3 případy, kdy se vyplatí konsolidace půjček

Výhodné sloučení půjčekKonsolidace půjček je čím dál častěji skloňovaným pojmem. Mnoho lidí si bez rozmyslu sjedná více různých úvěrů a pak řeší jejich rozdílné splátky, které se pojí i s různými poplatky. Nakonec se na první pohled výhodné půjčky mohou výrazně prodražit a vy zjistíte, že pokud byste si sjednali pouze jeden úvěrový produkt, vyšlo by vám to lépe. Takovou situaci lze řešit pouze konsolidací, která vám umožní spojit více produktů do jednoho.

Máte více nevýhodných půjček

Jestliže jste si sjednali více půjček, které se vám dnes již nevyplatí, protože vidíte, že byste u konkurenci dosáhli na výhodnější úrokovou sazbu nebo na nižší poplatky, nemá smysl příliš váhat. Stačí oslovit novou banku či soukromou společnost a zeptat se na možnosti převodu několika úvěrů právě k ní.

Často u svých původních poskytovatelů již nic řešit nemusíte, protože nový poskytovatel vše vyřídí za vás. Pokud se rozhodnete konsolidovat krátkodobé nebo střednědobé úvěry, nebývá to problém. Pozor pouze u hypoték a u produktů, kde se platí nějaký poplatek za předčasné splacení. Ty by se vám nakonec mohly ještě více prodražit.

Nevyhovují vám podmínky úvěrů

Každý úvěr, který čerpáte, má jiné podmínky a jiné datum pro odvod splátky z vašeho účtu. Vy si tak musíte hlídat spoustu drobných detailů, snadno na něco zapomenete a už je vaše platba urgována upomínkou, kterou rovněž musíte zaplatit. Navíc podmínky jednoho nebo více dříve sjednaných úvěrů pro vás již dnes nemusí být perspektivní a vy je potřebujete změnit. Než tuto změnu provádět na více různých místech, vyplatí se své úvěry převést k jednomu poskytovateli, který si s nimi hravě poradí.

Chcete upravit výši splátek nebo celkového úvěru

Pokud čerpáte více půjček, máte své splátky rozvržené do celého měsíce. Takový přístup není z mnoha důvodů výhodný či transparentní. Snadno totiž ztratíte přehled, kolik komu platíte, jaký kde máte úrok nebo kolik vám ještě zbývá doplatit.

Jestliže své půjčky sloučíte do jednoho produktu, budete přesně vědět, kolik vám ještě zbývá, jak velká je vaše měsíční splátka nebo kolik celkově přeplatíte. Svou půjčku si také můžete snáze navýšit, jestliže máte dostatečný příjem. Pokud budete naopak řešit její předčasné splacení, rovněž to bude jednodušší, protože vše vyřídíte u jednoho poskytovatele.

Důvody pro konsolidaci půjček

  • Odvádíte vysoké splátky, které omezují vaše potřeby a výdaje.
  • Nově sjednaný úvěr vám nabídne příznivější úrokovou sazbu a nižší poplatky.
  • Snížíte si výši své splátky a své nečekané výdaje nebudete muset řešit další půjčkou.
  • Pokud máte dostatek finančních prostředků, svou půjčku dříve splatíte.
  • Nevyhovují vám podmínky stávajících půjček a nový poskytovatel je nabízí transparentněji.

Chci získat online půjčku

5 z 5 - (5 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *