Hledáte rychlou a bezplatnou půjčku? Kdo by ji nechtěl

Ať už stojíte před životní příležitostí, nebo potřebujete pouze pomocnou ruku, abyste vyšli do příští výplaty, bezplatná půjčka může být perfektním řešením. Máte štěstí právě teď, celá řada nebankovních společností nabízí novým zákazníkům příležitost zřídit si naprosto bezplatnou půjčku. Máte-li zájem o mikroúvěr se splatností do 30 dní, nebudete muset platit žádnou částku na úrocích ani poplatcích, pokud splatíte půjčku včas.

Konkurenční boj dovádí nebankovní společnosti na zajímavá místa. Mají takový zájem o klienty, že jsou schopné těm novým nabídnout první půjčku úplně zadarmo bez jakýchkoliv úroků nebo poplatků. Především zájemci o krátkodobější půjčky tak mohou díky těmto nabídkám ušetřit zajímavé peníze. Stačí pouze postupně využít nabídky jednotlivých společností. Dokud nevyužijete všechny tak není nutné si půjčovat opakovaně. Každá další půjčka už je většinou standardně zpoplatněná. Mezi nejznámější společnosti poskytující bezplatné půjčky patří Zaplo a Via SMS, tak proč nezačít rovnou tam?

Co byste si měli rozmyslet, abyste nenarazili?

Je nás jasné, že jste nyní nadšení skvělou možností, jak získat rychle peníze a nepřeplatit ani korunu. Dříve než skočíte po bezplatné půjčce, určitě však uvažujte z chladnou hlavou. Zeptejte se upřímně sami sebe, jestli peníze opravdu potřebujte. I když je zde možnost získat bezplatnou půjčku, ještě to není důvod, proč této možnosti hned využít.

Pokud máte v úmyslu peníze využít smysluplně, pak mezi nebankovními půjčkami těžko naleznete zajímavější možnost. Určitě ale platí, že má mnohem větší smysl si půjčovat peníze na věci, bez kterých nemůžete žít, a silně rozhodují o kvalitě vašeho života. Do této kategorie spadá například půjčka na opravu vozu, kterým dojíždíte do práce, nebo vozíte děti do školy. Na druhou stranu, financovat bezplatnou půjčkou nákup nového telefonu, ačkoliv vám ten současný stále funguje nebo koupi dovolené, dobrý nápad není. I když máte možnost si pořídit bezplatnou půjčku, stále byste měli peníze využívat odůvodněně.

Vybírejte pouze z ověřených poskytovatelů

Na bankovní i nebankovní úvěrové poskytovatele už od roku 2017 dohlíží ČNB. Znamená to, že každá společnost, která chce v ČR poskytovat lidem půjčky, musí disponovat licencí udělovanou touto institucí. K jejímu získání musí nebankovní poskytovatelé splňovat řadu zákonem daných požadavků, které jsou neustále ze strany ČNB sledovány. I když před vámi leží lákavá nabídka na bezplatnou půjčku, měli byste se v prvé řadě zajímat o to, zda společnost tuto licenci vlastní. Je to záruka, že jednáte se seriózním a prověřeným partnerem, který má nejenom odbornou ale i morální způsobilost k tomu, aby půjčky poskytoval.

Pohybujeme se ve finanční sféře, kdy často nikdo nezná bratra. Půjčkové společnosti jsou často tvrdí partneři. Pokud si však zřídíte bezplatnou půjčku u ověřené společnosti, máte jistotu, že jste smlouvu o půjčce uzavřeli s parťákem, na kterého se můžete spolehnout!

Podívejte se i na některé recenze

Může se mi stát, že nakonec za bezplatnou půjčku zaplatím?

Jak už jsme psali výše, bezplatné půjčky jsou speciální nabídkou nebankovních poskytovatelů půjček, kteří je využívají jako marketingový tahák k získání nových klientů. První bezplatná půjčka je skutečně zadarmo, pouze je potřeba dodržet termín splatnosti. Pokud by se vám nepodařilo splatit půjčku v termínu, nebankovní společnosti si za tento prohřešek účtují poplatek. Je to však zcela pochopitelné. Kdyby se sešlo mnoho klientů najednou, kteří by svou bezplatnou půjčku nesplatili včas, řadě z nebankovních společností by došel kapitál. Proti tomuto stavu se tak musí logicky bránit. Když však splatíte půjčku tak jak je uvedeno ve smlouvě, nemáte se čeho obávat a za půjčku skutečně nezaplatíte ani korunu.

5 z 5 - (2 hlasy)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *