Jak získat nebankovní půjčku v 8 krocích

Nebankovní půjčka může být skvělým způsobem, jak získat hotovost, kterou potřebujete ať už hodláte uhradit akutní a nenadálé výdaje, nebo potřebujete překlenout období finančního nedostatku před výplatou. Některé lze použít i k uhrazení větších výdajů – pokud máte spolehlivý plán, jak nebankovní půjčku splatit.

Existuje mnoho důvodů, proč si vzít nebankovní půjčku, například nečekaně vysoký účet za energie nebo nutná oprava auta. Ať už žádáte o půjčku banku, spořitelnu nebo nebankovní společnost, postup je většinou podobný. Zde je návod, jak požádat o nebankovní půjčku. Pokud jste se rozhodli, že je nebankovní půjčka pro vás tím správným typem financování, začněte těmito kroky.

1. Zjistěte, jak jsou na tom vaše finance

Poslední věc, kterou vy nebo věřitelé chcete, je, abyste si vzali půjčku a nemohli si ji dovolit splácet. I když věřitelé obvykle provedou kontrolu, aby se ujistili, že jste schopni dluh splatit, je chytré prověřit si osobní finance na vlastní pěst, abyste se ujistili, že to vyjde.

Začněte tím, že si určíte, kolik peněz budete potřebovat a ujistěte se, že si půjčíte tolik, co potřebujete.

Tip: Než požádáte o nebankovní půjčku, zjistěte si, zda si věřitel účtuje poplatek za poskytnutí půjčky (pokud ano, zeptejte se na jeho výši). Zjistěte, kolik peněz budete potřebovat po odečtení poplatků a jakou měsíční splátku si můžete dovolit.

2. Zkontrolujte si své registry

Většina věřitelů provede kontrolu úvěruschopnosti, aby zjistila, jaká je pravděpodobnost, že budete půjčku splácet. I když někteří online věřitelé přistupují k hodnocení bonity klienta alternativně, musí do registrů dlužníků nahlížet. Do registrů dlužníků je možné nahlížet i online a zdarma, proto není od věci si je před případnou žádostí zkontrolovat.

Pokud máte v registrech negativní záznamy, stále můžete mít šanci získat půjčku. Úrokové sazby a poplatky však mohou být vyšší, proto před podáním žádosti své registry kontrolujte, abyste se vyhnuli nepříjemnému překvapení.

Závěr: Čím lepší je vaše úvěrová historie, tím větší je pravděpodobnost, že vám bude půjčka schválena, a tím nižší může být vaše úroková sazba.

3. Zvažte své možnosti

V závislosti na vaší úvěruschopnosti budete možná potřebovat spoludlužníka, aby vám byla schválena vyšší nebankovní půjčka se slušnou úrokovou sazbou. Pokud nemůžete najít spoludlužníka nebo věřitelé, o kterých uvažujete, spoludlužníky neumožňují, můžete se pokusit získat zajištěnou nebankovní půjčku místo nezajištěné.

Zajištěné půjčky vyžadují záruku, například v podobě nemovitosti, výměnou za výhodnější podmínky. Pokud půjčku nesplatíte, může věřitel zabavit zástavu, aby dluh uhradil.

Budete také muset přemýšlet o tom, kde získat nebankovní půjčku. U některých věřitelů může být obtížné získat půjčku, pokud máte špatnou úvěrovou historii. Někteří online věřitelé se však specializují na práci s dlužníky se špatnou bonitou.

Závěr: Pokud nesplňujete požadavky na schválení půjčky, může vaše šance na schválení zvýšit spoludlužník, zajištění nebo se můžete pokusit zažádat o půjčku bez registru.

4. Vyberte si vhodný typ půjčky

Jakmile víte, jak si stojí vaše bonita, a zvážíte své možnosti, určete, který typ půjčky je pro vaši situaci nejvhodnější. Zatímco někteří věřitelé jsou flexibilní, pokud jde o způsob využití finančních prostředků, jiní mohou schválit žádost o půjčku pouze v případě, že peníze budou použity na konkrétní účely.

Například jeden věřitel vám může umožnit vzít si nebankovní půjčku na rozjezd vašeho podnikání, jiný věřitel vám však nemusí vůbec povolit použít vypůjčené prostředky pro podnikatelské účely. Obecně platí, že je rozumné najít si věřitele, kterému vyhovuje půjčit vám peníze přesně z toho důvodu, proč je potřebujete, případně si zřídit neúčelovou půjčku.

Na trhu nebankovních půjček můžete vyhledávat různé typy půjček, jako např:

  • Půjčky na konsolidaci dluhů: Konsolidace dluhů je jedním z nejčastějších způsobů využití půjček. Tím, že si vezmete jednu půjčku na pokrytí svých stávajících dluhů, snížíte počet splátek, o které se musíte každý měsíc starat, a získáte jednu (potenciálně nižší) úrokovou sazbu.
  • Půjčky bez registru: Úvěry, které mohou získat i lidé s negativním záznamem v registru dlužníků.
  • Půjčka bez doložení příjmů: Alternativa pro žadatele, kteří nechtějí nebo nemohou doložit své příjmy.
  • Půjčky ihned na ruku: Půjčky pro žadatele, kteří nechtějí, aby jim byly peníze vyplaceny na bankovní účet, ale přímo na ruku.
Tip: Najděte si věřitele, který nabízí půjčky určené pro vaše konkrétní potřeby.

5. Poohlédněte se po nejlepších úvěrových podmínkách

Vyvarujte se toho, abyste se spokojili s první nabídkou, kterou obdržíte – místo toho si udělejte čas a poohlédněte se po nejlepší možné úrokové sazbě. Porovnejte několik typů věřitelů a typů půjček, abyste získali představu o tom, na co máte nárok.

Nabídky nebankovních půjček obvykle najdete u online věřitelů. Pokud jste však dlouholetým majitelem účtu u banky, zvažte, zda se nejdříve nepodíváte tam. Pokud jste prokázali, že jste po léta činili pozitivní finanční rozhodnutí, může být vaše banka ochotna odhlédnout od některých nedávných úvěrových přešlapů.

Závěr: Nespokojte se s první nabídkou, kterou dostanete. Porovnejte několik věřitelů a typů úvěrů. Pokud si s výběrem nevíte rady, můžete využít i srovnávače.

6. Vyberte si věřitele a podejte žádost

Poté, co jste provedli důkladnou prověrku, vyberte si věřitele s nejlepší nabídkou pro vaše potřeby a začněte s procesem žádosti. Je velmi pravděpodobné, že celý proces žádosti budete moci provést online.

Každý věřitel se liší, pokud jde o to, jaké informace bude v žádosti potřebovat, ale obvykle budete muset uvést své jméno, adresu a kontaktní údaje a zaslat kopii dokladu totožnosti.

Sdělíte také, kolik si chcete půjčit, a možná dostanete několik možností, které můžete zvážit po nezávazné kontrole úvěruschopnosti. Budete mít také možnost seznámit se s kompletními podmínkami půjčky, včetně poplatků a doby splácení. Pečlivě si přečtěte drobné písmo v úvěrové smlouvě, abyste se vyhnuli skrytým poplatkům a dalším nástrahám.

Závěr: Každý věřitel má jiné úvěrové podmínky a může požadovat různé informace, ale obvykle lze žádost o nebankovní půjčku vyplnit online.

7. Poskytněte potřebnou dokumentaci

V závislosti na věřiteli a vaší úvěrové situaci může být nutné, abyste po odeslání žádosti předložili některé dokumenty. Například možná budete muset nahrát kopii poslední výplatní pásky, kopii řidičského průkazu nebo doklad o bydlišti.

Věřitel vás bude informovat, zda od vás potřebuje nějakou dokumentaci a jak ji správně předat. Čím rychleji informace poskytnete, tím dříve dostanete rozhodnutí.

Z toho plynou následující závěry: Buďte připraveni předložit všechny potřebné dokumenty během procesu žádosti.

8. Podepište nebankovní půjčku a začněte splácet

Poté, co vám věřitel oznámí, že vám byla půjčka schválena, budete muset podepsat dokumenty k půjčce a přijmout její podmínky. Jakmile to uděláte, obvykle dostanete peníze z půjčky do 24 hodin – někteří online věřitelé vám je však poskytnou i do pár desítek minut.

Nyní, když máte půjčku vyřízenou, si poznamenejte, kdy je splatná první splátka, a zvažte nastavení automatických plateb z vašeho běžného účtu. Zvažte také, zda každý měsíc neuhradíte kromě splátek nějaké peníze navíc. Osobní půjčky mohou být sice levnější než kreditní karty nebo kontokorenty, ale i tak ušetříte na úrocích, pokud půjčku splatíte dříve.

Z toho plynou další poznatky: Peníze můžete obdržet již tentýž den po schválení. Jakmile vám bude půjčka schválena, začněte uvažovat o tom, jak budete splácet zůstatek.

Další kroky: Vytvořte si plán, jak půjčku splatit. Zvažte automatické platby a přemýšlejte o rychlejším splácení jistiny, abyste ušetřili na úrocích.

4.8 z 5 - (6 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *