Nahlížení do registrů dlužníků
V Čechách fungují celkem čtyři registry dlužníky. Banky je využívají všechny a nebankovní společnosti jenom některé z nich. Záznam v registru může ukazovat, že jste neuhradili nějakou splátku včas a poskytovatel si opět rozmyslí, zda vám peníze poskytne. Záznam v registru dlužníků dokáže tedy odradit od poskytnutí půjčky. Dbejte proto, abyste po finanční stránce měli vše v pořádku. Když už jednou záznam máte, jde ho po určité době nechat odstranit. Nebo můžete využít půjčky bez registru.
Jde to účelově i neúčelově
Banky jsou ochotnější půjčovat svým klientům peníze tehdy, když doloží, na co je potřebují. Soukromým finančním společnostem je na druhou stranu téměř jedno, na co peníze použijete, a tak vám je pohodlně poskytnou i bez dokládání účelu čerpání. Je jen na vás, jaký typ úvěru si využijete. Jestliže ale víte, že celou částku použijete například na koupi nového vozu nebo na investici do domácnosti, nic vám ve sjednání účelového úvěru nebude bránit.
Připravte si doklady
Ačkoliv jsou úvěry, které si můžete sjednat pouze po předložení svého občanského průkazu, tak ty na 500 000 Kč a více mezi ně rozhodně nepatří. K takové půjčce budete jistě potřebovat alespoň dva doklady totožnosti, které prokáží, že splňujete základní podmínky. Těmi jsou většinou minimální věk 18 let a také české občanství. Půjčky bez OP jsou zpravidla na nižší částky.
Předschválený limit v bance
Jestliže se místo nebankovní půjčky či půjčky od soukromé osoby rozhodnete pro úvěr v bance, můžete zde mít předschválený limit, který vám se získáním půjčky výrazně pomůže. Musíte však o úvěr žádat ve své bance. Ta by proto měla být jednou z prvních institucí, na níž se s žádostí o peníze obrátíte.
2 Comments