5 důležitých věcí, které byste si měli rozmyslet, než si půjčíte bez registru

Žádost o půjčku bez registru je z vašeho osobního finančního hlediska stejně velkým krokem, jako žádost o kteroukoliv jinou půjčku. Neměli byste ji brát na lehkou váhu. Zde vám přinášíme 5 důležitých skutečností, které byste měli zvážit, než začnete o půjčce bez registru přemýšlet. Ujistěte se, že děláte opravdu správné rozhodnutí.

Vzhledem k tomu, že nouzový finanční polštář či úspory, chcete-li, nemá každý k dispozici, zvyšuje se úroveň zadlužení v populaci. Stále více žadatelů se tak obrací na nebankovní společnosti se žádostí o osobní půjčky. Neustávající popularitě mezi klienty s horší bonitou se pak těší půjčky bez registru.

Zřízení půjčky je však významným životním rozhodnutím, proto je dobré postupovat chytře. Zde je 5 základních věcí, které byste měli zvážit, než si o půjčku zažádáte.

1. Proč peníze potřebujete (neexistuje nějaká lepší možnost než půjčka)?

Nejdůležitějším faktorem, který musíte zvážit, než budete žádat o půjčku bez registru, je důvod, proč si peníze musíte půjčit. Zřízení úvěru je velkým finančním krokem a může vám pomoci a stejně tak ublížit v závislosti na tom, jak se postavíte ke splácení.

Se zřízením osobní půjčky má v České republice zkušenost 59 % lidí, kteří si tyto půjčky berou k nejrůznějším účelům od zaplacení účtů za energie až po placení mimořádných událostí. Zřizování jakékoliv půjčky a zvlášť té bez registru za účelem zaplacení nového domácího spotřebiče nebo neočekávaných účtů není nikdy ideální. Každý by se proto měl snažit o zřízení nouzových úspor ve výši alespoň tří, ideálně šesti měsíčních platů.

Na úsporu v této výši dosahuje už téměř polovina Čechů, celá pětina by však se svými úsporami nepřežila ani měsíc. Jak už bylo řečeno výše, téměř 60 % populace má zkušenosti s osobními úvěry a v naléhavých případech si půjčuje peníze. Pokud chcete postupovat stejně a rozhodli jste se pro půjčku, ujistěte se, že splňujete 4 body níže. Pokud není důvod, proč právě peníze potřebujete naléhavý, a můžete odložit svůj výdaj o několik měsíců, udělejte tak.

2. Kolik si můžete dovolit půjčit (a splácet)

Nyní, když jste zjistili, že půjčku opravdu potřebujete a je ve vašem nejlepším finančním i osobním zájmu si půjčit, musíte se zamyslet nad tím, kolik si můžete realisticky dovolit půjčit (případně splatit). Slovo dovolit je poměrně komplikované. To, že můžete pokrýt splátku půjčky bez registru ještě neznamená, že si ji můžete skutečně dovolit. Lze si to však poměrně rychle ověřit.

Prvním krokem je na chvíli ignorovat RPSN úvěru. To je obvykle první věc, na kterou se každý soustředí. A právem – jedná se o rychlý a standardní způsob, jak rychle a snadno porovnat výhodnost jednotlivých půjček. U krátkodobých půjček bez registru však nerozhoduje roční procentní sazba nákladů, ale spíše celková částka, kterou za půjčku přeplatíte, jež se obvykle skládá nejenom z úroků, ale často i nejrůznějších poplatků, včetně těch za případné prodloužení splácení.

Když tedy přemýšlíte o tom, co si můžete dovolit, zvažte výši vaší měsíční splátky a pokud je splácena půjčka bez registru jednorázovou částkou, zamyslete se nad celkovou částkou, kterou nakonec zaplatíte. Jednorázová splátka může být nakonec vyšší, než jste původně předpokládali.

3. Vaše bonita

Nyní, když víte, že si skutečně můžete zodpovědně půjčit a zvládnete půjčku případně i splatit, možná ještě přichází prostor pro zamyšlení, zda byste si nemohli dovolit i jiný typ úvěru, než je půjčka bez registru.

Zkoušeli jste už žádat o bankovní půjčku? Pokud ne, možná byste to měli zkusit, bankovní půjčky nabízejí lepší úvěrové podmínky než půjčky bez registru. Stejně tak některé nebankovní půjčky s ověřením registrů dlužníků nebo s potvrzením příjmů mohou nabídnout lepší podmínky.

4. Nastudujte si přesné podmínky půjčky bez registru

Obeznámit byste se měli nejenom s RPSN, ale i s výší všech poplatků. Před podepsáním nové půjčky bez registru se tak ujistěte, že plně rozumíte podmínkám půjčky. Ověřte si výši RPSN a celkové náklady, které za půjčku bez registru zaplatíte, stejně jako všechny poplatky, které vám mohou během úvěru vzniknout.

Jedná se o poplatky za zřízení půjčky, za prodloužení splatnosti, předčasné splacení apod. Většina poskytovatelů půjček je již transparentních – žádné skryté poplatky, přesto byste si měli pro jistotu tyto informace zodpovědně projít.

Cílem je přečíst si celou smluvní dokumentaci o půjčce bez registru, abyste se ujistili, že rozumíte tomu, co přesně dostáváte. Půjčka je smluvní závazek a porušením této smlouvy vám může finančně ublížit.

5. Zvažte všechny vaše možnosti

Chcete-li skutečně ušetřit peníze při žádosti o úvěr, měli byste o půjčku bez registru žádat online. Existuje mnoho srovnávačů, které vám dokážou porovnat jednotlivé nabídky půjček od té nejvýhodnější.

Vyplníte pouze jednoduchý formulář – kolik potřebujete peněz, na jak dlouho a jaké jsou vaše kontaktní údaje. Srovnávač vám zobrazí mnoho nabídek od více věřitelů, takže můžete vybrat tu nejlepší nabídku pro vaši situaci. Tyto srovnávače nabízejí svou službu pro klienty zdarma.

Závěr

Získání půjčky je z finančního hlediska velký krok a neměl by se brát na lehkou váhu. Znalost zmíněných pěti skutečností je zásadní. Jakmile se rozhodnete půjčit si peníze, ujistěte se, že do toho jdete se správným poskytovatelem půjčky bez registru s těmi nejflexibilnějšími podmínkami.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *