Proč se vyplatí půjčka se zástavou

Půjčka se vyplatí se zástavou nemovitostí.Půjčky se zástavou nemovitosti se v současnosti těší opravdu velké oblibě. Pokud uvažujete nad sjednáním půjčky a rádi byste si vypůjčili větší finanční obnos, určitě tento typ stojí za zvážení. Půjčky se zástavou jsou vyhledávané mezi klienty, kteří si chtějí půjčit 100, 300 nebo 500 000 Kč. Jedná se také o hypoteční úvěry v řádu několika milionů korun. Čerpání peněz dnes však není jen spojeno se zastavenou nemovitostí, ale je možné jej provést i neúčelově.

Využití finančních prostředků

Peníze z půjčky se zástavou nemovitosti můžete čerpat na cokoliv, nebo účelově do nemovitosti (nemusí se však jednat pouze o tu, která je předmětem zástavního práva). Půjčka se zástavou nemovitosti tedy není vždy klasickou hypotékou, ale dá se využít i jako zajímavá alternativa například k běžnému spotřebitelskému úvěru.

Protože zastavíte svou nemovitost, snáze dosáhnete na více finančních prostředků, než když byste žádali bez zástavy. Navíc peníze můžete využít na financování své domácnosti, na nákup nového vozu, na dovolenou i na další výdaje, které se mohou týkat vašeho rodinného rozpočtu. Splátky je možné si nastavit opravdu velmi flexibilně, jelikož tento úvěr můžete pohodlně splácet třeba i 20 nebo 30 let (doba jeho poskytnutí je opět individuální, závislá na konkrétních podmínkách finanční společnosti).

Náš tip

  • VitaCredit půjčka

  • Výše půjčky
    do 2 000 000 Kč

  • Splatnost
    Od 6 do 15 let

  • Žádost

Výše půjčky se zástavou nemovitosti

Jak ale odhadnout, kolik peněz je možné si vypůjčit? Určitý přehled o maximální možné výši čerpání prostředků vám podá hodnota vaší nemovitosti. Tu jistě sami tušíte a přesně ji budete vědět, jakmile odhadce vytvoří odhad nemovitosti. Tímto dokumentem se pak bude řídit to, kolik je vám společnosti či banka schopná půjčit.

Na účelovou půjčku (tedy hypotéku) můžete získat až 100 % hodnoty zastavované nemovitosti. U neúčelových půjček je tato částka výrazně nižší, obvykle do 70 % hodnoty zastavované nemovitosti. Pokud tedy váš dům má hodnotu 1 000 000 Kč, můžete pohodlně neúčelově čerpat až 700 000 Kč, což také rozhodně nejsou malé peníze. Půjčka se obvykle pojí s fixním úrokem. To znamená, že po určitý počet let (1 rok, 3 roky, 5 let) budete platit stálou úrokovou sazbu, poté se vám úrok přepočítá. Vy však v době jeho změny budete moci odejít se svou půjčkou i k jiné společnosti a tam ji refinancovat.

Jak na sjednání půjčky se zástavou

Sjednání půjčky se zástavou nemovitosti je dnes velmi jednoduché a nekomplikované. Většinu půjček je možné zajistit si přes internet, nebo tak alespoň podniknout první kroky, které se schválením půjčky souvisejí. To znamená, že odešlete žádost s požadovanou částkou a s dobou splatnosti. Poté vám přijde informace ohledně odhadu, který musí odhadce vyhotovit osobně. Z banky či společnosti vám domů hned někoho pošlou. Schválení žádosti tedy trvá obvykle do jednoho týdne. Chvilku zabere, než se odhad zpracuje a než se půjčka na vysokou částku schválí. Pokud ji ale získáte, další průběh už je většinou bezproblémový.

Doporučené půjčky ZDE

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *