Hlavní výhody půjčky na směnku

Bez penězPůjčka na směnku má celou řadu výhod. Uvažujete o tom, že byste si tuto půjčku sjednali? Pokud vaše bonita není v očích věřitelů dostačující, je podpis směnky často i jedinou možností, která se vám zde nabízí. Směnka je cenný papír, který se využívá právě k zajištění půjčky. Taková půjčka je však výhodná nejen pro samotného věřitele, který má jistotu, že mu dlužník zaplatí, ale také pro dlužníka, jelikož ten snáze dosáhne na výhodnější podmínky.

Co to je směnka

Směnka, která se použije k zajištění půjčky, může být vlastní nebo cizí. Má zákonem stanovené náležitosti, které byste rozhodně neměli podceňovat. Pokud totiž na směnce nebudou uvedeny, může být prohlášena za neplatnou. To je však už spíše starostí věřitele než dlužníka. Když bude totiž směnka neplatná, váš dluh může zmizet, než stihnete lusknout prstem. Obecně je však směnka považována za jeden z nejdrsnějších nástrojů, jak získat peníze zpět. Směnce totiž nelze vzdorovat a měla by tak být vyjádřením toho, že dlužník je si vědom své situace a je si na 100 % jistý, že svůj dluh dokáže vrátit zpět.

Výhodnější úročení a libovolná částka k vypůjčení

Pokud se zavážete směnkou, určitě získáte více peněz než bez ní. Směnky nejsou doménou pouze nebankovních finančních společností a soukromých poskytovatelů. Jsou dnes hojně rozšířené i mezi bankami, a to například při čerpání hypotečních úvěrů.

Se směnkou si můžete půjčit až mnohonásobně vyšší částku než bez ní. Pokud vám věřitel nabízí bez směnky pouze 10 000 Kč, se směnkou to může být třeba i 100 000 Kč. Závisí to však pouze na poskytovateli. Někdo vám bez směnky nepůjčí vůbec.

Půjčka na směnku je hodně závislá na domluvě. To znamená, že libovolnou finanční částku obdržíte buď v hotovosti (ihned na ruku při podpisu směnky), nebo vám bude vyplacena na bankovní účet – dle vašich preferencí.

Protože se zaručíte směnkou, můžete dosáhnout i na výhodnější úrokovou sazbu. Úroky jsou i tak ale už velmi nízké, snížení tedy nebude výrazné, většinou jen v desetinách procenta. S půjčkami na směnku se většinou nepojí ani žádné zvláštní poplatky. Rozhodně nic byste neměli platit za schválení žádosti o půjčku nebo za její poskytnutí. Poplatky, které budou vyžadovány, by měly být rozpočítány do vracené částky. Již při sjednání půjčky je nutné vědět, kolik za ní budete platit.

Nejčastější poskytovatelé půjček na směnku

Půjčky na směnku nejčastěji poskytují soukromí investoři a věřitelé. Pokud tedy chcete takovou půjčku najít, je určitě lepší hledat na soukromém trhu. V bance se tato půjčka často pojí i s doložením příjmů nebo s prověřováním záznamů v registrech. Mimo ni po vás pravděpodobně nikdo nebude požadovat doložit vaše příjmy. S tím se můžete setkat jen u půjček na vyšší částky, kde si vás chce věřitel ještě trochu prověřit.

Půjčky na směnku ZDE

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *