Jak si sjednat úvěr nad 500 000 Kč i bez ručitele

Sjednání půjčky nad 500 000 Kč.Rádi byste si sjednali úvěr na větší finanční obnos, ale nemáte možnost ručitele, spoludlužníka ani zástavy? Váháte, zda na tak vysokou částku máte vůbec šanci dosáhnout? Na finančním trhu dnes působí celá řada bank i soukromých finančních společností, co vám tak vysokou částku poskytnou i bez ručení. Je ale samozřejmě nezbytné splnit jejich základní požadavky.

Zajímavý úvěr nad 500 000 Kč bez nutnosti zástavy nebo ručení nabízí UniCredit Bank v podobě své PRESTO půjčky. Půjčka v této výši však vyžaduje individuální schválení a nezískáte ji ihned. Je však tak výhodná, že se čekání na ni rozhodně vyplatí.

Pravidelný příjem a jeho doložení

U půjček a úvěrů na větší částky je již většinou nutné doložení příjmu. Ten můžete doložit na speciálním formuláři od svého zaměstnavatele, kopií daňového přiznání nebo i výpisem z účtu. Je to hodně individuální. Půjčky na částku od 500 000 Kč leckdy získáte i jako půjčky bez doložení příjmu, nevyplatí se to však příliš. Pokud své příjmy doložíte, dosáhnete snáze na výhodnou úrokovou sazbu. Jestliže jsou tedy dostatečné, určitě je uveďte v žádosti o půjčku. Poskytovatel si pak bude jistější, co se týká splacení či nesplacení dlužné částky.

Nahlížení do registrů dlužníků

V Čechách fungují celkem čtyři registry dlužníky. Banky je využívají všechny a nebankovní společnosti jenom některé z nich. Záznam v registru může ukazovat, že jste neuhradili nějakou splátku včas a poskytovatel si opět rozmyslí, zda vám peníze poskytne. Záznam v registru dlužníků dokáže tedy odradit od poskytnutí půjčky. Dbejte proto, abyste po finanční stránce měli vše v pořádku. Když už jednou záznam máte, jde ho po určité době nechat odstranit. Nebo můžete využít půjčky bez registru.

Jde to účelově i neúčelově

Banky jsou ochotnější půjčovat svým klientům peníze tehdy, když doloží, na co je potřebují. Soukromým finančním společnostem je na druhou stranu téměř jedno, na co peníze použijete, a tak vám je pohodlně poskytnou i bez dokládání účelu čerpání. Je jen na vás, jaký typ úvěru si využijete. Jestliže ale víte, že celou částku použijete například na koupi nového vozu nebo na investici do domácnosti, nic vám ve sjednání účelového úvěru nebude bránit.

TIP: Nevíte jak na výběr té správné půjčky? Využijte srovnávač půjček online.

Připravte si doklady

Ačkoliv jsou úvěry, které si můžete sjednat pouze po předložení svého občanského průkazu, tak ty na 500 000 Kč a více mezi ně rozhodně nepatří. K takové půjčce budete jistě potřebovat alespoň dva doklady totožnosti, které prokáží, že splňujete základní podmínky. Těmi jsou většinou minimální věk 18 let a také české občanství. Půjčky bez OP jsou zpravidla na nižší částky.

Předschválený limit v bance

Jestliže se místo nebankovní půjčky či půjčky od soukromé osoby rozhodnete pro úvěr v bance, můžete zde mít předschválený limit, který vám se získáním půjčky výrazně pomůže. Musíte však o úvěr žádat ve své bance. Ta by proto měla být jednou z prvních institucí, na níž se s žádostí o peníze obrátíte.

4.9 z 5 - (7 hlasů)


2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *