• Logo AXA

 • Výše pojištění
  35 – 140 mil. Kč

 • Připojištění
  Ano

 • Naše doporučení

 • Vypořítat

 • Logo AXA

  • Limit pojistného plnění: od 35 do 140 mil. Kč Kč
  • Pojištění skel: Ano
  • Pojištění pneumatiky: Ano
  • Pojištění bezeškodného průběhu: Ano
  • Úrazové pojištění: Ano
  • Pojištění zavazadel: Ano
  • Pojištění poškození vozidla zvířetem: Ano
  • Připojištění náhradního vozidla: Ano
  • Připojištění odcizení a vandalismu: Ano

  Spočítat povinné ručení

  Proč patří povinné ručení od AXA k těm nejlepším

  1. Bonus za bezeškodní průběh až 65 %
  2. Sleva v případě roční jednorázové platby
  3. Široký rozsah pojistné krytí
  4. Široký rozsah asistenčních služeb zdarma u všech variant
  5. Rozsáhlá nabídka připojištění, které si můžete vybrat
  6. Několik možných variant pojištění a výhodné balíčky
  7. Jedna přehledná smlouva
  8. Sazba vypočítaná podle několika parametrů vozidla a reálného výkonu motoru (nejen podle objemu, jako u většiny ostatních pojišťoven)

  AXA nabízí několik variant a balíčků povinného ručení

  Povinné ručení musíte mít podle zákona uzavřeno. Je ovšem důležité zvolit si správné, a hlavně i výhodné pojištění. U AXA si můžete vybrat ze tří základních variant limitu plnění, které lze sjednat samostatně nebo pak ve třech balíčcích, ve kterých jsou ještě další připojištění.

  Samostatné základní varianty povinného ručení

  • Pojištění do částky 35 mil. Kč pro škody na majetku, pro újmy vzniklé ublížením na zdraví nebo usmrcením.
  • Pojištění do částky 70 mil. Kč pro škody na majetku a 70 mil. Kč v případě újmy vzniklé ublížením na zdraví nebo usmrcením.
  • Pojištění do částky 140 mil. Kč u škod na majetku a stejná částka pro újmy vzniklé ublížením na zdraví nebo usmrcením.

  Balíčky pojištění

  K základnímu pojištění získáváte ještě další připojištění. Ke každé z variant lze ještě sjednat některá jiná připojištění povinného ručení a rozšířit svou pojistnou ochranu. Pokud máte uzavřené smlouvy i na jiná pojištění, můžete získat další slevy a bonusy, které sníží platbu pojistného.

  1. Varianta POV PLUS

  Limit 35/35 mil. Kč + připojištění úrazu řidiče s limitem 250 tis. Kč plnění za trvalé následky a 125 tis. Kč limit plnění v případě smrti.

  2. Varianta POV EXTRA

  Limit 70/70 mil. Kč + připojištění úrazu řidiče s limitem 500 tis. Kč plnění za trvalé následky a 250tis. Kč limit plnění v případě smrti. K tomu navíc získáte připojištění zavazadel s limitem 10 tis. Kč.

  3. Varianta POV PRÉMIUM

  Limit 140/140 mil. Kč + připojištění úrazu řidiče s limitem 1 mil. Kč plnění za trvalé následky a 500 tis. Kč limit plnění v případě smrti. K tomu navíc získáte připojištění zavazadel s limitem 15 tis. Kč, připojištění náhradního vozidla na 3 dny a připojištění vlastní totální škody s limitem 150 tis. Kč.

  Sjednání povinného ručení AXA

  Vozidlo musíte pojistit nejpozději v den, kdy s ním vyjdete poprvé na silnici. Smlouvu o pojištění lze uzavřít pouze u vozidel evidovaných v České republice, která mají registrační značku neboli SPZ. Pojistnou smlouvu může uzavřít fyzická i právnická osoba. Sjednání probíhá na pobočkách společnosti AXA, s obchodníkem nebo dokonce on-line, kdy dokonce dostanete 10 % slevu.

  Doplňkové služby

  K povinnému ručení AXA nabízí společnost několik různých připojištění. Některá z nich jsou součástí balíčků POV PLUS, POV EXTRA a POV PRÉMIUM.

  1. Připojištění skel
  Připojištění skel je velmi vhodné, protože vás ochrání v případě náhlého poškození, zničení nebo odcizení skla. Limit plnění se pohybuje od 10 tis. Kč do 40 tis. Kč.

  2. Úrazové pojištění
  Úrazové pojištění se hodí určitě pro všechny, kdo často převáží další osoby. Můžete si zvolit limit pro případ trvalých následků. Limit pro smrt úrazem je pak polovina této částky. Rozmezí je 100 tis. Kč až 5 mil. Kč a lze volit variantu jen pro řidiče nebo pro řidiče a další osoby ve vozidle.

  3. Připojištění poškození a střetu se zvěří
  Jezdíte-li místy, kde se zvěř ve vozovce vyskytuje hodně často, zvažte i toto připojištění, protože náraz třeba do srnky může mít hodně devastující účinky. Maximální limit plnění 150 000 Kč a spoluúčast 2000 Kč při dodání fotografií. Pokud dodáte fotografie a necháte vozidlo opravit ve smluvním servisu, je spoluúčast 1000 Kč. Když nemáte ani jedno, je spoluúčast 25 % z každé pojistné události.

  4. Připojištění náhradního vozidla
  Připojištění kryje náhrady za pronájem náhradního vozidla po dobu opravy vašeho vlastního, jestliže bylo poškozené při dopravní nehodě. Maximální limit je 10 tis. Kč. Pojištění se sjednává bez spoluúčasti.

  5. Živelní připojištění
  Platí v případech poškození či zničení vozidla v důsledku živelných události. Limit plnění může vyšplhat maximálně na 150 000 Kč se spoluúčastí 2000 Kč při dodání fotografii. Když dáte zároveň opravit vozidlo ve smluvním servisu, je spoluúčast pouze 1000 Kč. Nedodáte-li fotografie, je spoluúčast 25 % z každé pojistné události.

  6. Pojištění odcizení a vandalismu
  Pro případ odcizení nebo vandalismu se vám hodí toto připojištění. Maximální výše pojistného plnění je 150 000 Kč a na každou událost je stanovena spoluúčast ve výši 1000 Kč v případě dodání fotodokumentace a opravy ve smluvním servisu. V opačném případě zaplatíte 25 % z každé pojistné události.

  7. Připojištění zavazadel
  Připojištění, které se vztahuje na poškození nebo zničení zavazadel, která jsou ve vozidle při nehodě, při živelní události, vlivem krádeže vloupáním či vloupáním přepadením. Zavazadla musí být ve vozidle nebo připevněné ve střešním kufru či nosiči. Za zavazadlo se považuje i dětská sedačka pro dítě, které s pojistníkem či pojištěným žije ve společné domácnosti. Maximální limit je 30 000 Kč. Krádež uzamykatelného boxu je ceněna maximálně na 15 000 Kč. Pojištění je bez spoluúčasti mimo krádeže uzamykatelného střešního nosiče, kde zaplatíte 5000 Kč jako spoluúčast.

 • Jak získat nejvýhodnější nabídku

  1. Při sjednání on-line získáte slevu 10 %
  2. Pokud máte smlouvu sjednanou jinde, získáte 5 % slevu při přechodu k AXA
  3. Na sjednání stačí jen několik minut na internetu
  4. Potřebujete technický průkaz vozidla a platební kartu

  Další služby od AXA pojišťovny

  1. Havarijní pojištění
  2. Úrazové pojištění
  3. Spoření na důchod
  4. Pojištění bydlení
  5. Podílové fondy
  6. Cestovní pojištění
 • Časté dotazy

  1. V jakých zemích platí AXA pojištění?

  Pojistné se vztahuje na události, které vzniknou během platnosti pojištění na území České republiky, členských států EU a na území jiných států, pokud s nimi má Česká kancelář pojistitelů dohodu o vzájemném vyrovnání nároků na škodu, která byla způsobena provozem vozidla.

  2. Co vše je ke sjednání pojištění potřeba?

  Pojištění můžete sjednat na pobočce AXA, u obchodníka či on-line. Potřebujete velký technický průkaz, protože v něm jsou uvedené všechny potřebné údaje pro uzavření smlouvy.

  3. Je možné sčítat výši bonusů, pokud jsme měl v minulosti více vozidel a platil více pojištění?

  Pokud byla vozidla pojištěna v různých obdobích, pak ano. Doba, kdy byla vozidla pojištěna současně, se do bonusu započítává jen jednou.

  4. Jak postupovat, když způsobím někomu svým autem škodu?

  Jakmile dojde ke zranění, nebo dokonce k usmrcení a je-li škoda větší než 100 000 Kč, musíte volat Policii. Tu zavoláte i v případě, kdy jste někomu poškodili pozemní komunikaci. Pak událost nahlaste i na vaši pojišťovnu, v tomto případě AXA na telefonní linku 292 292 292. V jiných případech stačí sepsat záznam o nehodě a nahlásit událost na AXA lince.

  5. Jak se řeší spory ohledně pojištění?

  Chcete-li řešit spor s pojišťovnou AXA a.s., můžete se obrátit na příslušný soud, vždy je ale lepší řešit věci mimosoudně.

  6. Platím u povinného ručení AXA nějakou spoluúčast?

  Ne, celou škodu, kterou způsobíte vozidlem pojištěným u AXA, uhradí pojišťovna za vás.

 • Kontakty AXA pojišťovna a. s.

  AXA pojišťovna a. s.
  Lazarská 13/8
  120 00 Praha 2

  +420 292 292 292
  info@axa.cz
  www.axa.cz

Může vás zajímat