Vyberte si půjčku, která vám bude sedět

Soukromé půjčky - bez úroků - foto peníze

V tomto článku se vrátíme na počátek celé myšlenky půjček. Popíšeme si základní filozofii jednotlivých půjček a také vám ukážeme pár příkladů, na kterých jasně uvidíte, která půjčka vám bude sedět nejvíce. Rozhodně se ale do ničeho nenechte natlačit a vždy si vyberte takovou půjčku, která vám bude sedět.

Srovnání půjček ZDE

Soukromé vs. bankovní vs. půjčky od lidí

V dnešní době rozlišujeme už tři základní typy půjček. Soukromé a bankovní jsou ty tradiční. Potkat jste se s nimi mohli již nesčetněkrát a většinou je u nich potřeba pořádně počítat. Kalkulačky do ruky, začínáme. Nejdůležitější číslo je celková přeplacená částka, která by neměla příliš převyšovat půjčenou částku. Pokud si například půjčíte 150 000 Kč a vrátíte 190 000 Kč, jedná se už o nevýhodnou půjčku. Ty výhodnější se pohybují v řádech 160 000 Kč až 170 000 Kč při vrácení půjčky.

Ovšem novinkou mezi půjčkami je zcela nový typ, a to půjčka od lidí lidem. Tu neposkytuje žádná společnost ani banka, ale obyčejní lidé. Ti sami se rozhodnou, komu půjčku poskytnou a za jakých podmínek. Pro poskytovatele je to výhodné z toho hlediska, že díky půjčce své peníze zhodnotí. A pro člověka, který si půjčku sjedná, je to zase výhodné proto, že má takto půjčku mnohem výhodněji. Například při výše zmíněné půjčce 150 000 Kč přeplatíte třeba jen 5 000 Kč.

Která půjčka mi bude více sedět?

Ovšem ani půjčka od lidí není všelékem na vše. Tím, že vám nepůjčuje žádná obrovská korporace, která by měla velké finanční rezervy, ale obyčejný člověk, který nemá o moc víc než vy, budete nuceni poskytnout o sobě mnohem více informací. O své osobně, platební minulosti nebo dluzích. A čím složitější finanční minulost máte, tím přísnější podmínky získáte.

Rozhodnutí je jednoduché

Ale nebudeme vás zde strašit, abyste se nemohli rozumně rozhodnout. Zkrátka si stačí spočítat, kolik celkem přeplatíte u různých společností, jak dlouho a v jaké výši budete půjčku splácet a na závěr také zjistit, jaké podmínky musíte splňovat. Pokud bude vše v určitých mezích, které si stanovíte, můžete si klidně půjčit třeba i v bance nebo u soukromé společnosti. Vždy ale pamatujte na to, že půjčka vám má finančně pomoci, ne vás ještě více potopit.

5 z 5 - (2 hlasy)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *