Jak řešit nedostatek financí na mateřské

Miminko je velká radost v životě každé ženy. Mnoho maminek se však bohužel dostane do takové situace, ve které nezvládají pokrýt své výdaje. Tato situace nastává u matek samoživitelek, které si přidělávají například pouze nějakou výpomocí nebo brigádní činností, nebo když jejich příjmy plynou pouze z mateřské dovolené. Stejně tak když otec nevydělá měsíčně mnoho peněz, může takový stav vzejít. Nevěšte však hlavu, dnes si bez problémů sjednáte výhodnou půjčku i na mateřské.

Vsaďte na nebankovní půjčku

Nebankovní půjčka představuje efektivní řešení pro každou novopečenou maminku. Pokud přijdete do své banky, že chcete půjčit peníze, pravděpodobně zde neuspějete. Banky pečlivě prověřují bonitu svých žadatelů a při poskytování finančních prostředků je zde mateřství považováno za komplikaci. Jediným možným řešením je tak pro takovou ženu nástup do práce a odložení dítěte do školky nebo jesliček. Nebankovní půjčku je však možné čerpat i při mateřství. Pokud je vaše mateřská malá, nemusíte trpět nižší životní úrovní, ale můžete si ji zajistit pomocí vhodné půjčky.

V případě mateřské dovolené ve výši například 10 000 Kč si můžete dovolit třeba až polovinu peněz dávat na půjčku. Využijte buď dlouhodobé půjčky, u které si půjčíte více peněz a ty vás zajistí po celé mateřství a během této doby bude splácet opravdu jen minimum. Druhou možností je sjednání rychlé půjčky v plné výši například jen 5 000 Kč. Taková půjčka je velmi efektivní při úhradě krátkodobých a neočekávaných výdajů. Využít ji však můžete i na pravidelné platby, které jistě máte – nákupy potravin a věcí pro miminko, výdaje na energie, na vodu a další.

Náš tip

 • Plus půjčka

 • Výše půjčky
  do 8 000 Kč

 • Splatnost
  Od 1 do 30 dní

 • Žádost

 • Hyperfinance půjčka

 • Výše půjčky
  do 250 000 Kč

 • Splatnost
  Od 12 do 84 měsíců

 • Žádost

Jak na sjednání půjčky

Velkou výhodu pro ženy na mateřské představují půjčky, které se dají sjednat pohodlně z domova. Tyto půjčky jsou opět většinou nebankovního charakteru. V bance si sice často můžete sjednat půjčku přes internet, další podklady je však nutné dodat osobně. Pokud je něco potřeba k nebankovní půjčce, je finanční společnost za vámi schopná poslat kurýra nebo obchodního zástupce. Takové sjednání půjčky je tedy velmi flexibilní a umožňuje čerpat peníze i těm ženám, kterým povinnosti nedovolí, aby si vyřídily půjčku osobně.

Další způsoby kromě půjčky

O mateřské dovolené můžete nedostatek prostředků řešit také svými úsporami. Pokud mateřství nebylo neočekávané a vše jste dobře plánovala, určitě jste i počítala, kolik o mateřské získáte peněz.

Na tuto situaci je možné vybavit se s předstihem úsporami, které vytvoříte, když ještě chodíte do práce. Další možností je využít finanční pomoci od svých blízkých a potřebné prostředky si vypůjčit třeba od rodiny. Ne každý se ale chce na toto řešení upínat. Pokud tedy chcete být samostatná, je opět lepší zvolit půjčku od finanční společnost, jelikož až ji splatíte, nebude vůbec nikomu nic dlužit.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *