Krátkodobé půjčky – jaké jsou ty nejoblíbenější?

Nejlepší krátkodobé půjčky.Existuje mnoho možností pro financování vašich krátkodobých výdajů. Jestliže nemáte dostatečné vlastní zdroje a finanční rezervu, která by vaše výdaje pokryla, nabízí se jako jeden z ověřených způsobů půjčka nebo úvěr. Tu si můžete sjednat v bance nebo u soukromé finanční společnosti. Obvykle zájemci o úvěr jdou tam, kde jim nabídnou výhodnější podmínky.

Mikropůjčky – fenomén současnosti

Na našem trhu aktuálně působí celá řada finančních poskytovatelů, kteří nabízejí na první pohled velmi výhodné mikropůjčky. Jedná se o půjčky do výše přibližně 20 000 Kč s jednorázovým termínem splatnosti do 30 dní. Podmínky poskytnutí půjčky jsou vždy individuální, není však těžké ji získat.

Často se po žadatelích nepožaduje doložení výše příjmu, neprověřují se záznamy v registry dlužníků nebo se na ně nebere zřetel a ani není potřeba ručitel či jiná forma záruky. Mnohdy dosáhnete na první půjčku zdarma, takže si služby můžete pohodlně vyzkoušet. Stejně jako je zde mnoho výhodných nabídek, tak na našem trhu působí i podvodníci, kteří nabízejí nevýhodné půjčky, co vás dostanou ještě do větších finančních problémů. Chce to tedy pečlivě vybírat.

Náš tip na půjčku zdarma:

 • SMS Credit půjčka

 • Výše půjčky
  do 8 000 Kč

 • Splatnost
  Od 1 do 30 dní

 • Žádost

 • Zaplo půjčka

 • Výše půjčky
  do 30 000 Kč

 • Splatnost
  Od 1 do 30 dní

 • Žádost

Podobné půjčky najdete zde!

Povolené přečerpání běžného účtu

Jistě už mnoho z vás někdy využilo tzv. kontokorentní úvěr, který má v bance často podobu povoleného přečerpání běžného účtu. Znamená to, že si zřídíte běžný účet a k němu službu, kdy můžete jít do mínusu. Na svém účtě tedy můžete mít záporný zůstatek.

Ten ale banka úročí poměrně vysokou úrokovou sazbou – až 20 %. Většinou záleží na objemu peněz, který takto využijete, případně i na vašem limitu u úvěru. Bonitnějším klientům se kontokorentní úvěry poskytují za výhodnějších podmínek. Rozhodně to však není typ půjčky, která by se hodila na nějaké vyšší investice.

Kreditní karty

Kreditní karta je také krátkodobý úvěrový produkt, na první pohled velmi podobný kontokorentu. Její výhoda se však skrývá v tzv. bezúročném období. Během něj totiž nemusíte platit úroky ani z vyčerpané částky. Pokud peníze včas vrátíte, budou vám vypůjčeny zdarma. Když na včasné vrácení zapomenete, úroky jsou zde podobné jako u kontokorentu k běžnému účtu. Pokud ale na svou splatnost myslíte, můžete na kreditní kartě i něco vydělat. Poskytují ji banky i nebankovní společnosti.

Jaká krátkodobá půjčka je nejvýhodnější?

Každý z těchto produktů má nějaké přednosti, proto doporučujeme jeho výběr přizpůsobit svým konkrétním požadavkům. Nejprve si ujasněte, na co chcete vypůjčené peníze využít a za jak dlouho je můžete splatit věřiteli. To by pro vás mělo být rozhodujícím faktorem. Zatímco mikropůjčku splatíte za krátkou dobu, kontokorent nebo kreditní kartu můžete využít neustále opakovaně, což vám samotný úvěr samozřejmě i prodraží.

5 z 5 - (17 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *