I při zřízení on-line půjčky můžete sáhnout vedle. Ve velké záplavě nabídek můžete vybrat tu, která se na oko jeví jako nejvýhodnější, ale ve skutečnosti je opak pravdou. Spoléhat se, že dosáhnete na úžasný úrok a další podmínky, se vám nemusí vyplatit. Přečtěte si proto 5 následujících tipů, které vám pomohou při výběru on-line půjčky.
Pozor na poskytovatele, kteří neprověřují registry
Pokud se někdo na internetu chvástá půjčkou bez registru, je to krajně podezřelé. Nový zákon o spotřebitelském úvěru udává, že poskytovatel půjčky musí prověřit úvěruschopnost žadatele. Nabídky půjček bez registru nejsou pro klienty důvěryhodné a může se stát, že je poskytovatel předluží.
Čísla v on-line srovnávačích jsou orientační
Lidé v některých případech až přehnaně věří on-line srovnávačům. Ty bohužel přinášejí jen iluzí krásných čísel, která se od reality docela liší. Pokud se na základě výhodné nabídky v on-line srovnávači rozhodnete odeslat žádost o půjčku, tak vyplněný formulář putuje nejdříve k poskytovateli a ten vás oskóruje. Až na základě finálního skóre vám může s přesností říct, kolik vám může půjčit a za jaký úrok. Takže konečná nabídka se může od té internetové dost lišit.
Dejte si 14 dní na rozmyšlenou
Využijte transparentnosti
Internet poskytuje nepřeberné množství informací, proto se zaměřte na ty podstatné. Prověřte si, jestli je váš poskytovatel korektní, a jestli má platnou licenci. Díky zákonu o spotřebitelském úvěru musí poskytovatelé půjček splnit určité podmínky, které jsou i velmi přísné. Podmínky pro získání licence splňuje jen malé množství firem a díky zákonu se trh půjček i značně pročistil. Požádejte tedy svého poskytovatele o předložení platné licence, abyste se nestali obětí podvodu.