Pro koho jsou skutečně vhodné bankovní půjčky?

V poslední době se zdá, že bankovní půjčky mizí z výslunní a nahrazují je soukromé půjčky. Ty bývají často výhodnější, nemusíte k nim dokládat tolik podkladů a dokumentů a na účtu je máte vyplacené za pár okamžiků. Kdo by tedy měl sáhnout po bankovních půjčkách? Pro koho jsou skutečně výhodné? Kdo by jim měl dát přednost oproti půjčce od soukromé společnosti?

1. Klient dané banky

Zaprvé můžete po bankovní půjčce sáhnout ve chvíli, kdy již jste klientem dané banky. Přece jen už víte, jak to v dané bance chodí, znáte zdejší úředníky a víte, jaké možnosti zde máte. Pokud navíc chcete svou banku nějak podpořit, není nad čím přemýšlet.

2. Půjčka s bonusy

K předchozímu bodu se pojí i tento následující. Často totiž jako klient banky získáte půjčku s nějakým bonusem. Ať už je to odpuštěná splátka, nižší poplatky za vedení úvěrového účtu, výhodnější kreditní karta, levnější spořící účet nebo nižší úroková sazba. Pokud k tomu ještě přidáme první bod, tedy že již jste klientem dané banky a znáte ji velice dobře, není prakticky nad čím přemýšlet.

3. Výhodná nabídka

Nakonec se vám bankovní půjčka vyplatí ve chvíli, kdy ji daná banka poskytuje v nějaké výhodné akci. Například vyhlásí pro všechny stávající i nové zákazníky extra nabídku velmi výhodné půjčky. Pokud si takovou nabídku srovnáte s ostatními bankami i nebankovními společnostmi a bude ze všech nejvýhodnější, není nad čím přemýšlet a také se do takové půjčky můžete směle pustit.

Bankovní půjčky mají stále svoje kouzlo

Přesto, že jsou nebankovní půjčky mnohdy výhodnější oproti těm bankovním, existuje několik situací, kdy se vám bankovní půjčka vyplatí více. Určitě tyto situace nelze paušalizovat pro všechny, ale výše zmíněné tři body určitě můžete považovat za směrodatné. Pokud si navíc spočítáte, že se vám půjčka z banky vyplatí více, není nad čím polemizovat. A jestli si chcete být skutečně 100% jisti, zeptejte se přímo svého finančního poradce, co by vám doporučil.

Náš TIP:

Expres půjčka

Expres půjčka od MONETA Money Bank

  • Úrok od 4,9 % ročně
  • Splatnost půjčky až 120 měsíců
  • Peníze už do 5 minut od podpisu

až 800 000

Zjistit více

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *