Zájem o půjčky před Vánoci stoupá

Vánoční půjčkaMnoho lidí před Vánoci neodolá a sjedná si půjčku na vánoční dárky a na další nezbytnosti, které s koncem roku chtějí zafinancovat. Nejčastěji mají tyto půjčky nebankovní charakter, často jsou i sjednané v rámci atraktivních akcí soukromých společností a tedy i bezúročné. Než o takovou půjčku zažádáte, měli byste si dobře promyslet, jestli ji opravdu potřebujete a jestli pro vás není zbytečná.

Růst zájmu o malé půjčky a spotřebitelské úvěry

Rostoucí zájem před Vánoci provází jak malé půjčky, tak i spotřebitelské úvěry. Jak udávají statistiky, proti běžnému období je zájem o půjčky až o čtvrtinu vyšší. Letos se očekává přibližně stejná poptávka jako v loňském roce a zájem o půjčky pravděpodobně vyvrcholí během prosince, protože většina poskytovatelů je schopná nabídnout půjčku do druhého dne nebo v jiném rovněž expresním termínu.

Lidé si před Vánoci nejvíce půjčují na vybavení domácnosti, na elektroniku a také na dražší dárky, když chtějí svým blízkým udělat velkou radost, ale bez půjčky si to nemohou dovolit.

Půjčky se těší oblibě v prosinci i v lednu

Zájem o půjčky lze očekávat po celý prosinec i v měsíci lednu, kdy zase vrcholí doba výprodejů. I na ty si mnoho lidí půjčuje peníze. Ačkoliv se předpokládá, že bude poskytnuto letos podobné množství půjček jako v loňském roce, očekává se, že letos si lidé půjčí více peněz.

Vyšší poptávku po půjčkách už zaznamenala například soukromá finančních společnost Provident Financial, kde si zájemci podle jejího mluvčího půjčují nejvíce částky mezi 15 000 až 18 000 Kč. Růstu půjček si všimli například i ve Fair Credit nebo v UniCredit Bank.

Krátkodobé půjčky do výplaty před vánočními svátky tak populární nejsou. Mnoho lidí zůstává doma a mají tedy o svátcích menší útratu. Navíc i půjčky na vánoční dárky se poskytují neúčelově a mohou tak posloužit jako finanční rezerva během tohoto období.

Na co si Češi před Vánoci nejčastěji půjčují

  • Velké množství půjček je určeno na dražší dárky, které si lidé ze svého běžného příjmu nemohou dovolit.
  • Půjčky se též využívají na vánoční a povánoční prodeje.
  • Peníze často směřují do vybavení domácnosti, které mnoho lidí chce s koncem roku vyměnit.

Jak požádat o úvěr před Vánoci

Pokud jste rozhodnuti, že půjčku v předvánočním období potřebujete, je lepší vyhnout se stresu a zajistit si ji z pohodlí svého domova u soukromé finanční společnosti, která mnohdy nabídne zajímavější podmínky pro čerpání a splácení než samotná banka.

5 z 5 - (19 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *