Co dělat, když vám chybí peníze v důchodu

Jak si půjčit v důchodu.Lidé v důchodu se často mohou dostat do svízelné finanční situace. Ve skutečnosti jsou finančními problémy ohrožení mnohem více než kdokoliv jiný. Starobní důchody jsou spíše nižší a když má důchodce ze svého příjmu zaplatit každodenní výdaje za potraviny, nájemné a ještě třeba léky, mohou se objevit problémy. Půjčky pro seniory nabízejí jen některé soukromé finanční společnosti a banky. Poradíme vám, co vše při sjednání takové půjčky ohlídat a v čem pro vás může být výhodná.

Pro důchodce jsou ideálním řešením mikropůjčky. Patří mezi ně například Provident půjčka, která nabízí velmi flexibilní podmínky a možnost čerpání částky v rozsahu od 2 000 až do 15 000 Kč. Poskytovatelem této rychlé půjčky je prověřená finanční společnost Provident Financial. Nemusíte zde splnit tak přísné podmínky jako u některých konkurenčních společností. Například se nevyžaduje doložení výše příjmu a stačí, když budete starší 18 let (maximální věková hranice není stanovena).

Vyplatí se šetřit na důchod?

Abyste unikli finančním problémům v důchodu, doporučuje stát různé varianty spoření. Asi tou nejčastější je penzijní připojištění. Mnoho lidí ale na tuto možnost nemyslí, jelikož tak tak vyjdou se svými příjmy, když pracují, a nemají proto možnost odkládat si peníze bokem. Dále může být řeč i o alternativních způsobech spoření. Jedná se však většinou o krátkodobé finanční produkty, které vaši složitou a problematickou finanční situaci nemusí zdárně vyřešit.

Prohlédnout doporučené mikropůjčky

Mikropůjčka pro každého seniora

Pokud jste již v důchodovém věku, nespoléhejte se na to, že vám banka dá úvěr na několik let. Jste pro ni příliš rizikovými klienty a i když půjdete o takovou půjčku požádat, předpokládejte, že spíše nepochodíte. Řešením zde může být například půjčka ihned na 5 000 Kč nebo i na jinou částku, u níž není nutné splnit tak přísné podmínky. Tato půjčka má navíc krátkodobou jednorázovou splatnost – třeba pouze 30 dní – a nejste proto soukromou společností vnímáni jako příliš rizikoví klienti.

Zvolit můžete také půjčku bez doložení příjmu. Tato varianta je čím dál oblíbenější, nejen u lidí ve starším věku. Dokáže totiž ušetřit spoustu starosti a zařizování, jelikož k žádosti nepotřebujete žádné potvrzení od zaměstnavatele nebo z finančního úřadu. Půjčku si však dobře promyslete. Ačkoliv nemusíte dokládat příjem, neznamená to, že ho nemusíte pobírat. Díky pravidelnému příjmu z důchodu svou půjčku zvládnete pohodlně splatit včas bez případné exekuce.

Půjčka s ručitelem jako poslední řešení

Jestliže je vaše bonita příliš nízká, můžete požádat o půjčku se zástavou nebo s ručitelem či se spoludlužníkem, který se zaručí, že vaše případné závazky uhradí, pokud vy nebudete z nějakého důvodu moci. Ručení dnes banky a soukromé společnosti požadují většinou jen právě při nedostatečné bonitě zájemce o půjčku.

5 z 5 - (2 hlasy)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *