Nebankovní půjčky křížem krážem

Druhů nebankovních půjček je obrovské množství. Některé jsou zdarma, jiné na pár dnů, další na vysoké částky a některé na pár korun. Zde si tedy popíšeme všechny možné varianty nebankovních půjček, se kterými se můžete setkat. Nevynecháme žádný typ a přidáme i několik konkrétních společností, kde si danou půjčku můžete sjednat.

1. Nebankovní půjčky zadarmo

Velmi oblíbeným druhem půjček v současnosti jsou půjčky zadarmo. To znamená, že za ně nezaplatíte ani korunu navíc. Nejsou tedy u nich žádné poplatky ani úroky. Výhodou takových půjček je to, že se vám žádná za ně koupená věc neprodraží a půjčka se tedy v jakékoliv situaci vyplatí.

Takovou půjčku najdete například u společností ViaSMS.cz, CreditAir nebo Zaplo.cz. Jen si dejte pozor na to, že většinou je taková půjčka poskytována jen jednou.

2. Půjčky s úroky a poplatky

Častější než půjčky zadarmo jsou klasické půjčky s úroky. To znamená, že musíte za ně zaplatit něco navíc. Tato hodnota bývá vyjádřená v procentech. Záleží pak na samotné společnosti, jak vysoké úroky ve výsledku jsou.

Takové půjčky si můžete sjednat například u společností creditOn.cz, Hello bank! nebo Everyday+.

3. Krátkodobé nebankovní půjčky

Dalším druhem půjček jsou krátkodobé úvěry. To znamená, že si tyto půjčky sjednáte na velmi krátkou dobu, která činí jen pár dnů. Například u Pluspůjčky se jedná o 1 až 30 dnů, u Everyday+ o 1 až 61 dnů a u CreditAir o 5 až 45 dnů. Takové půjčky můžeme směle kvalifikovat jako půjčky do výplaty.

4. Dlouhodobé nebankovní půjčky

Naproti tomu dlouhodobé půjčky mají mnohem delší dobu splatnosti, v řádech třeba i několik let. Pro příklad uvedeme opět několik společností:

CoolMoney – 12 až 84 měsíců
Cofidis – 12 až 84 měsíců
Tesco – 36 až 84 měsíců

Tyto půjčky jsou delší záležitostí a s tím byste také měli počítat.

5. Půjčky ve výši pár korun

Stejně, jako je různá doba splácení, jsou různé i celkové částky, které si můžete půjčit. Začneme u velmi nízkých půjček v řádech maximálně pár tisíc korun. Takovou půjčku si můžete sjednat u společností PlusPujcka.cz nebo SMScredit.cz.

6. Půjčky ve výši desítek tisíc korun

Na druhé straně najdete společnosti, které vám poskytnou třeba až čtvrt milionu korun – Cool Money a Hyperfinance.cz. A například u společnosti Cofidis si můžete půjčit až 500 000 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *