Bankovní půjčky jako příčiny vrásek na čele

Všimli jste si toho také? Bankovní půjčky jsou stále přísnější a přísnější. Už se nemůžete jen tak rozhodnout, že si sjednáte úvěr. Už se nemůžete jen tak rozhodnout, že se vydáte na nádhernou letní dovolenou. Musíte si vždy připravit spoustu podkladů a dokumentů. V tomto článku vám v tom ale uděláme jasno a alespoň vám ušetříme pár vrásek na čele.

1. Musíte být klientem dané banky

Zaprvé je ve většině případů nutné být již klientem dané banky. Pokud u ní zatím nejste, budete vyzvání k založení alespoň běžného bankovního účtu. Pro banku je toto důležité hned z několika důvodů:

  • Může si pohlídat, že skutečně máte pravidelný příjem.
  • Má určitou výši vašich financí pod palcem.
  • Zná vaši finanční minulost.

A pokud již jste klientem dané banky, bude pro vás podání žádosti o půjčku mnohem jednodušší. Takže tento krok nedoporučujeme přeskakovat.

2. Musíte navštívit pobočku banky

Přesto, že většinu žádostí o půjčku vyplníte elektronicky, k podpisu smlouvy se musíte dostavit osobně na nejbližší pobočku. Víme, je to nepraktické, neefektivní a neekonomické, ale bohužel to takto funguje.

3. Připravte si potvrzení příjmů

Zatřetí se dostáváme k dokumentům, které si vezmete s sebou na pobočku. Pokud máte účet u dané banky alespoň půl roku, nemusíte dokládat žádné potvrzení příjmů, protože daná banka přímo na vašem účtu vidí, že pravidelné příjmy máte.

Pokud jste ale u dané banky nováček, budete potřebovat buď potvrzení příjmů od zaměstnavatele, v případě, že podnikáte, poslední daňové přiznání, nebo rozhodnutí o přiznání důchodu. Získat tyto dokumenty by neměl být problém. Jen to bude stát trochu vašeho času.

Dále si také připravte účel vaší půjčky. U klasických spotřebitelských úvěrů to není nutné, ale u specifičtějších půjček se bez toho nepohnete dál.

4. Nachystejte si dva doklady totožnosti

A nakonec si nezapomeňte vzít do banky dva doklady totožnosti. Běžně sice s sebou nosíme občanský průkaz a řidičský průkaz, ale pokud aktivně neřídíte, bude potřeba přibrat alespoň cestovní pas.

Co dělat, pokud nemáte ani pas ani řidičský průkaz? Pak si budete muset jeden z těchto dokumentů nechat vystavit. Pas je v tomto ohledu jednodušší záležitostí, neboť nebudete muset kvůli němu skládat žádné zkoušky, ale na druhou stranu je řidičský průkaz praktičtější. Výběr ovšem necháváme na vás.

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.