Setkali jste se už někdy s krátkodobou půjčkou? Máte s ní nějakou zkušenost? Anebo teprve nad ní zvažujete a přemýšlíte, zda si ji vůbec sjednat?
V tomto článku vám představíme krátkodobé půjčky ze všech úhlů a popíšeme vám jejich pozitiva a negativa.
Krátkodobé půjčky – pomoc do výplaty
Krátkodobé půjčky mají své místo na trhu už řadu let. Poprvé se s nimi lidé setkali zhruba před deseti lety a od té doby jsou stále oblíbenější. Nejen kvůli tomu, že je máte rychle splacené a tedy rychle z krku, ale také proto, že jsou častou pomocí do výplaty. Stále více Čechů má totiž problémy vyjít do další výplaty s penězi a není neobvyklé, že prostě peníze v rodinném rozpočtu před výplatou chybí. Pak přichází na řadu krátkodobé půjčky, které toto období dokáží velice snadno a účinně překlenout.
Rychlá finanční injekce
Ovšem to je jen část jejich úspěchu. Největší přidanou hodnotou je samozřejmě velmi nízká přeplacená částka. Jelikož si je totiž sjednáváte jen na krátké období v řádech maximálně týdnů, nepřeplatíte žádné horentní sumy, jako je tomu u velkých dlouhodobých půjček. Proto jsou právě krátkodobé půjčky v posledních letech tak oblíbené.
Máme se krátkodobých půjček bát?
Jenže i přesto všechno jsou často v hledáčku kritiků a odpůrců finančních úvěrů. Často se totiž právě jejich kritika a nářky snáší na jméno krátkodobých půjček. Je tomu tak proto, že si je spousta lidí hojně sjednává hlava nehlava.
Máme se jich ale bát? Pokud si půjčíte jen na nejnutnější výdaje, pokud je ihned řádně splatíte a pokud se bude jednat jen o výpomoc při finančních problémech, není důvod se strachovat. V opačném případě byste si ale měli dát pozor a určitě sílu krátkodobých půjček nepodceňovat.
Kde si můžete půjčit?
A na závěr si odpovíme na otázku, kde si vlastně takovou půjčku můžete sjednat. Společností poskytujících krátkodobé půjčky je mnoho. Ovšem těmi nejznámějšími je Zaplo půjčka, Ferratum, Via SMS či Everyday+.