Půjčka na vybavení domácnosti

Půjčka na žlutou kuchyňkou linku

Půjčka na zařízení v domácnosti je jedním z nejuniverzálnějších produktů. Pokud jste si sjednali hypoteční úvěr a víte, že vám peníze na úhradu stavby i na zařizování v domě nebudou stačit, můžete si vyřídit ještě jednu půjčku, speciálně určenou na vybavení domácnosti. Stejně tak pokud po čase usoudíte, že potřebujete nový nábytek či spotřebiče, nemusíte tuto investici činit ze svých úspor, ale můžete si výhodně půjčit.

Kde si sjednat půjčku na vybavení domácnosti

Tuto půjčku vám nabídnou téměř v každé bance i u mnoha nebankovních společností. Víceméně každá instituce, která vám je ochotná půjčit více než 100 000 Kč neúčelově, tak nabízí i půjčku na vybavení domácnosti. Pokud zadáte účel čerpání prostředků, možná dosáhnete na o něco výhodnější podmínky. Často to ale není vůbec nutné. Především soukromé společnosti nepotřebují doklady o čerpání půjčky a je jedno, jak peníze využijete.

Zajímavé produkty nabízejí téměř všechny banky na českém trhu. Půjčku si tak můžete sjednat například u ČSOB, u České spořitelny nebo i u MONETA Money Bank, která aktuální nabízí revoluční Expres půjčku s neúčelovým čerpáním až do 800 000 Kč.

Ze soukromých společností stojí za doporučení například Home Credit, kde vám za řádné splácení vrátí část vašich uhrazených úroků. Zajímavou volbou je například i Cetelem, Cofidis nebo Profi Credit. Hodně pak už záleží na vašich osobních preferencích.

Spotřebitelský úvěr nebo hypotéka?

Na vybavení domácnosti můžete peníze získat prostřednictvím hypotečního i spotřebitelského úvěru. Do hypotéky se vyplatí jít v případě, že potřebujete větší finanční obnos, například více než 200 000 Kč (což je u mnoha poskytovatelů spodní hranice úvěru). Výhodou je jednoznačně nízké úročení. Na druhou stranu se však se jedná o dlouhodobý úvěr, který splácíte třeba i 10 nebo více let. Také musíte dát do zástavy svou nemovitost.

Spotřebitelské úvěry jsou mnohem flexibilnější a sjednat si je můžete téměř kdekoliv. Takového úvěru se rozhodně bát nemusíte, protože jeho poskytnutí je vázáno na zákon o spotřebitelském úvěru, takže pokud si dobře přečtete smlouvu, určitě se s výběrem věřitele nespálíte.

Nehlídejte pouze úrokovou sazbu

U úvěru se doporučuje hlídat celou řadu faktorů. Výhodnost půjčky lidé často posuzují pouze podle úrokové sazby a to je rozhodně špatně. Ve svém hledáčku byste měli mít i RPSN, což je roční procentuální sazba nákladů a ta vyjadřuje kromě úrokové sazby také další poplatky. Dále zkoumejte možnost složení mimořádné splátky, odkladu termínu splácení atd. Protože úvěr na domácnost si sjednáváte velmi pravděpodobně na delší časový horizont, vyplatí se ho pečlivě prověřit.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *