Peníze na účet, na ruku nebo poukázkou?

Osobní či hotovostní půjčka – to je termín, který se běžně využívá pro půjčky fyzickým osobám, ačkoliv peníze v hotovosti vůbec nemusíte dostat. Čím dál častěji se totiž přistupuje k zasílání peněz na účet žadatele. Zatímco banky využívají vesměs pouze své účty a donutí vás tak si účet založit, nebankovní společnosti mají účtů více a pošlou vám peníze z toho, u kterého se domnívají, že vám platba dorazí nejrychleji. Ne pro všechny klienty je však zaslání peněz na účet vhodné. Komu se nemusí vyplatit?

Pozor při exekuci a insolvenci

Exekuce či insolvence je dnes uvalena na mnoho více lidí. Protože si berou půjčky, které pak nezvládají splácet a dostávají se tedy do velkých finančních problémů. Pokud jste se i vy ocitli v exekuci, vězte, že získat úvěr není jednoduché, ale je to reálné. Peníze byste však neměli čerpat na svůj běžný účet.

Téměř žádná banka vám takto nepůjčí. Je však možné si vzít půjčku v hotovosti u soukromé nebankovní společnosti. Tu si necháte vyplatit na ruku nebo poslat poštovní poukázkou. V obou případech získáte peníze v hotovosti a použijete je na vše, co potřebujete nutně zaplatit.

Někdy je hotovostní platba rychlejší než bezhotovostní

Pokud se neřadíte mezi problémové klienty a výplatě peněz na účet tedy nic nebrání, má smysl se vůbec zaobírat otázkou, jestli si nenechat peníze vyplatit na ruku? Ano, rozhodně má! Někteří poskytovatelé půjček vyplácejí peníze v hotovosti rychleji než na účet. V takovém případě vám hotovost domů přinese obchodní zástupce nebo si peníze můžete vyzvednout na pobočce.

Zatímco převod na účet může trvat až dva pracovní dny (záleží na tom, jakou banku využíváte), hotovost zde získáte na ruku ihned. Peníze v hotovosti za výhodných podmínek získáte například u společností nebo Provident.

Složenku spíše odmítněte

Nechat si peníze z půjčky poslat složenkou je zdlouhavý a drahý proces, protože za výběr peněz na poště zaplatíte poplatek. Stejně tak pokud budete obdobně půjčku splácet, nebudete to mít úplně zadarmo. Vyplacení peněz poukázkou trvá několik pracovních dní. Tento způsob rovněž není příliš diskrétní, protože poukázka je vhozena do poštovní schránky.

Založte si účet u banky zdarma

Jestliže běžný účet nemáte, a proto se snažíte výplatě půjčky na účet vyhnout, určitě zvažte možnost založení běžného účtu. Mnoho bank vám dnes běžný účet založí zdarma a vy tak nemusíte platit poplatek za vedení ani za kartu. Peníze na něm máte bezpečně uložené a máte o nich dokonalý přehled. Založení běžného účtu v bance je otázka deseti minut. Při žádosti o půjčku vám tento krok může výrazně ulehčit a také otevřít dveře k novým produktům.

4.9 z 5 - (17 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *