Tohle vás o půjčkách nikdy nenapadlo

Bankovní půjčky - foto - výběr z bankomatů

Je správné, že se o půjčky zajímáte. Ať už totiž nad nějakou zvažujete, nebo se jen tak rozhlížíte po internetu, nikdy nevíte, kdy zrovna vy budete půjčku potřebovat a tyhle informace vám přijdou vhod. V tomto článku se však podíváme na oblast, nad kterou jste určitě doteď nikdy nemysleli. Zamyslíme se nad něčím, co málokoho napadlo.

Tohle vás určitě ještě nenapadlo!

Půjčky se skloňují do všech pádů. Píše se o nich všude možně a neustále se opakuje pořád to samé dokola. To, o čem ale budeme mluvit zde, vás určitě nenapadlo. A pokud ano, nejspíše jste o tom nečetli tisíce článků. Příliš se o tom totiž nemluví.

Víte, odkud pochází peníze na půjčky?

Tou myšlenkou je vlastně otázka – Víte, odkud pochází peníze na půjčky? Jednoduchá otázka, která má ale komplikovanou odpověď. Pokusíme se ji zde zodpovědět velice stručně a jasně.

Peníze na půjčky pochází…

Peníze na půjčky většinou pochází od nás. Ano, čtete správně. Peníze na půjčky pochází od nás, spotřebitelů. Všichni, kdo máme peníze uložené v bance, jsme součástí tohoto businessu. Naše peníze totiž slouží bance jako základ pro půjčky.

Peníze v bankách totiž neleží jen tak ladem. Banky je aktivně používají. Určitou část investují na burzách, zbytek poskytují ostatním lidem jako půjčky, hypotéky, úvěry, kreditky a další.

Všichni jsme součástí koloběhu peněz

Všichni jsme proto součástí tohoto koloběhu. A pokud půjčky v jenom kuse kritizujeme, kritizujeme vlastně úroky na našem běžném, spořícím či jakémkoliv jiném účtu. Kde si myslíte, že banka tyto peníze bere? Jak to, že vám pravidelně každý měsíc může vyplácet úroky na spořícím účtu?

Až se tedy jednou opět budete rozčilovat nad půjčkami a jejich nevýhodností, zamyslete se nejdříve nad tím, jak moc spokojení jste s úrokem na svém běžném či spořícím účtu a jak moc byste byli ochotni se jej vzdát.

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *