Strašák jménem exekuce na účet. Jak se mu nejlépe vyhnout?

Zablokování účtu exekutorem je nezáviděníhodná situace, kterou bychom nikomu nepřáli. Jedná se však pouze o špičku ledovce. Hlavní problém leží pod hladinou a spočívá v podcenění finanční situace a neschopnosti splácet své dluhy. Právě takovým situacím bychom měli předcházet. Jak se lze nejlépe chránit, abyste se vyhnuli exekuci na účet?

Potřebujete si půjčit? Vybírejte pečlivě

Každý se někdy může dostat do finanční tísně a potřebuje si půjčit. Pak je nejlepší zajít do banky a svou nekomfortní situaci řešit právě zde. Nemůžete-li si půjčit v bance, pak vám ještě zbývá možnost oslovit jednu z mnoha nebankovních společností. Nejedná se o ideální řešení, ale lichvářské praktiky z let 90. naštěstí už mezi těmito společnostmi vymizeli.

I v nabídce nebankovních společností lze najít výhodné úvěry. Srovnání všech nebankovních úvěrů však může být někdy nad síly člověka, který se na tomto poli pravidelně nepohybuje. Proto je pro takovou příležitost lepší využít jednoho z nezávislých půjčkových srovnávačů.

Vyzkoušejte půjčku zdarma

Dostanete-li se do situace, kdy si musíte zřídit nebankovní úvěr, nezoufejte. Řada nebankovních společností pro vás má nabídku, kterou v bance nenajdete. Jedná se o první půjčku zdarma. Bezúročná půjčka oproštěná od poplatků, která je určena klientům, kteří si u nebankovní společnosti půjčují poprvé.

Zdarma si můžete půjčit od 5 až do 30 tisíc korun (nejčastěji kolem 10 tisíc). Na splacení půjčky pak máte 30 dní, během kterých vám běží bezúročné období. Důležité je takovou půjčku v tomto období splatit.

Vyhněte se dluhové pasti!

  • Myslete na budoucnost, snažte se uspořit každý měsíc pár stovek z výplaty, abyste v případě náhlého výpadku příjmů nemuseli hned oslovovat společnosti nabízející rychlé půjčky.
  • Potřebujete-li půjčit, své rozhodnutí důkladně zvažte a zamyslete se nad tím, zda by nebylo lepší spíše šetřit.
  • Nejprve vybírejte z nabídky bankovních půjček.
  • Zaměřte se především na včasné splácení půjčky. Za žádnou cenu se nesmíte dostat do situace, kdy jednu půjčku splácíte další -> dluhová spirála

Co dělat, když už je pozdě?

Nepodařilo se vám dodržet výše zmíněné a skutečně jste se dočkali exekuce na účet? Stále není konec světa. Přemýšleli jste už nad osobním bankrotem? Osobní bankrot neboli oddlužení může být záchranným kruhem každého, komu přišla exekuce na účet. Dosáhnete odpuštění velké části dluhů, a navíc se vám zastaví úročení dluhů stávajících. Už za 5 let budete moci začít s čistým štítem.

Osobní bankrot je legální, a především účinnou cestou, jak si poradit s dluhy. Možná, že vše začalo zapomenutým kontokorentem nebo nezaplacenou pokutou, to se může stát každému. Pak však stačí pár neuvážených rozhodnutí a problém je na světě.

5 z 5 - (18 hlasů)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *