Vyplatí se šetřit na důchod?
Abyste unikli finančním problémům v důchodu, doporučuje stát různé varianty spoření. Asi tou nejčastější je penzijní připojištění. Mnoho lidí ale na tuto možnost nemyslí, jelikož tak tak vyjdou se svými příjmy, když pracují, a nemají proto možnost odkládat si peníze bokem. Dále může být řeč i o alternativních způsobech spoření. Jedná se však většinou o krátkodobé finanční produkty, které vaši složitou a problematickou finanční situaci nemusí zdárně vyřešit.
Prohlédnout doporučené mikropůjčky
Mikropůjčka pro každého seniora
Pokud jste již v důchodovém věku, nespoléhejte se na to, že vám banka dá úvěr na několik let. Jste pro ni příliš rizikovými klienty a i když půjdete o takovou půjčku požádat, předpokládejte, že spíše nepochodíte. Řešením zde může být například půjčka ihned na 5 000 Kč nebo i na jinou částku, u níž není nutné splnit tak přísné podmínky. Tato půjčka má navíc krátkodobou jednorázovou splatnost – třeba pouze 30 dní – a nejste proto soukromou společností vnímáni jako příliš rizikoví klienti.
Zvolit můžete také půjčku bez doložení příjmu. Tato varianta je čím dál oblíbenější, nejen u lidí ve starším věku. Dokáže totiž ušetřit spoustu starosti a zařizování, jelikož k žádosti nepotřebujete žádné potvrzení od zaměstnavatele nebo z finančního úřadu. Půjčku si však dobře promyslete. Ačkoliv nemusíte dokládat příjem, neznamená to, že ho nemusíte pobírat. Díky pravidelnému příjmu z důchodu svou půjčku zvládnete pohodlně splatit včas bez případné exekuce.
Půjčka s ručitelem jako poslední řešení
Jestliže je vaše bonita příliš nízká, můžete požádat o půjčku se zástavou nebo s ručitelem či se spoludlužníkem, který se zaručí, že vaše případné závazky uhradí, pokud vy nebudete z nějakého důvodu moci. Ručení dnes banky a soukromé společnosti požadují většinou jen právě při nedostatečné bonitě zájemce o půjčku.