Zonky.cz ze všech úhlů

Půjčka od České spořitelny - COFIDIS - Zonky.cz -ilustrační foto

O Zonky.cz jste už nejspíše slyšeli. A pokud ne pod tímto názvem, tak určitě minimálně pod spojením – půjčka od lidí pro lidi. Zkrátka společnost, kde nepůjčuje peníze žádná firma, ale lidé lidem. Obrovskou výhodou takové půjčky je fakt, že neplatíte obrovské úroky, ale přitom na tom samotní poskytovatelé vydělají. Výhra pro obě strany. Pojďme si tedy v tomto článku probrat všechna zákoutí půjček od Zonky.cz.

Získat půjčku

Kolik si můžete půjčit?

A začneme samotnou částkou, kterou si můžete u Zonky.cz půjčit. Napoprvé získáte maximálně do 750 000 Kč. To je pořádná suma.

Využít ji můžete na cokoliv, na co jen chcete. U Zonky.cz totiž nemusíte dokládat žádný účel půjčení. Prostě si půjčíte a nic víc neřešíte. Napodruhé budete mít možnost půjčit si o trochu více, ale ne o moc. V některých případech se maximální výše první půjčky nijak neliší od maximální výše druhé, třetí a další půjčky.

Na jak dlouho si můžete půjčit?

Půjčku si můžete sjednat na dobu od 6 do 84 měsíců. Nijak se tedy neliší od doby splatnost u jiných bank nebo soukromých společností. V tom se s nimi naprosto shoduje. Ovšem ta úroková sazba je diametrálně odlišná. U Zonky.cz se pohybuje od 2,99 % p.a., kdežto v bankách a soukromých společnostech až od 9 % p.a.. V tom je právě ten největší rozdíl a ta největší výhoda.

Kolik nakonec přeplatím?

Úroková sazba se nakonec nejvíce projeví na přeplacené částce. Uvedeme si příklad. Srovnáme si půjčku z České spořitelny, ve společnosti Cofidis a u Zonky.cz. Řekněme, že si chcete půjčit 100 000 Kč a budete chtít splácet 12 měsíců, tedy jeden rok.

U České spořitelny by měsíční splátky činily 8 783 Kč a celkem byste bance vrátili 105 396 Kč. Přeplacená částka by tedy činila 5 396 Kč.

U společnosti COFIDIS byste měsíčně spláceli 8 778 Kč, celkem byste firmě vrátili 105 336 Kč a přeplacená částka by činila 5 336 Kč.

A jak by to nakonec vycházelo u Zonky.cz? U Zonky.cz by vaše měsíční splátka činila 8 646 Kč, celkem byste lidem, kteří vám ochotně peníze poskytli, vrátili 103 747 Kč a přeplacená částka by tedy byla ze všech nejnižší, a to jen 3 747 Kč.

Právě proto se půjčka u Zonky.cz vyplatí.

Získat půjčku

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *