Kde si půjčit peníze, když jsem v registru dlužníků?

Na jednoznačnou otázku by se hodila i jednoznačná odpověď, a právě to vám přinášíme v tomto článku. Od začátku roku 2018 mají všechny úvěrové společnosti povinnost nahlížet do registru dlužníků, žádáte-li o půjčku. Stále se však na českém trhu nachází poměrně mnoho společností, které velkou váhu těmto informacím nedávají. Zkrátka vám půjčí i když máte za sebou nějaký ten „škraloup“. Které společnosti to jsou? A jaké máte obecně možnosti? O tom se dozvíte více dále.

Mladická nerozvážnost z minulosti, jejíž následky stále pociťujete…

Zná to pravděpodobně každý z nás. Zazvoní mobil a na druhé straně přijímače se ozve neodbytný telefonista, který se vám snaží za každou cenu „prodat“ výhodnou půjčku po telefonu.

Díky nízké míře regulace v minulosti nabízely půjčky i značně pochybné úvěrové společnosti, které se doslova bez skrupulí snažily sedřít kůži z důvěřivých, případně naivně uvažujících lidí. Využívaly k tomu právě telefonické nabídky. Takový telefonát měl z pravidla jedno ze tří vyústění:

  1. Vyslechli jste si nabídku a posléze ji odmítli. Pravděpodobně jste se nenacházeli ve finanční tísni, a tak vám telefonista i přes nepopiratelnou snahu „atraktivní“ úvěrový produkt neprodal.
  2. Nabídka pro vás zněla zajímavě, a protože se vám zrovna nějaká ta korunka před výplatou hodila, nakonec jste půjčku uzavřeli. Půjčka splnila svůj účel, vytrhla vám trn z paty, a posléze jste půjčku i řádně splatili. Nakonec jste byli třeba i rádi, že se vám dostalo této možnosti a nemuseli chodit nikam půjčku vyřizovat.
  3. Třetí případ je podobný jako druhý, půjčku jste uzavřeli s tím, že mohla krátkodobě vyřešit vaše problémy. Bohužel se ale stalo, že jste zapomněli na splátku, nebo jste na ni ve správný čas neměli peníze. Nebyli jste tak schopni svou, v rychlosti uzavřenou, půjčku splatit. Právě takové pochybení se pak propisuje do registru dlužníků. Dnes vám tak může pěkně otravovat život i jedna pozapomenutá řádově stokorunová částka.

Popsaných podobně nešťastných případů je bezpočet, k tomu přidejte nějaký ten nezaplacený účet za telefon, nebo energie a pak se vám dnes skutečně stane, že vám v bance peníze nepůjčí. Všechny tyto, byť malé, přestupky se vám zapisují do registru dlužníků. Banky před vámi kvůli drobnosti z minulosti zavírají dveře. Na standardní bankovní půjčku můžete zapomenout a o hypotéce ani nemluvě.

Každý, kdo si nemůže půjčit v bance však má naštěstí stále řadu možností, jak si peníze opatřit. Kde že máte v takové situaci hledat? Za okamžik se to dozvíte.

Půjčka se záznamem v registru – stále realita nebo pouze vysněný mýtus?

Pojďme se na to podívat popořadě. Klasická půjčka bez registru už je dneska trochu přežitkem.

Každý poskytovatel půjček a úvěrů si musí jednotlivé žadatele důkladně prověřit. Jedná se o jednu z podmínek na jejichž základě je institucím udělována registrace České národní banky. Poskytovat půjčky bez této registrace je nezákonné a věřte nám, že byste o takovou půjčku nestáli.

Co si má ale takový nešťastný dlužník, který v minulosti drobně chyboval a potřeboval by půjčku, pod pojmem půjčka bez registru či půjčka pro dlužníky představit? Ve zkratce se jedná o to, že úvěrové, povětšinou nebankovní, společnosti do registrů dlužníků nahlédnou a následně zhodnotí závažnost minulých přečinění. Zpravidla se žádný žadatel trpící z důvodu staršího záznamu nebo nějakého drobnějšího přečinu nemusí bát, že by u nebankovních společnosti neuspěl. Získá tedy půjčku i přes záznam v registru dlužníků, a právě pro takovou půjčku je zažitý už dlouhou dobu pojem „půjčka bez registru“.

Nyní už víte, že se na pozadí celého schvalovacího procesu do registrů skutečně nahlíží. Podmínky, které však musí žadatel splňovat u nebankovní společnosti jsou mnohem benevolentnější než v případě „seriózních“ bankovních institucí.

Okamžitá půjčka pro zadlužené

Víte jaký je rozdíl mezi dlužníkem a neplatičem? Spočívá v tom, že si neplatič v minulosti nasekal dluhy a nehodlá je splácet, naproti tomu dlužník určitou částku v minulosti (díky své nezodpovědnosti nebo neinformovanosti) dlužil, ale nakonec vše splatil. I tak se ale potýká dlužník se záznamem v registru dlužníků.

Námi popsaný neplatič má skutečně smůlu a nepůjčí mu ani nebankovní poskytovatelé půjček (kdo by taky půjčil peníze někomu, kdo je odmítá splácet). Dlužník, který má však za sebou kromě záznamu i historii splacených úvěrů, problém mít nebude. Věřte, že takový dlužník má stále na výběr z celé řady nebankovních řešení, které mezi sebou může ještě porovnávat. Jejich krátký výčet naleznete hned níže.

Okamžitou půjčku pro zadlužené je navíc možné získat snadno online. Kromě toho se několik firem specializuje i na půjčky hotově na ruku. I pro vás tak existuje řešení, máte-li problém se svým bankovním účtem.

  • Zaplo půjčka s 0% RPSN

  • až 16 000 Kč
    až na 31 dní

  • RPSN
    od 0 %

  • Více zde

  • Plus půjčka

  • až 8 000 Kč
    až na 31 dní

  • RPSN
    od 0 %

  • Více zde

  • Via SMS půjčka

  • až 8 000 Kč
    až na 31 dní

  • RPSN
    od 0 %

  • Více zde

  • Provident půjčka START

  • až 16 000 Kč
    až na 4 měsíce

  • RPSN
    od 0 %

  • Více zde

  • COOL Money půjčka

  • až 300 000 Kč
    až na 84 měsíců

  • RPSN
    od 5 %

  • Více zde

  • OneCredit půjčka

  • až 600 000 Kč
    až na 84 měsíců

  • RPSN
    od 4,8 %

  • Více zde

Jak vybrat nejlepší půjčku pro zadlužené?

Jak vidíte výše, existuje stále mnoho půjček pro dlužníky, případně „bez registru“ a je třeba mezi nimi vybrat tu nejlepší. Podle čeho se řídit? Do značné míry záleží na vašich momentálních potřebách a požadavcích.

  • Rychlost financování

Zvláště za naléhavé situace, kdy na peníze spěcháte je rychlost převedení peněz vaší prioritou. Obvykle je možné získat peníze i do 24 hodin, přičemž se poskytovatelé s touto informací rádi chlubí (jsou-li v tom dobří). Pokud nevěříte prohlášení na stránkách poskytovatele, poradí recenze.

  • Požadované doklady

Některým společnostem postačí občanský průkaz, jiné budou chtít vidět například vaši výplatnici. Požadované doklady tak často mohou rozhodnout, zda o půjčku zažádáte či nikoliv.

  • Náklady na půjčku

Každá koruna se počítá, a ačkoliv se může rychlost jevit jako hlavní priorita, stále je dobré při více alternativách porovnávat i RPSN jednotlivých půjček. Přeci jenom je nesmysl, připlácet si tisíce, za to, že budete mít peníze okamžitě na účtu.

  • Další benefity úvěrového poskytovatele

Některé půjčkové společnosti dávají na výběr datum splátky, jiné odpouští poplatky za zpožděnou splátku nebo vám dají splátkové prázdniny. I takové parametry mohou rozhodnout, které půjčce dáte nakonec přednost.

Slovo závěrem

Jak jste se dozvěděli, nemusíte hned propadat skepsi, pokud vám nebude poskytnuta bankovní půjčka. Možností, kde si půjčit peníze se záznamem v registru stále zbývá dostatek. Nejlépe se hodí na menší výdaje, přičemž můžete obdržet peníze jak na účet, tak hotově. Potřebujete-li skutečně vysokou částku, pak je další možností zastavení nemovitosti. Riziko podobné transakce si však musí řádně zhodnotit každý sám.

5 z 5 - (1 hlas)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *