Srovnali jsme půjčky od zonky.cz a Cofidis. Kdo vyhrál?

Palce nahoru pro Zonky.cz - ilustrační foto

Společností, které poskytují finanční půjčky, je mnoho. Některé jsou zcela neznámé, o jiných slyšel už skoro každý. Mezi nimi figurují i Cofidis a Zonky.cz.

Cofidis představuje tradiční soukromou společnost poskytující finanční úvěry za účelem zisku.

Zonky.cz naopak stojí na druhé straně barikády a poskytuje půjčky od lidí lidem. Jejím hlavním záměrem je zhodnotit vklady svých klientů a pomoci na druhé straně lidem ve finančních problémech.

U které z těchto společností je však půjčka nejvýhodnější? Srovnali jsme je a zde vám přinášíme výsledek.

Ukázkový příklad našeho srovnání

Abychom byli spravedliví, musíme si nejprve určit hodnoty a parametry, které budeme srovnávat. Řekněme, že si budete chtít půjčit 400 000 Kč na 5 let. Hodnotit tedy budeme celkovou přeplacenou částku, výši měsíčních splátek a úrokovou sazbu. Zvítězí nakonec ta společnost, která bude mít všechny tyto parametry nejnižší.

Půjčka od Zonky.cz

Zonky půjčka

A začneme půjčkou od Zonky.cz. Pokud byste si u ní chtěli půjčit 400 000 Kč na 5 let, spláceli byste měsíčně 7 375 Kč, celkově byste půjčku přeplatili o 50 495 Kč a úroková sazba by činila 3,99 % p.a.

Půjčka od Cofidis

Cofidis půjčka

Nyní se pojďme podívat na stejnou půjčku u Cofidis. U té byste měsíčně spláceli 8 089 Kč, celkově byste půjčku přeplatili o 88 840 Kč a úroková sazba by činila 7,89 % p.a.

Výsledek našeho srovnání

Po srovnání stejného příkladu půjčky od společnosti Zonky.cz a Cofidis vidíme jasného vítěze. Už jen co se týče výše měsíčních splátek je firma Zonky.cz nedostižná. Další parametry to jen potvrzují. Celková přeplacená částka i úroková sazba jsou u Zonky.cz jednoznačně výhodnější. U které z těchto společností je tedy půjčka nejvýhodnější? Odpověď zní u Zonky.cz.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *