Bankovní půjčky jako příčiny vrásek na čele

Všimli jste si toho také? Bankovní půjčky jsou stále přísnější a přísnější. Už se nemůžete jen tak rozhodnout, že si sjednáte úvěr. Už se nemůžete jen tak rozhodnout, že se vydáte na nádhernou letní dovolenou. Musíte si vždy připravit spoustu podkladů a dokumentů. V tomto článku vám v tom ale uděláme jasno a alespoň vám ušetříme pár vrásek na čele.

1. Musíte být klientem dané banky

Zaprvé je ve většině případů nutné být již klientem dané banky. Pokud u ní zatím nejste, budete vyzvání k založení alespoň běžného bankovního účtu. Pro banku je toto důležité hned z několika důvodů:

  • Může si pohlídat, že skutečně máte pravidelný příjem.
  • Má určitou výši vašich financí pod palcem.
  • Zná vaši finanční minulost.

A pokud již jste klientem dané banky, bude pro vás podání žádosti o půjčku mnohem jednodušší. Takže tento krok nedoporučujeme přeskakovat.

2. Musíte navštívit pobočku banky

Přesto, že většinu žádostí o půjčku vyplníte elektronicky, k podpisu smlouvy se musíte dostavit osobně na nejbližší pobočku. Víme, je to nepraktické, neefektivní a neekonomické, ale bohužel to takto funguje.

3. Připravte si potvrzení příjmů

Zatřetí se dostáváme k dokumentům, které si vezmete s sebou na pobočku. Pokud máte účet u dané banky alespoň půl roku, nemusíte dokládat žádné potvrzení příjmů, protože daná banka přímo na vašem účtu vidí, že pravidelné příjmy máte.

Pokud jste ale u dané banky nováček, budete potřebovat buď potvrzení příjmů od zaměstnavatele, v případě, že podnikáte, poslední daňové přiznání, nebo rozhodnutí o přiznání důchodu. Získat tyto dokumenty by neměl být problém. Jen to bude stát trochu vašeho času.

Dále si také připravte účel vaší půjčky. U klasických spotřebitelských úvěrů to není nutné, ale u specifičtějších půjček se bez toho nepohnete dál.

4. Nachystejte si dva doklady totožnosti

A nakonec si nezapomeňte vzít do banky dva doklady totožnosti. Běžně sice s sebou nosíme občanský průkaz a řidičský průkaz, ale pokud aktivně neřídíte, bude potřeba přibrat alespoň cestovní pas.

Co dělat, pokud nemáte ani pas ani řidičský průkaz? Pak si budete muset jeden z těchto dokumentů nechat vystavit. Pas je v tomto ohledu jednodušší záležitostí, neboť nebudete muset kvůli němu skládat žádné zkoušky, ale na druhou stranu je řidičský průkaz praktičtější. Výběr ovšem necháváme na vás.

4.7 z 5 - (3 hlasy)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *