Jak si půjčit peníze při ztrátě zaměstnání

Rychlá půjčka pro nezaměstnané.Výpadek finančního příjmu dokáže opravdu nepříjemně potrápit. Jestliže nemáte žádnou finanční rezervu, tak možná začnete uvažovat o sjednání půjčky. Je však taková půjčka pro lidi bez zaměstnaní vhodná? A mohou na ni vůbec dosáhnout? V aktuálním článku vám poradíme, jak a kde si sjednat půjčku, která vám pomůže z největších finančních problémů, pokud zrovna přijdete o zaměstnání.

Sjednání mikropůjčky

Na současném úvěrovém trhu dnes působí celá řada poskytovatelů nabízejících mikropůjčky. Tyto krátkodobé půjčky ve výši do 20 000 Kč si mohou sjednat i osoby bez doložení příjmů. Tradičně takto získáte půjčku do výše 5 000 Kč, k jejíž žádosti mnohdy nepotřebujete ani svůj občanský průkaz, jelikož se nemusí uzavírat žádná smlouva.

  • Nabízí řešení na krátkodobé finanční problémy.
  • Pojí se s minimálními poplatky a úroky.
  • Získáte ji rychle převodem na svůj účet nebo v hotovosti.

Sjednání mikropůjčky ZDE

Kontokorent k běžnému účtu

Většina bank vám nabídne kontokorentní úvěr k běžnému účtu, což je vlastně jeho povolené přečerpání. V praxi to funguje tak, že váš zůstatek na účtu může být záporný. Vyplatí se však peníze brzy splatit zpět, protože jinak vám budou od banky účtovány poměrně vysoké poplatky.

Na dlouhodobé úvěry raději zapomeňte

Sjednání dlouhodobé půjčky nebo dlouhodobého úvěru, pokud nemáte stálý příjem, je velice riskantní. V takové situaci banky zpravidla vůbec nepůjčují. Jestliže vám půjčku nabídne soukromý investor, bude příliš drahá. Navíc pokud nemáte jistotu, kdy budete mít stálé zaměstnání, mohla by vás dostat do velkých finančních problémů.

Zaměřte se na své výdaje

Pokud přijdete o práci, pečlivě propočítejte své výdaje o omezte je jen na ty nejnutnější. V tomto případě by je měla pokrýt podpora v nezaměstnanosti, případně další sociální dávky, které budete následně pobírat. Alternativou je také sjednání půjčky v rodině. I tu ale ošetřete smlouvou. Může být však poskytnuta bezúročně.

Záleží zde pouze na případném dlužníkovi a věřiteli. Měla by být však sjednána dle běžných zvyklostí, abyste se vyhnuli narušení rodinných vztahů. Půjčky od přátel již příliš nedoporučujeme. Ať už z pohledu dlužníka či věřiteli. Může při neplacení nastat problematická situace, která se nedá řešit jinak než soudní cestou.

5 z 5 - (1 hlas)


One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *