Odklad splátek ocení každý žadatel o půjčku

Poradce: Odložení splátekPožádali jste o půjčku, vyčerpali peníze a teď by na řadu mělo přijít její splacení, leč vy nemáte k dispozici potřebnou hotovost? Určitě se nemusíte cítit provinile, jelikož tento problém řeší celá řada klientů. Banky i nebankovní společnosti jsou na tuto situaci již připravené a mnohé z nich nabízejí možnost odkladu splátek, aniž by byla vyžadována přímá komunikace. Splatnost půjčky si tak mnohdy prodloužíte i během několika kliknutí v administraci svého účtu.

O jak dlouho odložit termín splatnosti

Na začátek je nutné říci, že odklad splatnosti půjčky není zdarma. Za dobu vypůjčení finančních prostředků vždy platíte nějaké úroky a je proto logické, že ty vám budou účtovány i v případě odložení splátky. Téměř u všech poskytovatelů tak zaplatíte jednorázový poplatek, jehož výše se liší dle toho, o kolik dní půjčku odkládáte.

Již při sjednání půjčky byste si měli promyslet, kdy budete schopni peníze splatit. Pokud víte, že je nebudete schopni uhradit do požadovaného termínu, vůbec byste si neměli půjčku sjednávat. Odklad termínu splatnosti by pro vás měl být až krajní nutností.

Zatímco někomu stačí využít odložení splátek o pár jednotek dní, jiný volí třeba celý měsíc. Jestliže jsou poplatky účtovány za dny a mimořádná splátka úvěru je zdarma, tak určitě doporučujeme prodloužit na maximum. Jinak by měl termín odkladu korespondovat s dobou, v níž byste už měli mít peníze na splacení k dispozici.

Odložení splátky o 7, 14, 21 nebo 28 dní

Většina finančních společností, poskytujících krátkodobé půjčky, nabízí možnost odložení splátky o 1 týden, 2 týdny, 3 týdny nebo o celý měsíc. Termín si můžete takto odložit i několikrát a vždy za to samozřejmě zaplatíte poplatek. Někde vám termín splatnosti nepůjde odložit, dokud část peněz nevrátíte poskytovateli. Takto i ti největší dlužníci postupně umoří svůj závazek.

Odložení splátky si rozhodně vyřiďte včas, a pokud se tedy blíží konečný termín vaší splátky, tak na nic nečekejte. Již od sjednání půjčky byste měli přibližně vědět, jak takové odložení probíhá a zda je vůbec možné.

U půjček s jednorázovou splatností je většinou běžné. Pokud ale máte úvěr se splatností několik let a splátky odvádíte pravidelně každý měsíc, může pro vás velké zpoždění se splátkou znamenat těžko řešitelný problém. Navíc posunutím splátky se nic neřeší, protože pak budete muset uhradit například dvě splátky během jednoho měsíce.

Když si odklad splátky zapomenete vyřídit a budete ignorovat upomínky na úhradu ze strany poskytovatele, snadno upadnete do vysokých dluhů (úrok z prodlení je denně i několik procent). Navíc se dostanete do registru dlužníků a zkomplikuje se vám tak možnost žádat o další půjčky či úvěry do budoucna.

Individuální splátkový kalendář

Pokud cítíte, že vám půjčka už opravdu přerostla přes hlavu, tak je čas na individuální splátkový kalendář. Většina bank i soukromých společností tomuto požadavku vyhoví. Individuální splátkový kalendář je vhodný i v případě, že na vás jsou stanovené měsíční splátky vysoké a vy je nezvládáte hradit včas. Za jeho vypracování možná něco zaplatíte. Často ale dospěje k prodloužení celé splatnosti půjčky a k výraznému snížení splátek. Za celé období pak ale zaplatíte vyšší úroky.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *