Jak refinancovat starší půjčku

Refinancujte svou půjčkuSjednali jste si půjčku a teď jste zjistili, že se vám nevyplácí a že hodně přeplácíte na úrocích nebo na jiných účtovaných poplatcích? Pak je ideální čas na její refinancování. Pozor ale, refinancovat nelze všechny půjčky. Proto pokud si půjčku teprve sjednáváte a tušíte, že v budoucnu budete refinancovat, dejte si pozor již při zařizování úvěrového produktu. Jinak nahlédněte do smlouvy, zda je možné předčasné splacení bez sankcí.

Refinancovat se vyplatí především dlouhodobější půjčky a úvěry. Když si sjednáte krátkodobou mikropůjčku, během 30 dní, které obvykle máte na její splacení, se toho mnoho nezmění. Pokud ale využíváte úvěr již delší dobu a jeho splatnost je v jednotkách nebo dokonce v desítkách let, je refinancování namístě tehdy, když se vám jeho podmínky začnou zdát nevýhodné. Doporučujeme vyzkoušet refinancování půjček v rámci Cetelem. Tato soukromá finanční společnost má připravené výhodné podmínky pro všechny své klienty. Za vše mluví nízké úročení již od 6,9 % nebo možnost půjčit si až 200 000 Kč neúčelově. Při účelovém čerpání dosáhnete ještě na více peněz. Využití této půjčky pro refinancování je ideální.

Kdy se vám refinancování může prodražit

Zde hodně záleží na úvěrové smlouvě nebo na smlouvě o půjčce. Může být totiž sepsána i tak, že se pro vás refinancování ukáže jako nevýhodné, jelikož byste v souvislosti s ním museli zaplatit vysoké poplatky. Mohou vám totiž být účtovány poplatky za porušení smlouvy. U spotřebitelských úvěrů je však většinou možnost předčasného splacení zdarma. Pokud vám tedy nebudou účtovány žádné další poplatky a ideálně nezaplatíte ani úroky za dobu, kdy jste půjčku nečerpali, jsou to pro vás ideální podmínky a vy snadno přejdete k jinému poskytovateli.

Co si zařídit před refinancováním

Ještě než bude refinancovat, udělejte si představu o úvěrových produktech, jaké se aktuálně nabízejí na trhu. Jaké jsou tedy teď nejoblíbenější? Většina klientů volí neúčelové půjčky, které lze čerpat na cokoliv bez dokládání účelu čerpání. Alternativou k nim jsou také půjčky bez doložení příjmu, u nichž nemusíte dokládat, kolik měsíčně vyděláte a sjednání je mnohem jednodušší. Vyřízení refinancování úvěru vám může trvat i několik dní, jelikož nový poskytovatel musí prověřit vaši bonitu a vypracovat individuální nabídku. Jestliže půjček čerpáte více najednou, tak je můžete v rámci refinancování sjednotit. I tento postup se z dlouhodobého hlediska osvědčil jako mnohem výhodnější, než čerpání více drobných půjček a jejich splácení u více věřitelů.

Půjčka na míru vašim představám

Dobrá hotovostní půjčka se na míru přizpůsobí vašim specifickým představám. Ty se ale mohou během života měnit. Pokud si už tedy sjednáte dlouhodobý produkt, měli byste si nechat otevřené možnosti jeho refinancování.

5 z 5 - (12 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *