Proč jsou krátkodobé půjčky ideálním řešením pro případ nouze

Krátkodobé půjčky vám mohou poskytnout finanční prostředky, které potřebujete k pokrytí neočekávaných výdajů, jako je oprava auta, rozbité topení nebo jakékoliv neočekávané běžné výdaje. Pojďme se blíže podívat na to, jak vám mohou pomoci krátkodobé půjčky v případě akutního finančního nedostatku – být ideální nouzovou půjčkou.

Co jsou nouzové půjčky?

Nouzová půjčka je půjčka, která pokryje vaše výdaje v případě nouze. Existuje několik druhů nouzových půjček, ale téměř vždy mají velmi krátkou dobu splatnosti (obvykle týdny nebo měsíce) a vyšší úrokové sazby. Díky krátké době splatnosti však navzdory vyšším úrokům výraznou částku na úrocích nepřeplatíte.

I když byste se měli snažit plánovat své finance tak, abyste měli pohotovostní fond pro neočekávané výdaje, nemusí to být vždy možné. Někdy se mimořádné události objeví, když je nejméně čekáte, a nouzová půjčka může být to jediné, co je k dispozici, abyste odvrátili ještě větší problém.

Jak fungují nouzové půjčky?

Ve většině případů jsou nouzové půjčky poměrně malé a jejich výše se pohybuje v rozmezí od několika tisíc do desítek tisíc korun. Pokud si ji vezmete, obdržíte jednorázovou částku, kterou můžete použít na většinu nouzových výdajů. Půjčku budete obvykle splácet prostřednictvím jediné splátky. V ojedinělých případech – kdy je úvěr vyšší je možné nouzové půjčky splácet prostřednictvím měsíčních splátek po dohodnutou dobu. Protože jsou obvykle nouzové půjčky nezajištěné, nebudete muset dávat do zástavy například svůj dům.

Výše půjčky, úrokové sazby, poplatky a požadavky se u jednotlivých věřitelů liší. Proto je dobré si udělat průzkum a porovnat věřitele, abyste našli tu správnou půjčku pro vaše potřeby.

Proč byste mohli potřebovat nouzovou půjčku?

Nouzová půjčka je obvykle poskytována na krátkou dobu, někdy jen na týden či dva. Obvykle jsou také nabízeny lidem s horší bonitou – často se jedná o krátkodobé půjčky bez registru.

Pokud můžete, je dobré pravidelně odkládat hotovost do pohotovostního fondu ještě předtím, než se dostanete do nouzové situace. Jste-li však v tíživé situaci a nemáte pohotovostní fond, nemůžete s tím v tu chvíli nic moc dělat. Mezi situace, které mohou vyžadovat nouzovou půjčku, patří například:

  • Rozbije se vám auto, a pokud nebude opraveno, nebudete se moci dostat do práce.
  • Hrozí, že vám budou odpojeny dodávky energií (plynu, elektřiny a vody).
  • Nastal problém s výplatou a nedostáváte výplatu v očekávaném termínu.

Kde můžete získat nouzové půjčky?

  • Peer-to-peer platformy: Jedná se o tržiště, kde se potkávají lidé, kteří chtějí půjčit – věřitelé, a lidé, kteří si potřebují půjčit – dlužníci. Na peer-to-peer platformě si můžete jednoduše půjčit od lidí, třeba i na krátkou dobu a peníze využít na uhrazení nouzových finančních výdajů.
  • Banky: Pokud žádáte o nouzovou půjčku u tradiční banky, budete pravděpodobně muset splnit vyšší požadavky na bonitu nebo příjem. Také se může stát, že nedostanete finanční prostředky tak rychle, jak je potřebujete.
  • Online věřitelé: Online věřitelé mohou zpracovat vaši žádost zcela online a rychle vám poskytnout peníze, které potřebujete. Pokud využijete srovnání půjček, můžete rychle zjistit, na jaké úrokové sazby a podmínky půjčky byste mohli mít nárok ještě před podáním žádosti.

Proč jsou krátkodobé půjčky vhodné pro nouzové případy?

Krátkodobé půjčky jsou skvělé pro nouzové výdaje díky své flexibilitě. Ať už se vám vytopí sklep nebo přijdete o práci a potřebujete hotovost na pokrytí účtů, nouzová půjčka může být skutečnou záchranou. Mezi několik dalších výhod krátkodobých půjček pro případ nouze patří:

  • Rychlost: Když máte nepředvídaný výdaj, může se stát, že jej budete muset uhradit ihned. Kdyby se vám například rozbil motor v autě, chtěli byste ho opravit co nejdříve, protože jste na svém autě závislí, abyste se mohli pohybovat. V závislosti na věřiteli můžete požádat o krátkodobou půjčku online rychle z pohodlí domova a získat rychlé nebo dokonce okamžité rozhodnutí. Po schválení můžete získat peníze ještě týž den, do 24 hodin nebo do několika dnů.
  • Nízká přeplacená částka na úrocích: V porovnání s kreditními kartami, půjčkami před výplatou a hotovostními půjčkami mají krátkodobé bankovní půjčky pro případ nouze nižší úrokové sazby. Čím vyšší je vaše bonita, tím nižší úrokovou sazbu si budete moci zajistit. Nízká úroková sazba vám může ušetřit tisíce korun z celkových nákladů na půjčku. Pokud nemáte nejlepší bonitu, a přesto potřebujete krátkodobou půjčku pro případ nouze, nezoufejte. Mnoho online věřitelů má mírnější požadavky než jiné finanční instituce a při rozhodování, zda vám půjčku schválí a jakou sazbu vám nabídnou, mohou přihlížet i k takovým faktorům, jako je váš příjem a historie zaměstnání. Přestože může mít nebankovní krátkodobá půjčka vyšší úrokovou sazbu, stále ji budete splácet pouze několik týdnů, maximálně měsíců, takže výraznou částku na úrocích nepřeplatíte.

Slovo závěrem

V dokonalém světě bychom měli možnost naplánovat si každý výdaj v našem životě. Protože se však nepředvídané výdaje určitě objeví, mohou být krátkodobé půjčky velmi užitečné. Krátkodobá půjčka vám může umožnit pokrýt neočekávané výdaje bez starostí.

5 z 5 - (2 hlasy)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *