Jaké poplatky můžete za půjčku zaplatit

Co vše musíme zaplatit za půjčku.Peníze vám nikdo nepůjčí zadarmo. I když na internetu můžete najít nabídky, kde získáte půjčku zdarma, vždy se jedná pouze o první žádost (první půjčka zdarma zde). Taková půjčka je rozhodně zajímavou volbou, protože si můžete službu napoprvé zdarma vyzkoušet a pokud vás přesvědčí, tak ji využít i opětovně, tentokrát však již s poplatky. Jaké poplatky se vůbec v souvislosti s půjčkami běžně účtují? Na to se podíváme v aktuálním článku.

Poplatky za vyřízení žádosti a poskytnutí půjčky

Jedná se o typ poplatků, na který byste si měli dávat dobrý pozor. Ještě než obdržíte peníze na svůj běžný účet, neměli byste v souvislosti s půjčkou nic platit. Co když by pak vaše žádost nebyla schválena? Jen byste přišli o peníze. Některé společnosti dnes využívají registrační poplatek 1 Kč, který představuje verifikační platbu potřebnou pro ověření vašeho účtu. Tento poplatek se ale standardně účtuje po schválení žádosti a jedná se o opravdu minimální částku.

Poplatky za vedení úvěrového účtu

Jedná se o velmi oblíbené poplatky, které se platí v bankách i u soukromých finančních společností. Pojí se s nezbytnou administrativou kolem půjčky. Samozřejmě ne všude vám budou účtovány. Mnoho poskytovatelů je dnes nevyužívá. Většinou se účtují měsíčně a jejich výše se pohybuje v desítkách nebo ve stovkách korun, často i dle typu a výše využívané půjčky.

Poplatky za předčasné splacení

U některých poskytovatelů vám bude účtován i nepříjemný poplatek za předčasné splacení půjčky. Poskytovatel vám totiž peníze dává na určitou dobu, za kterou vy máte zaplatit nějaký úrok. Pokud svou půjčku splatíte dříve, tak o část úroku přijde a právě to může být kompenzováno poplatkem. Tyto poplatky jsou běžné především u hypotečních úvěrů, které je tak velmi obtížně splatit předčasně během fixace.

Poplatky za odložení splátek a další úpravy půjčky

Pokud potřebujete odložit svou splátku, změnit její výši nebo ji chcete jakkoliv jinak upravit, tak tato změna rovněž nemusí být samozřejmostí. Odklad splátek je u mikropůjček s jednorázovou splatností spojen s poplatkem ve stokorunách. Pokud půjčku splácíte dlouhodobě, můžete vám po čase vzniknout nárok na odklad splátky zdarma. Podobně to je i s dalšími změnami. Jestliže je plánujete, myslete na to již při sjednání půjčky ve své smlouvě.

Sankce za pozdní úhrady

Většina bank a finančních společností dále účtuje také sankce za to, když se dlužník rozhodne svůj závazek neplatit. Tyto sankce mohou být účtovány již první den po splatnosti nebo až za několik dní. Může je představovat fixní poplatek, který se většinou pojí se zasláním upomínky, nebo také procento z dlužné částky. Po několika dnech se tak dluh může navýšit i o několik tisíc korun.

Náš tip:

  • Hyperfinance půjčka

  • Výše půjčky
    do 250 000 Kč

  • Splatnost
    Od 12 do 84 měsíců

  • Žádost

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *