Havarijní pojištění online

 • Srovnání havarijního pojištění 2023

  • Srovnávač, který vám ihned prozradí výši pojistného
  • Sjednejte si havarijní pojištění ještě dnes z pohodlí domova
  • Nezávislé srovnání havarijního pojištění online

   

  SROVNAT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ ONLINE
 • Nejvýhodnější cestovní pojištění online

Říkáte si, proč byste si měli zřizovat havarijní pojištění, když už jste si sjednali povinné ručení? Ano, havarijní pojištění je mnohem dražší a není ze zákona vyžadované, rozhodně byste však neměli jeho sjednání ihned zavrhnout, zvlášť vlastníte-li dražší automobil. Víte, že pokud způsobíte nehodu, tak vám pojišťovna neuhradí ze škody na vašem voze ani korunu?

 • Výběr nejvýhodnější varianty

  Jednoduše zadejte do kalkulátoru požadované informace a zjistěte během pár chvil, která pojišťovna nabízí to nejlepší havarijní pojištění.

 • Výběr správné varianty pojištění

  Pojišťovny nabízejí různé varianty pojištění rizik. Dokážeme vám poradit, proti kterým rizikům se vyplatí pojistit a která vynechat, abyste neplatili zbytečně mnoho peněz.

 • Šetříme váš čas i peníze

  Kromě toho, že můžete ušetřit díky srovnání i několik tisíc ročně, šetříme i váš čas, neboť je možné si uzavřít pojištění online bez nutnosti prohlídky a servisu vozu.

Co je to havarijní pojištění?

Havarijní pojištění nemusí být všem tak známý pojem jako například povinné ručení, které zkrátka musí mít uzavřený každý, ještě dříve, než vyjede na silnici. Havarijní pojistka povinná není. Nicméně se jedná o velmi užitečný produkt. Chrání vás před škodami vzniklými v důsledku odcizení vozidla, havárie, vandalismu, neoprávněného užití vozidla nebo v případě živelných pohrom.

Podstatné je, že vám v případě bouračky jejíž jste viníkem pojišťovna uhradí škodu i na vašem vlastním vozidle. Havarijní pojištění tak představuje ideální doplněk k povinnému ručení, které kryje škody na vozidle, jež nabouráte. Havarijní pojištění by si měli sjednat především vlastníci nových a drahých vozů. Toto pojištění se vám však může vyplatit i když máte starší ojetý vůz, neboť se výše pojistného vypočítává do značné míry z odhadní ceny vozu.

Váháte ještě nad pořízením havarijního pojištění? Zde máte hned 4 velké důvody, proč byste si ho měli sjednat ještě dnes:

 1. Autonehoda – pojišťovna zaplatí škodu na vašem vozidle, i když jste viníkem havárie.
 2. Živelné poškození – krupobití, zásah bleskem nebo odlétající kusy štěrku už vás nemusí tížit.
 3. Krádež – odcizení vozidla nebo jeho části se už bát nemusíte. Havarijní pojištění se vztahuje i na toto riziko.
 4. Vandalismus – nemusíte být poškozeni pouze krádeží vozu, ale například i mechanickým poškozením vandalem, dlouhé zimní večery k této záškodnické činnosti vyloženě svádí.

CHCI SI NECHAT SROVNAT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Ještě pořád se ptáte, proč byste si měli sjednat havarijní pojištění? Je to jednoduché. I sebelepší řidič nemůže ochránit svůj vůz před všemi nástrahami – nejsou v jeho moci. Nezkušený řidič vás může nabourat na parkovišti a ujede. Blesková letní bouřka a následné krupobití může nepříjemně poškodit karoserii.

Havarijní pojištění navíc není geograficky omezeno. Při cestách do zahraničí vás mohou kromě bouračky postihnout i další rizika jako je krádež vozu nebo vandalismus.

Kolik může havarijní pojištění stát a co ovlivňuje jeho cenu?

Cena havarijního pojištění je samozřejmě závislá na různých akčních nabídkách pojišťoven. Obecně se však pohybuje mezi 2 – 5 procenty z ceny nového vozu.

Konečnou cenu pak ovlivňuje zejména výše zvolené spoluúčasti, způsob využívání vozidla a jeho stáří, místo bydliště, zabezpečení vozidla případně také počet rizik a výše pojistných limitů.

Co je spoluúčast v havarijním pojištění?

Havarijní pojištění vozu se sjednává s tzv. spoluúčastí. To znamená, že se sami spolupodílíte na náhradě případné škody. V praxi spoluúčast v havarijním pojištění funguje tak, že čím vyšší spoluúčast si sjednáte, tím větší slevu na pojistném získáte.

Konkrétní výši spoluúčasti si dohodnete při uzavírání smlouvy. Výše spoluúčasti se pohybuje nejčastěji mezi 5 a 20 procenty ze škody.

Pozor: jaké škody havarijní pojištění nekryje?

Havarijní pojištění nekryje škody, které jsou způsobené pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Pokud se neuváženě rozhodnete a řídíte pod vlivem alkoholu, budete mít problémy nejenom s případnou policejní hlídkou, způsobíte-li nějakou škodu, zády se k vám otočí i pojišťovna.

 • Jízda pod vlivem návykových látek

Rovněž si v kalendáři zvýrazněte datum 1. listopadu. V případě, že havarujete v zimním období na letních pneumatikách, může pojišťovna opět odmítnout pojistné plnění, případně vám plnění zkrátí a vyplatí vám méně peněz, než byla skutečná škoda. V extrémních podmínkách – vjedete-li do zasněženého horského terénu se sjetými letními pneumatikami – vám nevyplatí vůbec nic.

 • Absence zimního obutí, když si ho vyžadují podmínky

V neposlední řadě byste také měli myslet na pravidelné technické kontroly. V případě, že máte prošlou STK a havarujete, opět se může stát, že vám pojišťovna nevyplatí celou škodu a věřte, že pojišťovny těchto chyb pojistníků rády využívají. Obecně pak platí, že by mělo být vaše vozidlo v dobrém technickém stavu. Největší pozor si pak dávejte na brzdový systém, který si vyžaduje pravidelnou údržbu.

 • Prošlá STK

CHCI SI NECHAT SROVNAT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Slovo závěrem

Nejpodstatnější informace, které byste si měli o havarijním pojištění zapamatovat se dají shrnou do několik vět či odstavců:

 • Havarijní pojištění je šikovným doplňkem k povinnému ručení a na rozdíl od něj kryje škody na vlastním vozidle způsobené havárií, odcizením, případně škody způsobené dalšími vnějšími vlivy.
 • Havarijní pojištění sjednané v České republice kryje škody způsobené i v zahraničí. Lze ho sjednat online a v různých variantách, a to s ohledem na aktuální stav vašeho vozidla, stáří vozu, případně výše spoluúčasti, kterou chcete nést.
 • Cena pojištění je určována na základě pojistné částky, která by měla odpovídat obvyklé ceně vozidla. Ta v průběhu času klesá, a proto by měla být vždy v čase prodloužení smlouvy pojistná částka snížena, čímž se postupně snižuje i cena pojištění.
 • Největší výhodou havarijního pojištění je, že vás chrání i v případě, že sami zaviníte nehodu a rovněž vám zajistí, že inkasujete rychle pojistné plnění. Můžete tak automobil neprodleně opravit a opět rychle znovu využívat. Havarijní pojištění je nepovinné a sjednané na základě písemné smlouvy.

Co vás nejčastěji zajímá

Lze uplatnit havarijní pojištění, i když mé vozidlo bude řídit někdo jiný?

Havarijní pojištění se nevztahuje ke jménu pojistníka, ale k pojištěnému vozu. Pokud bude váš vůz řídit osoba s platným řidičským oprávněním, která nebude pod vlivem návykových látek, pak se nemáte v tomto směru čeho obávat.

Jakým způsobem lze smlouvu o havarijním pojištění vypovědět?

Pojistnou smlouvu lze ukončit pouze pomocí písemné žádosti pojistníka. Žádost o ukončení můžete zaslat elektronickou poštou i standardně doporučeně na adresu pojišťovny. Výpověď však musí do pojišťovny dorazit alespoň 6 týdnů před výročím smlouvy.

Co když mi nabourají auto na parkovišti a neozve se viník, vztahuje se na tyto případy havarijní pojištění?

Ano, jedná se přesně o jednu ze situací, na které se havarijní pojištění vztahuje. Rovněž se jedná o jednu z nejčastěji hlášených pojistných událostí.

Je možné si sjednat havarijní pojištění bez spoluúčasti?

Bohužel se této povinnosti nevyhnete. Čím vyšší částku zaplatíte na pojistném, tím nižší spoluúčast na případné nehodě ponesete.

Mám starší auto, měl bych si sjednat havarijní pojištění?

Havarijní pojištění by si měli sjednat všichni motoristé, kteří chtějí, aby jim pojišťovna v případě zaviněné nehody finančně pomohla. Obecně ho využívají spíše majitelé novějších a hodnotnějších vozů, pravidlo to však být nemusí.

Může vás zajímat

Ve spolupráci s

 • AXA pojišťovna

 • Allianz pojišťovna

 • Česká podnikatelská pojišťovna

 • Direct pojišťovna

 • Generali česká pojišťovna

 • Kooperativa pojišťovna

 • ČSOB pojišťovna

 • UNIQA pojišťovna

 • SLAVIA pojišťovna

 • Hasičská vzájemná pojišťovna