Úrazové pojištění online

 • Srovnání úrazového pojištění 2023

  • Srovnejte si bezplatně nabízené úrazové pojištění
  • Rychlá a snadná žádost o úrazové pojištění online
  • Kalkulačka úrazového pojištění za vás vybere nejlepší variantu

   

  SROVNAT ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ ONLINE
 • Nejvýhodnější úrazové pojištění online

Bez ohledu na vaši opatrnost dochází k nehodám, zvlášť ve chvílích, kdy to nejméně očekáváte. Kdykoliv můžete uklouznout na zledovatělém chodníku, spadnout na zahradě ze žebříku, nebo se běžně zranit při sportu. Kromě léčebných nákladů, které za vás platí zdravotní pojišťovna, vám může úraz přinést i další dodatečné náklady. V pracovní neschopnosti pobíráte pouze část mzdy, OSVČ mohou o příjem přijít zcela. Proto je nutností sjednat si úrazové pojištění. Využijete-li navíc kalkulačku úrazového pojištění, pomůže vám online najít nejlepší variantu, a to vše zdarma.

 • Sjednání online

  Žádost a podpis smlouvy o úrazovém pojištění nebyl nikdy snadnější. Stačí vyplnit online formulář a vyčkat na srovnání nabízeného pojištění.

 • Bezplatné srovnání

  Služba online kalkulačky úrazového pojištění je naprosto bezplatná. Díky srovnávači ušetříte nejenom drahocenný čas, ale i peníze.

 • Ihned znáte cenu

  Výsledky srovnání vám ihned prozradí cenu všech dostupných úrazových pojištění. Je pak pouze na vás, kterou variantu úrazového pojištění si vyberete.

Co je to úrazové pojištění?

Úrazové pojištění je doplňkem standardního zdravotního pojištění, které za vás platí váš zaměstnavatel, nebo si platíte sami jako OSVČ. Může vám pomoci zaplatit drahou léčbu po obzvláště závažných úrazech případně pokrýt jiné náklady, které vám vinou zranění mohou vzniknout.

Úrazové pojištění vám poskytne jednorázově peněžitou částku, která je vyplácena přímo vám, jako odškodnění za úraz, či následky úrazu, případně je tato částka poskytnuta pozůstalým.

I když vaše zdravotní pojištění pokryje stoprocentně náklady na léčbu, peníze z úrazového pojištění jsou finance navíc, které putují přímo do vaší kapsy. Vy rozhodujete, jak tyto prostředky nejlépe využít – nadstandardní lékařská péče, léky, náhrada ušlých zisků nebo placení účtů. Zkrátka pokryje jakékoliv výdaje navíc, jež jsou spojené s vaší fyzickou újmou.

Proč byste si měli sjednat úrazové pojištění?

Život s sebou zkrátka přináší řadu nejistot. Co když se při cestě z práce stanete účastníkem dopravní nehody? Strašidelné, že? Vteřina nepozornosti může změnit budoucnost vaší rodiny. Pokud však máte úrazovou pojistku, jste skutečně pojištěni. Jedná se o velmi potřebné pojistné krytí, které dostatečně oceníte opravdu až ve chvíli, kdy ho budete potřebovat.

Jak už bylo naznačeno v úvodu, zdravotní výdaje spojené s vaší léčbou hradí pojišťovna, úraz případně zranění ze sportu s sebou však nese další rizika. Nejvýrazněji se může úraz podepsat na vašich příjmech. Zaměstnanci pobírají v období nemocenské 60 procent původní mzdy, OSVČ nemusí mít nárok na žádnou finanční náhradu.

Pokud si nesjednáte úrazové pojištění a postihne vás nehoda vystavíte se velkému stresu. Účty za energie, hypotéka nebo nájem, strava pro vaši rodinu, to jsou všechno výdaje, které budete muset platit ať už je váš příjem jakýkoliv. Pokud se vám z důvodu úrazu či jeho následků příjmy dlouhodobě sníží, nemusíte být vůbec schopní všechny účty poplatit. Právě pro takové situace však existuje záchrana v podobě úrazového pojištění, které slouží primárně k tomu, aby pokrylo váš výpadek příjmů. Nemusíte se bát, pokud využijete kalkulačku úrazového pojištění nezaplatíte více než pár set korun měsíčně (záleží na výši pojistné částky) a budete moci v klidu spát.

Samozřejmě si můžete na horší časy spořit, ale v případě nějakého vážného úrazu (nikomu bychom to nepřáli), můžete marodit i několik měsíců. Následující počty jsou jasné. Je-li váš čistý příjem ze zaměstnání například 20 000 Kč bude vám měsíčně scházet 8 000 Kč, což je za půl roku ztráta téměř 50 000 Kč. Máte naspořenou podobnou částku? Většina Čechů se v dotazníkovém šetření přiznala, že nikoliv. Pokud nepatříte ke světlým výjimkám, pak byste si úrazové pojištění sjednat měli. A jak si ho sjednat snadněji než online prostřednictvím kalkulačky úrazového pojištění? Pár stovek měsíčně zajistí, že i přes dlouhodobé zranění nebudete muset výrazně slevovat ze svého životního standardu.

Úrazové pojištění představuje záchranou síť, která pokryje výpadek příjmů. Tato záchrana může být pro vás i vaši rodinu obrovskou úlevou během, kromě jiného, finančně stresujícího období.

Náš TIP: Nejlevnější pojištění online

Uzavření úrazového pojištění s využitím online kalkulačky vám nebude trvat déle než pár minut. Jaký je přesný postup?

 1. Vyplnění osobních údajů pojistníkainformace o žadateli, případně dalších pojištěných, které nejsou nijak odlišné od jakékoliv jiné pojistné smlouvy.
 2. Specifikace úrazového pojištěníúrazové pojištění se vždy uzavírá na rok s automatickým prodloužením, jde především o výběr jednotlivých připojištění a nastavení požadovaných pojistných částek.
 3. Odeslání žádosti onlinejakmile vyplníte vše požadované, můžete v klidu vaši žádost odeslat. Následně za vás kalkulačka úrazového pojištění porovná dostupné varianty.
 4. Upřesnění vaši žádostina základě dostupných variant pojištění vám mohou být doporučena ještě další důležitá připojištění, na které jste zapomněli. Případně vám může být doporučena i úprava pojistných částek.
 5. Výběr konečné varianty úrazového pojištěnína základě případných úprav může dojít ke změně pojistné částky vybraného pojištění. Opět vybíráte z dostupných možností. Kalkulačka vám doporučí nejlepší úrazové pojištění, finální rozhodnutí je však na vás.
 6. Platební podmínky a aktivace smlouvy po konečném výběru úrazového pojištění, můžete ještě ušetřit částku na pojistném, pokud si vyberete možnost ročního placení pojistného. Jakmile příjme pojišťovna peníze na svůj účet, smlouva nabývá platnosti a jste standardně pojištěni.

CHCI SI NECHAT SROVNAT ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

Charakteristika a přehled nejčastějších typů úrazového pojištění

Výše částky, kterou obdržíte na váš účet v případě úrazu závisí na diagnóze a závažnosti vašeho zranění, případně následků. Při běžných úrazech při sportu je standardně omezena tabulkami maximální délka léčení. Máte-li uzavřeno klasické denní odškodné, pak vám bude vyplacena v případě úrazu na účet částka denního odškodného násobena tabulkovým ohodnocením daného zranění.

Dále můžete být pojištění proti trvalým následkům nebo dokonce smrti. V takovém případě bude vám, či vašim pozůstalým vyplacena jednorázová částka, dle závažnosti dané události.

 1. Smrt následkem úrazu

Nejzávažnějším následkem úrazu je samozřejmě smrt. Lidé neradi mluví o negativních věcech, jedná se ale o typ úrazového pojištění, který by neměl v žádné smlouvě chybět. Nastane-li tato událost vaši pozůstalí obdrží částku nastavenou ve smlouvě. Hodí se zejména ve chvíli, kdy splácíte hypotéku a vy nechcete, aby v případě neštěstí přišli vaši pozůstalí o střechu nad hlavou.

 1. Trvalé tělesné poškození následkem úrazu

S tímto pojištěním vám pojišťovna vyplatí jednorázovou částku, pokud doložíte lékařskými záznamy, že vám úraz způsobil trvalé poškození. Je vícero stupňů poškození dle vážnosti a odvíjí se od něho výše částky, která bude vyplacena pojišťovnou. Nemusí se jednat hned o ochrnutí. Za trvalé poškození některé pojišťovny považují i ztrátu zubu.

 1. Denní odškodné po dobu nezbytnou pro léčení úrazu

Jednoduše máte ve své smlouvě o úrazovém pojištění nastavenou částku, kterou obdržíte za den léčení daného zranění. Léčbu obvykle není nutné zbytečně protahovat, pojišťovny již mají své tabulky denního odškodného, kde je u každého zranění definovaná maximální délka léčení. Konečná vyplacená částka se vypočítá vynásobením pojistné částky počtem dní léčení úrazu.

 1. Denní odškodné po dobu hospitalizace následkem úrazu

Výpočet tohoto úrazového pojištění je stejný jako v předchozím případě. Pouze se pojistnou částkou násobí počet dní, které jste následkem úrazu strávili v nemocnici.

Na co se nevztahuje úrazové pojištění?

V rámci pojistných podmínek mohou být z plnění vyloučeny úrazy při konkrétních sportovních aktivitách. Jedná se především o adrenalinové sporty jako jsou free-ride lyžování, potápění na nádech nebo bungee jumping. Vyloučené mohou být i další nebezpečné nebo bezohledné činnosti. V těchto drobnostech se jednotlivé pojistné smlouvy liší.

S jistotou se pak úrazové pojištění nevztahuje na zranění, kterým předcházelo požití drog nebo alkoholu, úrazy vzniklé sebepoškozováním či sebevraždy a zranění vzniklá při páchání trestného činu.

Co vás nejčastěji zajímá?

Mohu uzavřít i úrazové pojištění pro své dítě?

Ano, také vaše děti mohou využít výhod úrazového pojištění. Zvlášť pokud vaše ratolest často sportuje pak je vhodné, a samozřejmě možné, připojistit v rámci vaší smlouvy i ji.

Jaká je cena úrazového pojištění?

Cenu úrazového pojištění nelze dopředu přesně stanovit. Je závislá na počtu připojištění a pojistných částkách. Nejčastěji se však jeho cena pohybuje od 150 Kč do 600 Kč.

Je možné si sjednat i krátkodobé úrazové pojištění?

Úrazové pojištění je dlouhodobí pojistný produkt, který se většinou uzavírá na jeden rok s automatickým prodloužením. Pokud máte zájem o krátkodobé pojištění, uzavřete si standardní smlouvu a před datem prodloužení smlouvu bez sankcí vypovězte.

Může si uzavřít úrazové pojištění opravdu každý?

Každý člověk (zpravidla do věku 60 let), který není v pracovní neschopnosti nebo v invalidním důchodu, případně není již objednán na operaci, si úrazové pojištění může uzavřít.

Stává se, že by pojišťovna nevyplatila peníze?

Ve výjimečných případech se tak stát může, jsou však vyjmenované ve smluvních podmínkách. Nejčastěji se jedná o adrenalinové sporty, protiprávní jednání, případně úrazy při výkonu profesionální sportovní činnosti. Za běžné situace se však bát nemusíte.

Může vás zajímat

Ve spolupráci s

 • AXA pojišťovna

 • Allianz pojišťovna

 • Česká podnikatelská pojišťovna

 • Direct pojišťovna

 • Generali česká pojišťovna

 • Kooperativa pojišťovna

 • ČSOB pojišťovna

 • UNIQA pojišťovna

 • SLAVIA pojišťovna

 • Hasičská vzájemná pojišťovna