Při výběru půjčky nezohledňujte pouze úrokovou sazbu

RPSN u půjčkyAčkoliv se mnoho lidí při výběru půjčky řídí především úrokovou sazbou, určitě doporučujeme zohlednit i další faktory, které vám pomohou při hledání optimálního úvěrového produktu. Při výběru půjčky se proto zaměřte také na její RPSN, vezměte v potaz způsob žádosti o půjčku a její podmínky.

Výhodné řešení dnes nabízejí vybrané bankovní i nebankovní půjčky. Skvělou volbou je například mPůjčka od mBank s garantovanou úrokovou sazbou. Zde máte jistotu úrokové sazby ve výši 9,9 % ročně, na kterou pohodlně dosáhnou snad všichni žadatelé. S půjčkou získáte až 600 000 Kč a ty můžete využít na výdaje libovolného charakteru. Jelikož se jedná o půjčku od prověřené banky, nemusíte se obávat žádných vysokých poplatků, ostatně RPSN zjistíte přímo u konkrétní nabídky.

Roční procentuální sazba nákladů

RPSN představuje souhrn veškerých poplatků, které za sjednanou půjčku zaplatíte. Je proto mnohem spolehlivějším ukazatelem než pouze samotná roční úroková sazba. Nelekejte se, pokud bude RPSN vyšší než úrok. Je to zcela běžné. Často se v souvislosti s půjčkami a úvěry účtují poplatky za jejich vedení, sjednání, mimořádné splacení, výpisy z účtu a za další skutečnosti, které si sami často ani neuvědomujete. Roční procentuální sazbu nákladů proto rozhodně při výběru konkrétní půjčky vezměte v potaz. V nabídce některých poskytovatelů se však nacházejí i půjčky zdarma bez poplatků.

Možnosti sjednání půjčky

Většinu nebankovních půjček si pohodlně sjednáte ze svého domova, což je rozhodně výhodné. I banky teď často přistupují k tomu, že si můžete žádost podat online a svou půjčku si nechat takzvaně předschválit. Další detaily už dořešíte osobně na přepážce. Je to ale mnohem příjemnější než zde vyřizovat celou žádost. Nepotřebujete totiž obvykle dokládat tolik různých potvrzení. A když už banka něco požaduje, máte dostatek času si potřebné dokumenty připravit.

Podmínky na žadatele

Půjčku nezískáte dříve, než dosáhnete věku 18 let. Obvykle musíte splnit ještě další podmínky kladené finanční společností. Může se jednat o trvalý pobyt v Čechách nebo o české občanství. Po žadatelích se také často požaduje pravidelný příjem nebo aby se aktuálně nenacházeli v exekuci nebo v insolvenci. Žádost dokáží zkomplikovat případné registry dlužníků nebo zástavy nemovitosti či ručitel. Na současném trhu ale máte na výběr z celé škály úvěrových produktů a jistě tak najdete takový, který vám bude vyhovovat. Doporučit můžeme půjčky bez doložení příjmu nebo půjčky ihned na účet, u nichž se většinou vyřízení žádosti obejde bez problémů.

Prověřte si poskytovatele

Na finančním trhu narazíte nejen na půjčky od prověřených poskytovatelů, ale také zde naleznete podvodné půjčky, s nimiž se pojí velké problémy. Vždy proto hledejte informace na internetu a sjednejte si pouze takovou půjčku, která bude odpovídat vašim individuálním představám.

5 z 5 - (4 hlasy)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *