Dva zdroje peněz, bez kterých se neobejdete

Co je lepší - bankovní či nebankovní půjčky - ilustrační foto

Hlavním zdrojem příjmů je v současnosti klasická výplata. Jak se říká “Bez práce nejsou koláče”, v překladu bez práce nejsou peníze. Všichni se proto každý den honíme do práce, abychom si vydělali na další dny našeho bytí. Ovšem existují dva další zdroje peněz, které vám mohou vytrhnout finanční trn z paty. Bez nich se neobejdete. V tomto článku si představíme oba dva. Pojďte s námi do toho!

Bankovní půjčky

Prvním zdrojem peněz jsou bankovní půjčky. Nic nového pod sluncem. Pokud máte stálé zaměstnání a chcete jen doplnit své finanční prostředky na větší projekt, jsou bankovní půjčky tím nejlepším, po čem sáhnout. Máte s nimi jistotu, větší možnosti, otevřené dveře pro všechny sny a plány.

Na druhou stranu je u nich celkem nevýhoda v jejich náročnosti na sjednání. Musíte doložit celkem hodně dokumentů a potvrzení, musíte si připravit hodně podkladů a mnohdy i důvod, proč si vlastně půjčujete.To je na bankovních půjčkách velmi nepříjemné.

Nebankovní, soukromé půjčky

Proto jsou zde ale nebankovní soukromé půjčky. Ty jsou druhým zdrojem peněz, bez kterého se neobejdete a který je protiváhou prvnímu zdroji. U soukromých společností totiž většinou nebudete potřebovat tolik dokumentů, dokladů a potvrzení. Vystačíte si většinou jen se dvěma doklady totožnosti.

Nemusíte přikládat účel půjčky, důvod, proč si půjčujete, ani nemusíte dokládat, že máte pravidelný příjem. Pokud tedy byly bankovní půjčky vhodné zejména jako doplnění vašich pravidelných příjmů, tedy výplat, jsou nebankovní půjčky skvělým překlenutím období bez práce. Proto ani v období bez práce nezůstanete úplně bez prostředků a bez peněz. A jakmile práci opět budete mít, peníze vrátíte.

Obrovskou výhodou u nebankovních půjček je ale možnost půjčit si úplně zdarma. To, co si půjčíte, zase splatíte. Bez navýšení, bez poplatků, bez úroků. Díky tomu se právě tyto půjčky dostávají do popředí zájmů.

Ohodnoťte tento článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *