Cestovní pojištění online

 • Srovnání cestovního pojištění 2023

  • Vyplníte žádost a ihned se dozvíte cenu vašeho pojistného
  • Žádejte o cestovní pojištění na dálku online
  • Srovnávač za vás vybere tu nejvýhodnější pojistku

   

  SROVNAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ ONLINE
 • Nejvýhodnější cestovní pojištění online

Pořízení cestovního pojištění je moudré rozhodnutí. Ochrání vás před celou řadou nepředvídatelných událostí jako jsou přírodní katastrofy, zmeškané lety, zranění či nemoci, úpadky cestovních kanceláří nebo dokonce teroristické útoky. S tolika druhy cestovního pojištění v nabídce a komplikovanými pojistnými podmínkami může mít občas laik problém vybrat tu nejlepší možnost. Nechte si proto raději srovnat cestovní pojištění online od odborníka.

 • Nejvýhodnější nabídka

  Protože nemáme smlouvu s žádnou pojišťovnou, předkládáme každému žadateli tu nejvýhodnější variantu cestovního pojištění.

 • Správné pojištění

  Srozumitelně vám dovedeme vysvětlit, jaká připojištění jsou součástí vaší smlouvy. Neplatíte zbytečně za připojištění, která jste si nepřáli.

 • Snadná žádost

  Celý proces od žádosti přes podpis smlouvy až po zaplacení cestovního pojištění probíhá online. Nemusíte nikam chodit ani dojíždět.

Kdo potřebuje cestovní pojištění?

K dispozici je několik různých typů cestovního pojištění od pojištění proti zrušení zájezdu až po nouzový převoz do nemocnice. Každé cestovní pojištění se tak liší v tom, co zahrnuje jeho krytí. Od počtu připojištění se odvíjí také cena cestovního pojištění. Než si zakoupíte cestovní pojištění online, ujistěte se, že přesně víte, na jaká rizika se nabízená pojistka vztahuje. Pokud si s tím nechcete lámat hlavu můžete využít srovnání cestovního pojištění. Srovnávač porovnává nabídky pouze od renomovaných společností, a navíc vám pomůže značně ušetřit.

Možná si říkáte, že uzavření cestovního pojištění pro vás bude pouhé plýtvání penězi, opravdu tomu tak je? Někteří lidé to možná považují za zbytečnost, další si naopak bez uzavření cestovního pojištění nedovolí vytáhnout paty z republiky. Jedná se především o vaše vnímání rizika, obecně je však nutné uzavření cestovního pojištění doporučit. Pokud stále váháte stačí si položit pár základních otázek:

 • Jste ochotni riskovat ztrátu zaplacených záloh, nebo letenek, pokud budete nucení vaši dovolenou z nějakého důvodu zrušit? (otázka, která je zvláště v současné době velmi aktuální)
 • Jste ochotni zaplatit z vlastní kapsy vaši předčasnou cestu domů, pokud se budete potřebovat z jakéhokoliv důvodu vrátit z vaší cesty?
 • Jak budete reagovat na případnou ztrátu zavazadel? Jste připraveni se smířit se ztrátou cenností v hodnotě přesahující deset tisíc korun?
 • Jste ochotni zaplatit účet za jakékoli léčebné výdaje z vlastní kapsy, počínaje základní ambulantní péčí až po pohotovostní lékařskou evakuaci domů?

Pokud jste si odpověděli na kteroukoliv z otázek negativně, pravděpodobně by bylo rozumné investovat menší částku do cestovního pojištění, které může zahrnovat připojištění proti všem výše zmíněným rizikům. Pokud chcete nalézt nejlevnější cestovní pojištění, není nic snadnějšího než využít online srovnání. Kalkulátor je schopen udělat veškerou náročnou práci za vás a vybrat vám tu nejlepší variantu cestovního pojištění přesně podle vašich představ.

Uzavření cestovního pojištění prostřednictvím online srovnávače vám zabere pouze pár okamžiků. Jak postupovat?

 1. Vyplnění údajů o pojistníkovi – vyplníte osobní údaje, nejedná se o nic zákeřného, k vyplnění vám postačí informace uvedené na vašem občanském průkazu.
 2. Specifikace délky pojištění – je možné se pojistit jednorázově pouze na dny trvání vaší příští cesty nebo uzavřít celoroční cestovní pojištění.
 3. Cílová destinace – cena cestovního pojištění se odvíjí od cíle vaší cesty. Cestovní pojištění v rámci EU je obecně levnější než pro cesty mimo EU
 4. Výběr požadovaných připojištění – dále ovlivňuje cenu i typy a počet připojištění. Nemějte strach, pokud byste snad na něco zapomněli, srovnávač vám v rámci nabídky smlouvy o cestovním pojištění nabídne i doporučená připojištění.
 5. Srovnání a výběr konečné varianty cestovního pojištění – na základě vámi vyplněných údajů vám kalkulátor seřadí nabídky cestovního pojištění od nejvýhodnější. Je však pouze na vás, kterou nabídku si nakonec vyberete.
 6. Zaplacení pojistného = podpis smlouvy – jakmile zaplatíte pojistné, vaše smlouva se aktivuje a cestovní pojištění tak je online uzavřeno. Vhodné je si před cestou veškerou dokumentaci k cestovnímu pojištění vytisknout a mít ji při sobě.

CHCI SI NECHAT SROVNAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Přehled základních typů cestovního pojištění

Následuje stručný přehled dostupných typů cestovního pojištění. Berte v úvahu, že každá smlouva o cestovním pojištění se může mírně lišit. Nejvýhodnější cestovní pojištění, nejlépe vyhovující vašim potřebám, však snadno uzavřete online.

 1. Pojištění proti zrušení/přerušení cesty

Toto pojištění vás chrání před nepředvídatelnými událostmi, které mohou způsobit zrušení nebo přerušení vaší cesty. Může se jednat o živelné katastrofy, úmrtí v rodině, onemocnění apod.

 1. Zdravotní cestovní pojištění

Zdravotní pojištění je nejčastějším typem cestovního pojištění sjednávaného online. Na pojistném můžete ušetřit mnoho peněz, pokud využijete online srovnání cestovního pojištění. Kryje celou řadu výdajů od hrazení ambulantní péče, přes zaplacení chirurgických operací až po vaši přepravu zpátky do ČR.

 1. Pojištění ztráty/zpoždění zavazadel

Název tohoto cestovního pojištění je všeříkající. V případě že vám letecká společnost ztratí nebo zpozdí zavazadla, vzniká vám nárok na náhradu škody. Ta často spočívá ve vyplacení hotovosti už v případě, pokud jsou vaše zavazadla zpožděna více než o 12 hodin.

 1. Zpoždění/zrušení letu

Další z typů cestovního pojištění, který velmi oceníte ve chvíli, kdy ho skutečně potřebujete. Obvykle toto pojištění hradí ubytování, stravování a nové přepravní doklady.

 1. Pojištění ztráty cestovních dokladů

Cestovní pojištění, které vám bude při ruce v případě, že ztratíte nebo vám jsou odcizeny pas, občanský průkaz, letenky apod.

 1. Roční cestovní pojištění

Pokud cestujete mnohokrát do roka může být mnohem ekonomičtější pořízení ročního cestovního pojištění namísto placení individuálních pojistek. Většina celoročních pojištění nabízí velmi výhodné krytí v případě zdravotních komplikací. Nejvýhodnější celoroční cestovní pojištění vám pak rovněž pomůže nalézt online srovnávač.

Jaké mohou být výluky z cestovního pojištění?

Není jich mnoho, ale sem tam se u některých společností vyskytovat mohou. Existují zdánlivě náhodné události, které cestovní pojištění jednoduše nekryje. Patří mezi ně některé zdravotnické úkony, jako jsou stomatologická péče nebo léčba spojená s komplikacemi v období rizikového těhotenství. Každá pojistná smlouva může mít individuálně stanovené výjimky, proto byste měli před cestou číst smluvní podmínky daného cestovního pojištění. Také například bankrot dodavatele přepravních služeb je v některých případech krytý, u jiných smluv naopak ne. Zde už se jedná opravdu o slovíčkaření, proto je vždycky lepší si pořizovat dovolenou u seriózních cestovních kanceláří.

CHCI SI NECHAT SROVNAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

TIP: Slovníček nejčastějších pojmů cestovního pojištění zde

Vaše časté dotazy

Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění?

Záleží na vašich preferencích. Pokud vám stačí pouze základní ochrana před pojistnými riziky, pak pro vás může být nejlepším pojištěním zároveň nejlevnější cestovní pojištění. Pokud dáváte přednost komplexní ochraně, pak může být i dražší varianta tou nejlepší možností pro vás. Stačí však zadat do srovnávače vaše požadavky a ten už vám najde tu nejlepší variantu cestovního pojištění.

Jak budu podepisovat smlouvu o cestovním pojištění?

Je to jednoduché. Pokud žádáte o cestovní pojištění online, smlouvu nijak stvrzovat podpisem nemusíte. Stačí, když zaplatíte pojistnou částku a v tomto okamžiku nabývá pojistka na platnosti.

Je možné si sjednat i cestovní pojištění pro těhotné?

I v těhotenství si cestovní pojištění sjednat můžete, pokud se chystáte vycestovat do 10 týdnů před předpokládaným termínem porodu. V případě pozdějšího stádia či rizikového těhotenství se již pojistit nemůžete.

Nabízíte i cestovní pojištění auta do zahraničí?

Ano v případě zájmu je možné si sjednat i připojištění vozu do zahraničí. Záleží na nastavení vašeho havarijního pojištění, ale ne každé hradí škody vzniklé za hranicemi našeho státu, proto je lepší si toto připojištění také sjednat, cestujete-li vozem.

Cestuji často, je možné si sjednat i dlouhodobé cestovní pojištění?

V takovém případě si můžete jednorázově sjednat celoroční pojištění. Toto dlouhodobé cestovní pojištění se vyplatí žadatelům, kteří cestují do zahraničí několikrát za rok.

Může vás zajímat

Ve spolupráci s

 • AXA pojišťovna

 • Allianz pojišťovna

 • Česká podnikatelská pojišťovna

 • Direct pojišťovna

 • Generali česká pojišťovna

 • Kooperativa pojišťovna

 • ČSOB pojišťovna

 • UNIQA pojišťovna

 • SLAVIA pojišťovna

 • Hasičská vzájemná pojišťovna

Z magazínu