4 rady při výběru on-line půjčky

Překvapená žena s tabletem - ilustrační foto

I při zřízení on-line půjčky můžete sáhnout vedle. Ve velké záplavě nabídek můžete vybrat tu, která se na oko jeví jako nejvýhodnější, ale ve skutečnosti je opak pravdou. Spoléhat se, že dosáhnete na úžasný úrok a další podmínky, se vám nemusí vyplatit. Přečtěte si proto 5 následujících tipů, které vám pomohou při výběru on-line půjčky.

Pozor na poskytovatele, kteří neprověřují registry

Pokud se někdo na internetu chvástá půjčkou bez registru, je to krajně podezřelé. Nový zákon o spotřebitelském úvěru udává, že poskytovatel půjčky musí prověřit úvěruschopnost žadatele. Nabídky půjček bez registru nejsou pro klienty důvěryhodné a může se stát, že je poskytovatel předluží.

Čísla v on-line srovnávačích jsou orientační

Lidé v některých případech až přehnaně věří on-line srovnávačům. Ty bohužel přinášejí jen iluzí krásných čísel, která se od reality docela liší. Pokud se na základě výhodné nabídky v on-line srovnávači rozhodnete odeslat žádost o půjčku, tak vyplněný formulář putuje nejdříve k poskytovateli a ten vás oskóruje. Až na základě finálního skóre vám může s přesností říct, kolik vám může půjčit a za jaký úrok. Takže konečná nabídka se může od té internetové dost lišit.

Dejte si 14 dní na rozmyšlenou

Kreditní karty v peněženceZákon o spotřebitelském úvěru dává žadatelům 14 dní na rozmyšlenou. To znamená, že pokud žadatel dostane konkrétní nabídku od poskytovatele, který mu garantuje nabídnuté parametry i po uzavření půjčky, může všechny nabídky, po dobu 14 dní od dodání nabídky, porovnat. Žadatelé tedy mohou srovnávat výši úrokové sazby, RPSN a výši další sankčních poplatků. Rozhodně se nespoléhejte na on-line srovnávače, jelikož zde je nabídka velmi obecná.

Využijte transparentnosti

Internet poskytuje nepřeberné množství informací, proto se zaměřte na ty podstatné. Prověřte si, jestli je váš poskytovatel korektní, a jestli má platnou licenci. Díky zákonu o spotřebitelském úvěru musí poskytovatelé půjček splnit určité podmínky, které jsou i velmi přísné. Podmínky pro získání licence splňuje jen malé množství firem a díky zákonu se trh půjček i značně pročistil. Požádejte tedy svého poskytovatele o předložení platné licence, abyste se nestali obětí podvodu.

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *