Máte nové zaměstnání? Poradíme vám, kde vám půjčí ve zkušební době

Pokud oslovíte bankovní či nebankovní společnosti se žádostí o půjčku, řada z nich po vás bude požadovat doložení příjmu. Nejsnadněji se příjmy dokládají pracovní smlouvou nebo potvrzením ze strany zaměstnavatele. Některým společnostem pak bude stačit i výpis z účtu. Pokud jste však právě nastoupili do práce a jste ve zkušební době, budete mít se získáním potvrzení od zaměstnavatele problém.

U banky až na výjimky nepochodíte

Získat půjčku od některého z bankovních domů může být problém. Banky často požadují doložení příjmů, aby měly jistotu, že bude žadatel schopný úvěr splácet. Někdy právě zkušební pracovní doba bývá velkou překážkou pro zdárné schválení žádosti.

Banky u svých dveří raději přivítají žadatele se smlouvou na dobu neurčitou se stálým a pravidelným příjmem. Pokud jste tedy teprve ve zkušební době vaše šance značně klesají. To však neznamená, že půjčku ve zkušební době od žádné banky nedostanete. Pouze je třeba vědět, jak na to.

Kdy vám banka poskytne půjčku ve zkušební době?

Některé banky poskytují svým klientům půjčky i bez doložení příjmu, pokud klientovi na účet chodí pravidelně výplata. Můžete si představit situaci, kdy změníte zaměstnání a předtím vám dlouhou dobu posílal předchozí zaměstnavatel výplatu na váš účet. Pak máte velkou šanci, že vám tato banka poskytne půjčku ve zkušební době, přestože jste právě změnili zaměstnání.

Druhou možností by pak mohla být nejnovější Expres půjčka od Monety. Jste-li zaměstnancem ve zkušební době můžete žádat o tuto bankovní půjčku. Problémem by byla naopak situace, kdybyste byli ve výpovědní době nebo vaše smlouva na dobu určitou končila do třech měsíců od vaší žádosti o Expres půjčku. V takovém případě by vám Moneta půjčku neposkytla.

Expres půjčku nemůžou rovněž získat osoby na mateřské dovolené nebo důchodci. Osoby zaměstnané ve zkušební době však mají zelenou.

U nebankovní společnosti získáte půjčku ve zkušební době mnohem snáz

Žadatelé, kteří nepochodí u bankovních společností však mohou vybírat z široké nabídky nebankovních půjček. Nebankovní instituce účelně cílí na rizikovější a méně bonitní klienty. Zkrátka každý má mnohem větší šanci na úspěch. Poskytovatelů nebankovních půjček je celá řada a dnes je už možné si u nich pořídit i půjčky s přijatelnými úroky a nízkými poplatky.

Pokud vám navíc bude stačit i nižší částka v řádech tisíců či desetitisíců na kratší dobu, můžete získat i půjčku zdarma, u které neplatíte žádné úroky ani poplatky.

Jak vybrat nejlepší půjčku ve zkušební době?

Abyste měli jistotu, že si půjčujete od seriózního poskytovatele a zároveň vybrali skutečně to nejlepší, využijte některého ze srovnávačů půjček.

Jedná se o nezávislé weby, které nabízí srovnání bankovních i nebankovních úvěrů od společností všech velikostí. Srovnávat můžete dle základních parametrů, jako je výše úvěru, RPSN nebo délka splácení. Zároveň jsou na podobných webech k dispozici i recenze nabízených půjček, případně zveřejněné zkušenosti žadatelů.

Pozor na podvodníky!

Mnoho lidí, kteří jsou teprve ve zkušební době a potřebují rychle peníze, vybírá půjčky rychle bez ověření poskytovatele. Nakonec pak mohou podobného neuváženého kroku také pěkně litovat. Mnohdy žadatelé zjistí, že si vzali úvěr s nevýhodnými podmínkami nebo se dokonce stali obětí „lichvářů“.

V praxi se bohužel stále můžete setkat s firmami, které od žadatele vyberou vysoký poplatek a posléze mu žádost zamítnou. Z klientů také „tahají“ peníze prostřednictvím nejrůznějších zpoplatněných telefonických linek, během nikam nevedoucích telefonických hovorů. Podobným nekalým praktikám se však můžete pohodlně vyhnout.

Především si uvědomte tyto tři věci:

  • Půjčka ve zkušební době může být dražší (úroky) oproti standardním úvěrům (zejména pokud ji nebudete schopni splatit). Dobře si rozmyslete, zda nemůžete nastalou finanční situaci řešit i jinak a spočítejte si, zda zvládnete úvěr splatit.
  • Lidé, kteří potřebují rychle peníze jednají často unáhleně. Myslete na to, že není nejlepší kývnout hned na první nabídku, která na vás vyskočí na internetu ve výsledcích vyhledávání.
  • Myslete na to, že výběr nekvalitního poskytovatele, může nakonec váš finanční problém ještě více prohloubit. Máte-li jiné možnosti, zvažte je (např. přátelé, rodina).
Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *