete peníze rozhazovat všude kolem a ke konci měsíce už jen přežíváte, buď si půjčku nezařizujte vůbec, nebo se trochu uskromněte. Ušetří vám to do budoucna trable s vaší finanční situací.

Nepůjčujte si více

Sice je to lákavé, ale půjčte si přesně tolik, kolik potřebujete. Možná si říkáte, že je lepší půjčit si o něco více, a to jen pro případ, že by se vám peníze navíc hodili. Poté si naopak koupíte spoustu zbytečností a peníze jsou ty tam, navíc se vám splácení půjčky značně prodraží.

Hledejte na internetu

Pokud potřebujete peníze, začněte pátrat. Na internetu najdete spoustu výhodných nabídek. Na vás už je jen to, abyste si našli tu pravou a šitou na míru. Při prohlížení a porovnávání si dejte pozor na výši úrokové sazby a RPSN. Mnohé nebankovní společnosti nabízejí výhodnější nabídky než ty bankovní, proto ani je nezatracujte.

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *