Švýcarská půjčka recenze a zkušenosti

 • Logo Švýcarské půjčky

 • Půjčka
  1 000 – 20 000 Kč

 • Splatnost
  15 – 30 dní

 • Mám zájem

Recenze Švýcarská půjčka

Nebankovní půjčky se těší stále větší popularitě, už kvůli tomu, že jsou schopné klientům nabídnout neustále se zlepšující úvěrové podmínky. Jedním ze zavedených poskytovatelů nebankovních půjček je i společnost Swiss Funds, která oslovuje klienty svým novým úvěrovým produktem Švýcarská půjčka.

Recenze Švýcarské půjčky

Švýcarská půjčka je klasickým příkladem rychlé krátkodobé půjčky, která svým klientům nabízí možnost okamžitého sjednání, úvěrový rámec do 20 000 korun, bezprostřední výplatu na účet a dobu splatnosti do jednoho měsíce. Na rozdíl od ostatních nebankovních půjček se liší systémem úročení – účtuje si denní úrok ve výši 1 %. Co to znamená? Splatnost si lze nastavit na 15 – 30 dní, což znamená, že váš úrok bude činit 15 – 30 %. Švýcarskou půjčku pak lze splatit i předčasně, protože je však úročena na denní bázi společnost si za předčasné splacení účtuje poplatek, který odpovídá účelně vynaloženým nákladům na splacení půjčky. Je to jednoduché – kdybyste úvěr splatili předčasně třeba po 5 dnech, společnost by inkasovala pouze 5% úrok, což pro ni není příliš výhodné.

Se Švýcarskou půjčkou můžete získat okamžitou finanční pomoc, proto je s oblibou využívána jako půjčka do výplaty. Společnost navíc jedná s klienty velmi férově, a pokud se dostanou do problémů se splácením, není problém si prodloužit dobu splácení až o 30 dní, je však třeba počítat s poplatkem za prodloužení splácení, který je třeba uhradit předem.

Základní informace o půjčce

 • Půjčit si můžete 1 000 až 20 000 Kč
 • Společnost nenabízí první půjčku zdarma
 • Při první žádosti lze žádat pouze o 5 000 Kč
 • Dle vaší banky můžete mít peníze na svém účtu už za 5 minut od podpisu úvěrové smlouvy
 • Úrok 15 – 30 % se odvíjí od délky splácení
 • Půjčku lze předčasně splatit případně si prodloužit dobu splatnosti za poplatek
 • Nulový poplatek za sjednání či vedení úvěru
 • Jedná se neúčelovou půjčku, kterou lze využít jakýmkoliv způsobem

Pro koho je půjčka určená

 • Pouze pro plnoleté české občany nebo cizince s trvalým pobytem na území České republiky
 • Kdokoliv, kdo může doložit svůj pravidelný příjem, ale neuspěl se svou žádostí v bance
 • Klienti, kteří nemají negativní záznamy v registrech dlužníků a nejsou v insolvenci či exekuci
 • Lidé čelící neočekávaným finančním výdajům, jež si potřebují ihned půjčit
 • Žadatelé, kteří nemají k dispozici zajištění či osobu, která by mohla za úvěr ručit

Na co vše lze půjčku použít

 • Uhrazení neočekávaných výdajů, jako jsou účty za energie
 • Nákup domácích spotřebičů, nábytku a dalšího vybavení domácnosti
 • Drobnější opravy automobilu
 • Zaplacení dovolené
 • Překlenutí akutního finančního nedostatku pár dní před výplatou

Podmínky pro získání půjčky

 • České občanství, v případě cizinců trvalý pobyt na našem území
 • Kopie dvou dokladů totožnosti s fotografií – občanský průkaz + pas nebo řidičský průkaz
 • Výpisy z účtu za poslední tři měsíce případně poslední tři výplatní pásky
 • Bankovní účet vedený na své jméno
 • Email a telefon

Postup pro získání Švýcarské půjčky

Vyřízení žádosti o Švýcarskou půjčku probíhá pouze online. Nemějte však strach, je to velmi rychlé, jednoduché a dokáže to v podstatě každý. Stačí, když se budete řídit pokyny, které vám budou radit s postupem v průběhu žádosti. Výhodou online sjednání je nejenom jeho rychlost – o úspěchu či neúspěchu své žádosti se dozvíte doslova okamžitě, navíc nemusíte nikam chodit a zdržovat se. Pojďme se podívat na postup žádosti o Švýcarskou půjčku krok za krokem:

 1. Nejprve navštívíte webové stránky půjčky a zde si velmi jednoduše prostřednictvím posuvníků nastavíte vámi požadované parametry půjčky – její výši a délku splácení. Půjčit si můžete až 20 000 Kč (nový klient pouze 5 000 Kč) a délku splatnosti lze nastavit od 15 do 30 dnů.

  Žádost o Švýcarskou půjčku – krok 1.

  Žádost o Švýcarskou půjčku – krok 1. Zdroj: svycarskapujcka.cz

 2. Následuje vyplnění osobních údajů, kdy si nový klient vytvoří osobní účet u společnosti – stávající klienti již mají tyto údaje vyplněné a postačí jim se přihlásit do svého profilu. Kromě tradičních osobních a kontaktních údajů, bude věřitel požadovat i informace o vašich měsíčních výdajích a příjmech.

  Žádost o Švýcarskou půjčku – krok 2.

  Žádost o Švýcarskou půjčku – krok 2. Zdroj: svycarskapujcka.cz

 3. Posléze je třeba do formuláře žádosti o půjčku nahrát kopie dvou dokladů totožnosti a výpis z účtu za poslední tři měsíce, případně poslední tři výplatní pásky. Tyto informace poté poskytovatel půjčky prověřuje a hodnotí.
 4. Jak už bylo řečeno, jedná se o bezhotovostní půjčku, která je vyplácena na účet, proto musíte vlastnictví účtu, který se musí shodovat s výpisy z účtu, prokázat zasláním ověřovací platby ve výši jedné koruny na bankovní účet společnosti Swiss Funds.
 5. Nyní je vaše žádost o půjčku kompletní a veškeré zaslané informace jsou vyhodnoceny věřitelem.
 6. Dojde-li k věřitel k závěru, že jste dostatečně bonitní, schválí vám žádost o půjčku a zašle vám k podpisu úvěrovou smlouvu. Tu byste si měli nejdříve pečlivě prostudovat a poté podepsat prostřednictvím SMS kódu, který vám bude zaslán na telefonní číslo uvedené v procesu žádosti.
 7. Čerpáte finanční prostředky na váš bankovní účet. Swiss Funds zasílají peníze na váš bankovní účet bezprostředně po podpisu smlouvy, tudíž byste je měli do pár minut vidět na svém bankovním účtu.

Vaše dotazy (FAQ)

Je možné si sjednat Švýcarskou půjčku i jinak než online?

Chcete-li si sjednat úvěr po telefonu nebo osobně, pak bohužel u tohoto věřitele nepochodíte. Společnost nabízí pouze možnost sjednání půjčky online. Nemusíte se však bát, pokud máte připojení k internetu, jedná se v podstatě o nejjednodušší možnost, jak o úvěr zažádat.

Mohu o úvěr zažádat, i když nedisponuji vlastním bankovním účtem?

Swiss Funds zašle bohužel finanční prostředky pouze na účet, který je psaný na vaše jméno. Chcete-li čerpat finanční prostředky například na účet někoho z rodiny, budete muset využít nějakou jinou nebankovní půjčku.

Kolik si mohu půjčit a za jak dlouho budu mít peníze na účtu?

Žádáte-li o první Švýcarskou půjčku, pak si můžete půjčit 5 000 Kč. Každá další žádost už má úvěrový rámec 20 000 Kč. Peníze vám pak jsou odeslány na účet okamžitě – máte-li bankovní účet u ČSOB, Komerční banky, České spořitelny, Fio banky, MONETY Money Bank, UniCredit Bank nebo Raiffeisenbank, obdržíte peníze na účet za pár minut. V ostatních případech si budete muset chvíli počkat, vždy však finanční prostředky získáte do dvou dnů od podání žádosti.

Jakou si mohu nastavit délku splatnosti?

Švýcarská půjčka je flexibilní, a tak si můžete nastavit délku splatnosti od 15 do 30 dnů. Půjčku lze splatit i předčasně, příliš se to však nevyplatí. Věřitel si účtuje úrok za každý den splatnosti, a pokud uhradíte celý úvěr za méně než 15 dnů, účtuje si za to poplatek.

Jaký úrok a RPSN charakterizuje Švýcarskou půjčku?

Bez ohledu na vypůjčenou částku, činí úrok 1 % denně. Od délky splatnosti se však odvíjí výše RPSN, které se u tohoto úvěru pohybuje v intervalu 2 334 – 2 900 %.

Jak je to s prodloužením splatnosti půjčky?

Prodloužit splatnost Švýcarské půjčky si můžete až o 30 dnů. Je však potřeba předem zaplatit poplatek za prodloužení, který činí 1 % z vypůjčené částky za každý den prodloužení splatnosti.

Co mi hrozí, pokud nebudu schopný Švýcarskou půjčku splácet?

Žádosti o úvěr jsou poměrně přísně posuzovány, takže byste se do této situace neměli dostat. Pokud to však už nastane, je vhodné v prvé řadě usilovat o prodloužení splácení. Neučiníte-li tak a prostě nebudete půjčku splácet, bude vám nabývat úrok z prodlení ve výši 0,1 % z vypůjčené částky a rovněž budete muset uhradit dvě upomínky – 420 Kč za první a 560 Kč za druhou upomínku. To možná nejsou příliš vysoké částky, půjčka, která je nesplácena více než 30 dní, je však předána inkasní agentuře a posléze případné náklady na uhrazení úvěru ještě výrazně rostou. Kromě toho se toto jednání objeví ve vašich registrech dlužníků, zhoršíte si bonitu a klesne vaše šance, že získáte v budoucnu jakýkoliv úvěr.

Naše hodnocení

Krátkodobou nebankovní Švýcarskou půjčku poskytuje akciová společnost Swiss Funds, která působí na českém trhu již od roku 2009 a sídlí v Jihlavě. Společnost samozřejmě disponuje všemi potřebnými oprávněními pro poskytování spotřebitelských úvěrů na našem území včetně licencí České národní banky.

Věřitel se nespecializuje na problémové klienty, to znamená, že dochází k hodnocení úvěrových registrů a rovněž je vyžadováno potvrzení o výši příjmů. Společnost tak chrání nejenom sebe, před vysokým počtem nesplacených úvěrů, ale i dlužníky, kteří si tak pravděpodobně nezřídí úvěr, který by nebyli schopní splácet a posléze by se kvůli tomu dostali do problémů. Díky tomu je schopný věřitel nabídnou i poměrně shovívavé úvěrové podmínky – při řádném splacení za půjčku přeplatíte maximálně 30 %.

Největší pozitivem je rychlost připsání finančních prostředků na váš účet. Majitelé účtů u většiny velkých českých bank uvidí své peníze na účtu doslova za pár minut. Splatnost půjčky je možné rovněž prodloužit a není třeba za ni nijak ručit, ani hledat případného ručitele. Téměř samozřejmostí už je, že můžete využít peníze na cokoliv.

Tato půjčka do výplaty má řadu pozitiv, problémoví klienti, s negativními záznamy v registrech dlužníků však se svou žádostí neuspějí. Hledáte-li tak půjčku bez registru, půjčku v osobní bankrotu nebo exekuci či půjčku bez doložení příjmů, budete se muset porozhlédnout jinde.

 • Výhody Švýcarské půjčky

  • Sjednat půjčku online zvládne téměř každý během pár minut
  • Finanční prostředky jsou na účet zaslány okamžitě po uzavření úvěrové smlouvy
  • Čerpané peníze lze využít na cokoliv
  • Jedná se o půjčku bez ručení a zástavy nemovitosti
  • Od druhé žádosti je žádost o půjčku velmi jednoduchá – otázka několika kliknutí
  • Úvěr je poskytovaný věřitelem s velmi dlouhou působností na našem území
  • Díky přísnějším požadavkům na bonitu klienta nehrozí, že upadnete do dluhové pasti
  • Poměrně nízká úroková sazba ve srovnání s dalšími nebankovními společnostmi
 • Nevýhody půjčky

  • Je nutné doložit své příjmy
  • Negativní záznamy v registrech dlužníků jsou problém
  • Omezený úvěrový rámec u první půjčky na 5 000 Kč
Vaše hodnocení:
5 z 5 - (2 hlasy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *