Nebankovní půjčky křížem krážem

Druhů nebankovních půjček je obrovské množství. Některé jsou zdarma, jiné na pár dnů, další na vysoké částky a některé na pár korun. Zde si tedy popíšeme všechny možné varianty nebankovních půjček, se kterými se můžete setkat. Nevynecháme žádný typ a přidáme i několik konkrétních společností, kde si danou půjčku můžete sjednat.

1. Nebankovní půjčky zadarmo

Velmi oblíbeným druhem půjček v současnosti jsou půjčky zadarmo. To znamená, že za ně nezaplatíte ani korunu navíc. Nejsou tedy u nich žádné poplatky ani úroky. Výhodou takových půjček je to, že se vám žádná za ně koupená věc neprodraží a půjčka se tedy v jakékoliv situaci vyplatí.

Takovou půjčku najdete například u společností ViaSMS.cz, CreditAir nebo Zaplo.cz. Jen si dejte pozor na to, že většinou je taková půjčka poskytována jen jednou.

2. Půjčky s úroky a poplatky

Častější než půjčky zadarmo jsou klasické půjčky s úroky. To znamená, že musíte za ně zaplatit něco navíc. Tato hodnota bývá vyjádřená v procentech. Záleží pak na samotné společnosti, jak vysoké úroky ve výsledku jsou.

Takové půjčky si můžete sjednat například u společností creditOn.cz, Hello bank! nebo Everyday Plus.

3. Krátkodobé nebankovní půjčky

Dalším druhem půjček jsou krátkodobé úvěry. To znamená, že si tyto půjčky sjednáte na velmi krátkou dobu, která činí jen pár dnů. Například u Pluspůjčky se jedná o 1 až 30 dnů, u Everyday+ o 1 až 61 dnů a u CreditAir o 5 až 45 dnů. Takové půjčky můžeme směle kvalifikovat jako půjčky do výplaty.

4. Dlouhodobé nebankovní půjčky

Naproti tomu dlouhodobé půjčky mají mnohem delší dobu splatnosti, v řádech třeba i několik let. Pro příklad uvedeme opět několik společností:

CoolMoney – 12 až 84 měsíců
Cofidis – 12 až 84 měsíců
Tesco – 36 až 84 měsíců

Tyto půjčky jsou delší záležitostí a s tím byste také měli počítat.

5. Půjčky ve výši pár korun

Stejně, jako je různá doba splácení, jsou různé i celkové částky, které si můžete půjčit. Začneme u velmi nízkých půjček v řádech maximálně pár tisíc korun. Takovou půjčku si můžete sjednat u společností PlusPujcka.cz nebo SMScredit.cz.

6. Půjčky ve výši desítek tisíc korun

Na druhé straně najdete společnosti, které vám poskytnou třeba až čtvrt milionu korun – Cool Money a Hyperfinance.cz. A například u společnosti Cofidis si můžete půjčit až 500 000 Kč.

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *