Peníze na nové auto rychle a hravě!

Žena v autě - ilustrační foto

Pořídit si v dnešní době auto není vůbec jednoduchá a hlavně levná záležitost. Prvotní investice je pouze třešinkou na dortu toho, co všechno budete muset během těch let zaplatit. Ovšem právě prvotní investice je pro mnohé hlavní překážkou pro pořízení automobilu. Je totiž velmi náročné při všech nákladech a výdajích ušetřit pořádnou částku, aby vyšla alespoň na ojetinu. Jako řešení proto stále více lidí sází na půjčku na auto. Ta je bez debat nejrychlejší a nejjednodušší možností. Jenže je to vůbec správné řešení? Odpověď najdete zde.

Základní informace

Pro začátek si uvedeme základní informace a parametry, které by vám měly sloužit jako průvodce světem financí. Nebudeme vám ale nic nalhávat. Pokud nemáte peníze na auto a jste nuceni si půjčit, vyberte si co možná nejlevnější auto. A teď nemyslíme jen po stránce prvotní investice, ale také po stránce dalších výdajů a nákladů. Chceme totiž, abyste přeplatili co nejméně a za auto zaplatili co možná nejnižší sumu.

Kde si půjčit?

A teď k té nejdůležitější otázce – kde si na auto půjčit, aby to bylo skutečně co nejvýhodnější? Počítejte a hledejte! Jen tak najdete ten nejvýhodnější úvěr. Pokud vám můžeme radit z naší odborné zkušenosti, můžeme doporučit například půjčku od Hyper finance. Ta je ve všech ohledech nejvýhodnější. Samozřejmě ale záleží na tom, kolik peněz budete potřebovat. Čím vyšší suma peněz, tím více byste měli hledat a srovnávat.

Je lepší půjčka na dva roky nebo raději na pět let?

Jakmile budete mít auto vybrané, půjčku i finanční instituci zvolenou, bude před vámi stát poslední výzva, a to v podobě doby splácení. Ta může činit už půl roku, ale třeba i 8 let. Otázkou tedy je, která z nich je výhodnější? Rozhodujícím faktorem je výše splátek a celková přeplacená částka.

Pokud si můžete dovolit splácet nejnižší možné splátky, rozhodně sáhněte po delší době splácení. Čím totiž delší doba splácení, tím jsou měsíční splátky nižší. Pokud vám ale spíše než na výši splátek záleží na celkově přeplacené částce, potom se snažte zvolit si co nejnižší možnou dobu splácení. Čím totiž delší doba splácení, tím vyšší přeplacená částka.

Řiďte se proto těmito třemi pravidly:

  • Vyberte si co nejlevnější auto.
  • Zvolte si dobu splácení úměrnou vaší finanční situaci.
  • A zvolte si dobu splácení zároveň co nejkratší, abyste co nejméně za půjčku přeplatili.
Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *