Jak si co nejrychleji sjednat půjčku

Máte pocit, že co nejrychleji potřebujete finanční prostředky? Jestliže si sjednáváte půjčku, je právě rychlost schválení jedním z hlavních kriterií, dle kterých se pravděpodobně budete rozhodovat. Hned za ní je cena a nebo schopnosti poskytovatele vyjít vstříc individuálním podmínkám žadatele. Půjčku si dnes můžete sjednat online, přes SMS, osobně na pobočce nebo i telefonicky. Víte však, jaký z těchto způsobů je ten nejrychlejší?

Z provedených průzkumů vyplývá, že pro Čechy rychlost sjednání úvěru hraje zásadní roli. Většina lidí zajde nejprve do banky, kde má vedený běžný účet a až pak se poohlíží po půjčce někde jinde. Důležitá je také cena za úvěr nebo celková pověst finanční instituce.

Mnoho lidí dá i na doporučení svých kolegů či přátel. Sjednání půjčky je však stále diskrétní záležitostí, a proto pokud nechcete nikde sdílet, že potřebujete úvěr, vyplatí se hledat zkušenosti dalších žadatelů v internetových diskuzích.

Online žádost o půjčku je na jistotu

Online žádost o půjčku si často vyřídíte i ve své bance. Hodně však záleží na tom, kde máte vedený běžný účet. Některé banky tuto službu totiž nenabízejí. Bankovní půjčky jsou většinou na vyšší obnos peněz. Pokud například sháníte jen malou půjčku do výplaty, může být výhodnější požádat u soukromé finanční společnosti, nebo si nabídku banky na kontokorent či na kreditní kartu s nebankovními produkty alespoň porovnat.

S online žádostí vše zvládnete velmi rychle. Do žádosti vyplníte jen několik svých osobních a kontaktních údajů. Velmi malé půjčky do částky 5 000 Kč se často poskytují i bez podpisu smlouvy. U větších půjček je nutné doložit kopii občanského průkazu a někde také požadují potvrzení o výši příjmu. I to však není problém naskenovat a poslat. Online žádost má výhodu velmi rychlého schválení (často už během 15 minut) a peníze tak ihned čerpáte na svůj účet.

SMS a telefonická žádost pro prověřené klienty

Pokud už u poskytovatele půjčky žádáte opakovaně, můžete často žádost podat přes SMS nebo si ji vyřídit telefonicky. Výhoda takové žádosti se skrývá rovněž v její rychlosti a v možnosti vyřídit ji odkudkoliv, bez nutnosti připojení k internetu. SMS půjčky jsou dnes mezi klienty vyhledávané a velmi oblíbené.

Osobní sjednání půjčky na pobočce

Ačkoliv vás od osobního sjednání půjčky přímo na pobočce banky nechceme odrazovat, měli byste vědět, že se často jedná o poměrně zdlouhavý proces, kdy musíte podepsat celou řadu dokumentů. Ani schválení žádosti není dostatečně rychlé a často trvá i déle než jeden týden, než peníze dostanete. Někteří klienti jsou však konzervativněji zaměření a preferují osobní přístup, proto by jim ho banky neměly odepírat a online sjednání nabízet pouze jako výhodnější a rychlejší alternativu.

4.9 z 5 - (9 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *