Povinné ručení online

 • Srovnání povinného ručení 2023

  • Zjistěte si okamžitě výši vašeho pojistného
  • Rychlé sjednání z pohodlí domova
  • Smlouvu i zelenou kartu obdržíte obratem na váš email

   

  SROVNAT POVINNÉ RUČENÍ ONLINE
 • Nejlevnější povinné ručení online

Online srovnávač povinného ručení využije každý majitel automobilu. Vyplníte několik vstupních údajů a obratem vám srovnáme dostupnou nabídku pojišťoven. Můžete vybírat z levných i dražších variant, konečný výběr je na vás. Díky našemu kalkulátoru však můžete ušetřit i několik tisíc ročně oproti stávajícímu povinnému ručení.

 • Nezávislost

  Nejsme zaměstnanci žádné pojišťovny, proto ani žádnou nepreferujeme. Dokážeme doporučit tu nejvýhodnější variantu povinného ručení na základě informací, které o sobě žadatel uvede.

 • Aktuálnost nabídky

  Pojišťovny přicházejí s akčními nabídkami povinného ručení téměř obden. Náš kalkulátor na tyto akce reaguje a neustále nabízí to nejlepší, co je momentálně na pojistném trhu k dispozici.

 • Rychlost

  Pracujeme online, proto vám uzavření povinného ručení nezabere více než 5 minut. Po vyplnění požadovaných údajů, vidíte srovnání dostupných pojištění už do jedné minuty.

Povinné ručení online

Povinné ručení je pojistný produkt, který se pojišťovnám prodává doslova sám. Není divu, ať už jste vlastníkem nového automobilu nebo kupujete vůz ojetý, než s autem vyjedete na české silnice, jste povinni si toto pojištění sjednat. Povinné ručení tak najdete v nabídce neživotních pojištění téměř všech pojišťoven. Těm tak nezbývá než se předhánět v akčních nabídkách a často se setkáte i s výraznými bonusy.

Některé pojišťovny nabízí například zdarma k pojištění automobilu i povinné ručení na přívěsný vozík, jiné naopak více zvýhodňují řidičovu minulost bez jediné nehody. Problém pak nastává, když si máte vybrat tu nejvýhodnější nabídku povinného ručení. Naštěstí existují kalkulátory povinného ručení jako je právě tento, které umí doporučit tu nejvýhodnější variantu každému žadateli.

Uzavření povinného ručení online dnes již není nic neobvyklého. Lidé už zkrátka nemají čas chodit na pobočky. Smlouva uzavřená online má naprosto stejnou legitimitu jako ta, kterou si sjednáte na pobočce. Proto nabízejí i pojišťovny možnost sjednání online.

Vyřízení povinného ručení přímo na stránkách pojišťovny však nelze doporučit, a to ze zcela prostého důvodu. Je jasné, že vám pojišťovna nebude na vlastním webu nabízet i povinné ručení konkurenční společnosti. Vy tak můžete uzavřít mnohem dražší povinné ručení, než byste museli. Proto, abyste uzavřeli tu nejvýhodnější pojistku, existují právě nezávislé srovnávače.

Uzavření povinného ručení prostřednictví online kalkulátoru je pak záležitostí na pár minut. Jaké jsou jednotlivé kroky?

 1. Výběr vozidla – může se jednat o osobní nebo nákladní automobil, motocykl či užitkové vozidlo nebo přívěsný vozík.
 2. Vyplnění údajů o vozidle – myšleno informace, které naleznete v technickém průkazu vozidla, pokud nevyplňujete první žádost, pak určitě víte.
 3. Údaje o pojistníkovi – výše pojistného se bude lišit v závislosti na tom, zda jste fyzická nebo právnická osoba či OSVČ. Cenu pojištění pak ovlivňuje věk a místo bydliště žadatele. Nejdůležitější pak je počet měsíců, které absolvoval za volantem bez nehody.
 4. Srovnání povinného ručení – na základě zadaných údajů vám náš kalkulátor předloží aktuální nabídku povinného ručení i s doporučenými variantami.
 5. Výběr povinného ručení – můžete vybírat dle ceny nebo také výše limitů čili maximální částky, kterou pojišťovna vyplatí v případě nehody.
 6. Zaplacení pojistného – poté co je na účet pojišťovny připsáno pojistné, obdržíte na email zelenou kartu.

CHCI SI NECHAT SROVNAT POVINNÉ RUČENÍ

Na co si dát pozor?

Povinné ručení je třeba zaplatit dříve než s vozidlem, ke kterému se toto pojištění vztahuje, vyjedete na silnici. Neuhrazené povinné ručení, je nejenom protizákonné, rovněž se jedná o hazard, který vás může stát i miliony korun.

Stejně tak pokud nemáte trvalý příkaz a všimnete si, že jste povinné ručení zapomněli zaplatit, okamžitě sedněte k počítači a pojištění zaplaťte, než se se svým vozidlem vrátíte do víru silničního provozu. A když například kupujete ojetý vůz, určitě nedejte na slova prodávajícího, že je povinné ručení za vůz zaplacené. Tato pojistka vozidla zaniká při přepisu majitele vozidla.

Povinné ručení musíte mít uzavřené, pokud jste majitelem vozu, jež je veden v registru vozidel, i když ho momentálně nepoužíváte.

Co všechno vám hrozí, když bouráte bez povinného ručení?

Za předpokladu, že nabouráte do stojícího vozidla, zaplatíte veškeré škody na tomto automobilu, které se dle typu vozu mohou vyšplhat i do statisícových částek. Horší situace nastane, když nabouráte vozidlo jedoucí a dojde k nějaké újmě na zdraví. V takovém případě budete muset platit i lékařskou péči, rekonvalescenci a případný ušlý zisk poškozeného. Situace, kdy se už pohybujeme v milionových částkách. Pokud tedy skutečně povinné ručení nemáte, na veřejné komunikace s automobilem v žádném případě nejezděte.

Jak vypovědět povinné ručení?

Možná již uvažujete o změně pojišťovny a říkáte si, jak ukončit současné povinné ručení. Vypovědět nebo ukončit povinné ručení lze hned z několika důvodů, a to jak ze strany pojistníka, tak pojišťovny. Velmi často se tak stává v případě prodeje nebo likvidace automobilu. Důvodů však může být více a odstoupení od smlouvy o povinném ručení musí být druhé straně vždy předloženo písemně.

 1. Výpověď smlouvy ke konci pojistného obdobípovinné ručení se běžně uzavírá na 1 rok. Na konci tohoto období se smlouva automaticky prodlužuje, vy máte ale právo v tento den smlouvu ukončit bez udání důvodů.
 2. Výpověď z důvodu změny výše pojistnéhopokud nejste s novou výší pojistného spokojeni, můžete do měsíce od smlouvy odstoupit.
 3. Výpověď ve lhůtě dvou měsíců od uzavření smlouvypovinné ručení lze ukončit do dvou měsíců od podpisu smlouvy bez udání důvodů.
 4. Výpověď dohodouteoreticky se lze na výpovědi s pojišťovnou domluvit, prakticky se tomu tak však téměř neděje.
 5. Výpověď do tří měsíců od pojistné událostipokud nejste spokojeni s prací pojišťovny při vyřízení havárie, můžete do třech měsíců od této události, opět odstoupit od pojistné smlouvy.

SROVNAT POVINNÉ RUČENÍ ONLINE

Před čím vás povinné ručení chrání?

Jako u jiných pojištění je i zde jasně stanoveno, co kryje a na co se vztahuje povinné ručení. Povinné ručení nejčastěji kryje:

 • Fyzická újma a rekonvalescence
 • Náklady spojené s péčí o zraněné zvíře a náhradou poškozených věcí
 • Ušlý zisk
 • Případné náklady na právní zastoupení.

Na co se povinné ručení nevztahuje?

 • Škody vzniklé na vlastním majetku (autě)
 • Škody přesahující limit pojistného krytí (nejčastěji 35 000 000 Kč)

Co vás nejčastěji zajímá?

Je možné sjednat povinné ručení na kratší dobu než jeden rok?

Ano, v případě že kupujete nové auto a potřebujete sjednat krátkodobé pojištění a dlouhodobé pojištění až následně, je možné si sjednat povinné ručení na 15 dní nebo měsíc.

Je možné si sjednat povinné ručení na přívěsný vozík?

Pokud není pojištěn zdarma jako bonus, výše pojistného se odvíjí od váhy vozíku. U standardních vozíků se pohybuje v řádech stokorun ročně.

Ještě jsem nikdy neboural, jak vysoký můžu očekávat bonus?

Pomineme-li akční nabídky, pak se bonus pohybuje okolo 5 procent za každý rok bez nehody. Maximální výše tohoto bonusu je 65 %.

Zapomněl jsem zaplatit povinné ručení, co mám dělat?

Ihned přestaňte vůz používat a povinné ručení, co nejrychleji uhraďte.

Za jak dlouho dostanu jako poškozený peníze?

Po doložení všech požadovaných dokumentů o nehodě, pojišťovna běžně vyplácí peníze do 15 dnů. Maximální lhůta však je 3 měsíce.

Může vás zajímat

Ve spolupráci s

 • AXA pojišťovna

 • Allianz pojišťovna

 • Česká podnikatelská pojišťovna

 • Direct pojišťovna

 • Generali česká pojišťovna

 • Kooperativa pojišťovna

 • ČSOB pojišťovna

 • UNIQA pojišťovna

 • SLAVIA pojišťovna

 • Hasičská vzájemná pojišťovna

Z magazínu