Vyhněte se problémům při splácení malé půjčky

Malé krátkodobé půjčky jsou dnes velmi populárním úvěrovým produktem. Jako každý úvěr sebou ale nesou rizika, a proto je dobré na tato rizika už při sjednání myslet a vždy tedy postupovat obezřetně. Malou půjčku si můžete nejčastěji sjednat jako nebankovní. Pokud byste měli zájem o bankovní produkt, je alternativou kreditní karta či kontokorentní úvěr.

Půjčku si sjednejte, když ji opravdu potřebujete

Vyhněte se případům, kdy půjčku stoprocentně nepotřebujete. Malá půjčka je ideální jako půjčka před výplatou – sjednat si ji proto můžete tehdy, když vám docházejí peníze na nákupy potravin, na úhrady záloh elektrické energie, vody, plynu, nájemného nebo vám chybí peníze na splátky úvěru na bydlení.

V takovém případě je půjčka často nezbytností, protože zabrání vzniku větších finančních problémů. Žádost o půjčku často vyřídíte i na poslední chvíli, protože se většina těchto půjček dnes poskytuje online a jejich sjednání tak není složité.

Vyberte si spolehlivého poskytovatele

Na finančním trhu je mnoho subjektů, které jsou schopné vám nabídnout na první pohled zajímavou půjčku. Jestliže patříte mezi konzervativní klienty a chcete mít opravdu jistotu bezproblémového přístupu, tak pravděpodobně využijete nabídku od své nebo od konkurenční banky. U banky máte opravdu záruku, že půjčka bude transparentní. Často ale vyžaduje příliš mnoho papírování.

Alternativou je půjčka od soukromého společnosti – nebankovní půjčky ihned na účet. Zde už je potřeba pečlivě vybírat. Zvolte si osvědčeného partnera, který má dobré jméno a na trhu působí po nějaký čas. Jedině tak máte jistotu, že se při vyřízení půjčky nespálíte.

Pobírejte dostatečné příjmy

Abyste unikli problémům se splácením půjčky, je potřeba mít dostatečné příjmy. Byť se to může zdát na první pohled logické, mnoho lidí si sjedná půjčku, aniž by měli dostatek peněz na její úhradu. Vaše příjmy by měly být pravidelného a dlouhodobého charakteru. O malou půjčku ale běžně můžete požádat i tehdy, když máte v zaměstnání smlouvu na dobu určitou, protože se dá předpokládat, že na splátku ještě budete mít dostatek peněz.

Hlídejte si datum splatnosti půjčky

Malé půjčky jsou téměř vždy krátkodobé. To znamená, že částku ve výši 5 000, 10 000 nebo i 20 000 Kč si půjčíte přibližně na 30 dní. Peníze můžete vrátit i dříve, pokud vám výplata na účet dorazí třeba předčasně. Nejdéle za těchto 30 dní by měla být dlužná částka připsána na účtu věřitele, jinak vám hrozí penále za pozdní úhradu.

Pokud víte, že termín splatnosti nedodržíte a se splátkou se opozdíte, doporučujeme dát tuto skutečnost vědět poskytovateli úvěru co nejdříve. Často si totiž můžete splatnost o několik dní prodloužit a poplatek za prodloužení je menší než případná pokuta. Navíc neriskujete zápis v registru dlužníků.

Chci získat půjčku

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *